kamu işçi maaş

Konu: Kolay İşverenlik Hk.

Kolay İşverenlik Hk.

Merhabalar apartmanımızda çalışan görevli için kolay işverenlik başvurusunda bulunduk, şimdi kolay işverenlikte SGK Tahakkukları otomatik oluşacak diyor ama ocak ayı için herhangi bir tahakkuk oluşmadığı gibi bankadan ilgili sicil numarasının borcuda görünmüyor biz bu tahakkuku nereden alıp borcumuzu ödeyeceğiz. SGK tahakkuku ne zaman yapacak yada bizmi eskisi gibi bildireceğiz anlaymadık.

Alıntı SMMMBİZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar apartmanımızda çalışan görevli için kolay işverenlik başvurusunda bulunduk, şimdi kolay işverenlikte SGK Tahakkukları otomatik oluşacak diyor ama ocak ayı için herhangi bir tahakkuk oluşmadığı gibi bankadan ilgili sicil numarasının borcuda görünmüyor biz bu tahakkuku nereden alıp borcumuzu ödeyeceğiz. SGK tahakkuku ne zaman yapacak yada bizmi eskisi gibi bildireceğiz anlaymadık.
    Merhaba
    kolay işverenlik için kolay işverenlik e bildirge sisteminde beyan kısmını doldurmak gerekiyor.Her ayın 14.gününe kadar bir önceki ayın beyan kısmı doldurulmalı.Ücret değişikli olmadığı sürece yapılan beyan geçerli.14.günden sonra yapılan beyanlar bir sonraki ayda geçerli olmaktadır.
    Kolay işverenlik sitesine girildiğinde açıklamalar kısmında detaylı bilgiler mevcut.
    İyi çalışmalar

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Merhaba
    Biraz önce başıma gelen bi durumla ilgili yardım rica ediyorum.
    Apartman kapıcısı için kolay işverenlik başvurusu yapmak istedim ama beyan geçerlilik başlama tarihi olarak 01.02.2020 yazdı.Haliyle buradan ancak şubat bildirgesiyle başlatabiliyoruz sanıyorum. Ocak ayı bildirgesini nasıl vereceğim konusunda 170 danışmayı aradım.(Onların laf aramızda kolay işverenlik uygulamasından haberleri bile yok desem yeridir) yardımcı olamadılar,kurumal görüşün dediler. E-bildige V2 kısmından şansımı dniyim belki onaylarım dedim, orasıda kabul etmedi,kurumla görüşülmeli gibi bir uyarı yaptı. Şimdi mecburen kuruma gidip sormam gerekiyor.
    Bu apartmanın ocak ayı kapıcı sigortasını nasıl vereceğiz? Soru bu?
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

Merhabalar Ocak ayı için muhtasar ile e bildirge birleştiğinden dolayı vergi dairesinden yeni şifre talebinde bulunup o şifre ile e-beyanname programını indirip güncelleyip MUPHB 1003B muhtasar beyannamesi bölümünden girilecek ve tahakkuk oluşturulacaktır.

Alıntı kdryksk83 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar Ocak ayı için muhtasar ile e bildirge birleştiğinden dolayı vergi dairesinden yeni şifre talebinde bulunup o şifre ile e-beyanname programını indirip güncelleyip MUPHB 1003B muhtasar beyannamesi bölümünden girilecek ve tahakkuk oluşturulacaktır.
    Ben de yukarıdaki gibi bilgi edindim Sgk Şube Müdüründen, maalesef bir ay için potansiyel vergi numarası ile şifre talep edilip, mükellefiyet açtırılıp ilk ay bildirgesi MUH-SGK dan verilecek. Kalan aylar için tercihe bağlı olarak devam ederiz veya mükellefiyeti kapattırıp kolay işverenlik sisteminden devam ederiz.
    Saygılarımla.<br />SMMM<br />Coşkun BOZALAN<br />ANKARA

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Alıntı kdryksk83 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kadriye Hanım tşk.ederim.Benim için çok kötü bir haber oldu
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

Evet malesef bir tek Ocak ayı için bütün apartman yöneticilerine şifre alması gerekecek. Aynı zamanda kapıcı tahakkuku artık kolay işveren statüsünde ve tahakkuk oluşturma işide ortadan kalkacak. Bu yüzden biraz kötü bir haber oldu.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)