taşeron kamu işçi maaş programı

Like Tree1Beğeni
  • 1 Post By Rietveld

Konu: Meslek Kodu

Meslek Kodu

merhaba işverenim meslek kodu işe giriş bildirgesinde yazılı yazıyordu 2163.33
    e devletten girdiğimde sgk ya meslek kodu kısmı boş birşey yazmıyor yatan birim kısmında

personelcime bunu maille sorduduğumda bana şu yazmış

Sgk Meslek Kodu Konusu işvereni ilgilendiren bir konudur, sizin elinizdeki SGK işe giriş bildirgesinde Meslek Kodu yok ise sizi ilgilendiren bir konu oluşur.

Rietveld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rietveld isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Arge elemanı olarak geçiyor kod. Aylık hizmet belgelerinde de bu kod yazıyor mu ? Yazıyor ise sorun olmaz.
    mustafacalik bunu beğendi.
    __Emrah GEDIK__ RSA

Alıntı Rietveld Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arge elemanı olarak geçiyor kod. Aylık hizmet belgelerinde de bu kod yazıyor mu ? Yazıyor ise sorun olmaz.
    e devletten hizmet dökümüne girdim primlerime bakmak için bundan önceki işyeride meslek kodu hanesi 2013 den beri arge elamanı yazıyor

hizmet dökümünde 1 mart 2019 ile giriş yaptıgım işyeri işe giriş bildirgesinde argeelamanı kodu yazıyor ama sgk aylık bildirimde meslek kodu boş e devletten baktım diğer argedeki elamanların yazıyor

ama benim yazmıyor mart ayı için personelciye yazmanızı rica ediyorum yazdım oda bunu yazmış

Tekrar ediyorum, Meslek kodunun aylık prim hizmet listesinde bildirilmesi veya bildirilmemesi İşveren yükümlülüğündedir.
    Sizinle bir ilgisi yoktur. Lütfen bu konuda ısrarcı davranmayınız

Meslek kodunuzun e-devlette görünmemesi ilginç. SGK ile bir görüşüp onlarda ne göründüğünü sorgulayın isterseniz.
    SMMM

Alıntı thex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Meslek kodunuzun e-devlette görünmemesi ilginç. SGK ile bir görüşüp onlarda ne göründüğünü sorgulayın isterseniz.
    işe giriş bildirgem de arge elamanı yazıyor aylık bildirimlerde neden boş çıkıyor meslek kodu iş yeri bu e bildirgelerde aylık boş mu bırakıyor meslek kodu kısmını canı istersemi yazıyorlar işveren

Mustafa bey,
    İşe giriş yapılırken SGKnın online ekranında meslek kodunu seçmek zorunlu. Bu sebepten işe giriş bildirgenizde kod yazıyor.
    Sonrasında e-bildirge ekranında aylık yüklemelerde meslek kodu eksik, hatalı girildiğinde haliyle e-devletten sorguladığınızda farklı çıkabiliyor. Bunu işverene bildirdiğinizde bir sonraki ay düzeltiyor. Siz gerekli bilgilendirmeyi yapmışsınız.
    Bordronuzu aylık kontrol edin bence. Meslek kodunuzun işe girişle uyuşması önemli.
    SMMM

Alıntı thex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mustafa bey,
    İşe giriş yapılırken SGKnın online ekranında meslek kodunu seçmek zorunlu. Bu sebepten işe giriş bildirgenizde kod yazıyor.
    Sonrasında e-bildirge ekranında aylık yüklemelerde meslek kodu eksik, hatalı girildiğinde haliyle e-devletten sorguladığınızda farklı çıkabiliyor. Bunu işverene bildirdiğinizde bir sonraki ay düzeltiyor. Siz gerekli bilgilendirmeyi yapmışsınız.
    Bordronuzu aylık kontrol edin bence. Meslek kodunuzun işe girişle uyuşması önemli.
    personelci bana diyor şimdi sen bizim e bildirgemize neden karışıyorsun o bizimle sgk arasında olan bir işlem neden yazsın ki diyor meslek kodu bende 2018 den itibaren zorun dedim yazmanız gerekiyor dedim sana işe giriş bildirgeni verdik onda meslek kodun arge elamanı yazıyorya sen primin yatmışmı günün tammı ona bak diyor

e devletten girdiğimde prim yatmış aylık ama meslek kodu kısmı boş ben bunun yazılmasını istiyorum dedim diğer arge elamanların 2 aydır yazıyor ya dedim benim yazmıcak mı yani dedim bilemiyorum dedi
    Konu mustafacalik tarafından (29.Nisan.2019 Saat 10:37 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)