kamu işçi maaş

Like Tree1Beğeni

Konu: Ölüm Aylığı İşlemleri

Sgk çalışanı arkadaş da sayın keremcem arkadaşımızın dediği gibi söylemişti. Mahkeme daha tasarruflu yani.

Merhaba başınız sağolsun

benim de babam 09/şubat vefat etti, ben şunları yaptım sgk gittim ölüm kağıdı ile birlikte veraset ilanı istemediler. annemin ölüm aylığı 19 da yattı %75 olarak, cenaze ödeneği ise daha erken yattı e-devlet ile kontrol edilebiliyor.

Alıntı ugursaygi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba başınız sağolsun

benim de babam 09/şubat vefat etti, ben şunları yaptım sgk gittim ölüm kağıdı ile birlikte veraset ilanı istemediler. annemin ölüm aylığı 19 da yattı %75 olarak, cenaze ödeneği ise daha erken yattı e-devlet ile kontrol edilebiliyor.
    Merhaba,
    Teşekkür ederim sağ olun, sizin de başınız sağ olsun. Günler çok zor geçiyor babasız, arıyorum.
    Evet veraset ilamı istenmiyor, boşuna baş vurduk daha çıkmadı bile. Sgk'ya başvurduk fakat bugüne kadar maaşı bağlayamadılar. Yandaki komşunun eşi 20 sene önce vefat etmiş o demiştiki 2.5-3 ayda anca maaş bağlanır diye o tarihten beri hiçbir şey değişmemiş diye düşünüyorum bu kötü günlerde.
    E- Devlet'te: "Ölüm Yardımı ve Dul / Yetim Aylığı Talebi" bölümü var ama işe yaramıyor sanırım.

Kontrol nerden ediliyor acaba?

keremcem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keremcem isimli Üye şuanda  online konumundadır Forum Müdavimi
    https://uyg.sgk.gov.tr/EvrakArama/EvrakIzle12.faces adresinden durum izleyebilirsiniz anlaşılması zor olsa da.

Alıntı keremcem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://uyg.sgk.gov.tr/EvrakArama/EvrakIzle12.faces adresinden durum izleyebilirsiniz anlaşılması zor olsa da.
    Arama sayfasına dönüp, arama yaptım fakat 2019 senesi yok, 2018'i denedim: "Aradığınız Evrak Bulunamadı, Bilgileri Doğru Girdiğinizden Emin olun.." hatasını aldım.

Ben internete mobil telefondan giriyorum, masaüstü sitesi olarak da denedim ama maalesef aynı hatayı verdi.

Teşekkür ederim, sağ olun.

Alıntı Piramit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamün Aleyküm; merhabalar,
    Babamı kaybettik 2 gün önce, babam eski Ssk emeklisi. Maaşı artık annem devralacak ne gibi işlemler yapılacak? Sgk'ya sordum; bir form verdi, o doldurulup babamın sgk bağlandığı ile gönderilecek dedi, veraset ilanı falan dendi.
    İşlemler tam olarak nedir? Bu kötü günlerde bu işlemlerle....
    Sağ olun.
    Öncelikle başınız sağolsun..
    Aynı durumu bizde yaşıyoruz 12sinde babamı işyerinde kalp krizi sonrası kaybettik..
    Noterden veraset ilamı alıp sgkya gittik dediğiniz gibi bağlı bulunduğu sgkya evrakları doldurup göndermemizi ilettiler. Gönderdik evraklar ulaşmış ancak merak ettiğim kaç gün içerisinde durumunuz çözüldü veya çözüldümü. Hızlanması için bizzat gidip ilgilenmemiz gereken yerler varmı? Rica etsem bilgilendirebilir misiniz ?

Bu arada evrak sorgulamayı e-devlet üzerinden yapmışlar 2019 yılı aktif olarak.
    https://www.turkiye.gov.tr/ sgk-sso-evrak-takip
    kimlik doğrulayarak görülebiliyormuş. Bizim yeni diye görünmüyor sanırım.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)