kamu işçi maaş

Konu: Kıdem Tazminatı

o değil de hocam en kötüsü "iş yavaşlatma eylemi" dahi yapamıyor olmanız.

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şuanda  online konumundadır Forum Müdavimi
    Yani söylüyorum ya; somut zorlayıcı bir sebep yok.
    Sizin düşünceniz "ben artık faydalı olduğumu hissetmiyorum verin tazminatımı gideyim" tarzında oluyor.
    İşveren sizi tutuyorsa demek ki faydalısınız.Bu anlamda çıkarsanız tazminat alamazsınız.Başka konuları gğndeme getirirseniz o ayrı..
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

Alıntı şeref aydemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Faydanızın olup olmadığını veya ne kadar olduğunu işveren zaten biliyor ve bu durumu kabül ederek maaşınızı ödüyor ancak siz kıdem,ihbar ve işsizlik ödeneği vs.gibi durumları hak edecek şekilde ayrılmayı düşünüyorsunuz,
    NEDEN..?
    HOCAM sizce istifa mı etmeliyim o zaman tazminat alabileck miyim ki?
    bizim muhasebede 1 kişi fazla zaten, muhasebeden bir kişiyi azaltmak istiyorlar bunun için bilgisayarciya program yaptırdılar, önceden benim girdiğim evrakları şimdi şubelerimizdeki önmuhasebe elemaları girip bizim programa aktararıyorlar böyle olunca bende fazlalık oldum , bir kişiyi çıkaracaklar zaten aralarındaki tek bekar olan da benim, her gün ne zaman atacaklar diye dününeceğime ben teklif etsem patron açısından daha makul olmaz mı?
    Konu reghull tarafından (22.Haziran.2017 Saat 11:14 ) değiştirilmiştir.

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şuanda  online konumundadır Forum Müdavimi
    Alın size bir fikir.
    İşverene durumu anlatın.Tazminat falan istemiyorum,her yazının altına bu anlamda imzamı atarım deyin.Ama beni sadece siz çıkarın,iş bulana kadar en azından işsizlik maaşını alayım deyin (tabi şartları sağlamışsanız)
    İşverende size güvenir (ya da siz bu güveni verir) bunu yaparsa,tazminat almazsınız belki ama işsizlik maaşına müracaat edebilirsiniz.(tekrar söylüyorum şartları sağlamanız halinde)
    Ama bu da risklidir.Ben işveren olsam bunu yapmam Yarın karşıma gelipte,beni siz çıkardınız o zaman tazminatımı da vereceksiniz,demeyeceğiniz ne malum..
    Fikirler bitmez bizde
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

Alıntı Tahsin Kurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alın size bir fikir.
    İşverene durumu anlatın.Tazminat falan istemiyorum,her yazının altına bu anlamda imzamı atarım deyin.Ama beni sadece siz çıkarın,iş bulana kadar en azından işsizlik maaşını alayım deyin (tabi şartları sağlamışsanız)
    İşverende size güvenir (ya da siz bu güveni verir) bunu yaparsa,tazminat almazsınız belki ama işsizlik maaşına müracaat edebilirsiniz.(tekrar söylüyorum şartları sağlamanız halinde)
    Ama bu da risklidir.Ben işveren olsam bunu yapmam Yarın karşıma gelipte,beni siz çıkardınız o zaman tazminatımı da vereceksiniz,demeyeceğiniz ne malum..
    Fikirler bitmez bizde
    belki de ben kuruntu yapiyorum hocam gittiği yere kadar devam edeceğim inş. birşey olmaz,yorumlarınız için tşk.ler

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)