kamu işçi maaş

Like Tree6Beğeni

Konu: İstifa Eden İşçi-İşten Çıkış Yasağı

  1. #11
    Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Nisan.2007
    Mesajlar
    8.039
    Alıntı adizman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ahlak ve iyinihet hallerine aykırı davranış varsa işten çıkış yapılabilir mi
    Maddeye bakarsanız buna izin veriyor.Ama bu durumda işçi işszilik maaşı alamayacak biliyorsunuz.ve ayrıca bu çıkışın dava konusu yapılma ihtimali çok yüksek,sağlam delil,belge ve gerekçeler olması lazım.

    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

  2. #12
    Üyelik tarihi
    Aralık.2012
    Mesajlar
    292
    10 gün dolana kadar Birkaç gün için Geriye dönük işçi çıkışı yapabileceğiz sanırım.

  3. #13
    Üyelik tarihi
    Mart.2007
    Mesajlar
    1.929
    Arkadaşlar emeklilikten dolayı birinin çıkışı yapılabilir sanırım.
    Day-Dream bunu beğendi.
    ?Şahsiyetli kişiler inandıkları gibi ve tavizsiz yaşarlar. Böyle insanların hayat çizgilerini dünyevi endişeler değil, ulvi inançları belirler. Muhsin YAZICIOĞLU ömrü boyunca taviz vermeden yaşayan yüce bir kişilik??

  4. #14
    Üyelik tarihi
    Ağustos.2007
    Mesajlar
    198
    Arkadaşlar,
    kanunun yayım tarihinden (16/4/2020) önce yapılan işten çıkışlarda bir sıkıntı olur mu? 20 mart tarihinde bir işçinin çıkışını yapmıştık belge tarihi 30 mart. işsizlik maaşından yararlanması amacıyla işveren tarafından fesih ile çıkış vermiştik.

    resmi gazetede yayımlanan kanunun yürürlülük maddesinde yayım tarihinde yürürlüğe girer ibaresi varda.

  5. #15
    Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Nisan.2007
    Mesajlar
    8.039
    Alıntı Selin Gülgün Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,
    kanunun yayım tarihinden (16/4/2020) önce yapılan işten çıkışlarda bir sıkıntı olur mu? 20 mart tarihinde bir işçinin çıkışını yapmıştık belge tarihi 30 mart. işsizlik maaşından yararlanması amacıyla işveren tarafından fesih ile çıkış vermiştik.

    resmi gazetede yayımlanan kanunun yürürlülük maddesinde yayım tarihinde yürürlüğe girer ibaresi varda.
    Merhaba
    Geçici 10.madde de belirtildiği üzere
    “ Bu Kanunun kapsamında olup olmadığına bakılmaksızın her türlü iş veya hizmet sözleşmesi, bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren üç ay süreyle 25 inci maddenin birinci fıkrasının (II) numaralı bendinde ve diğer kanunların ilgili hükümlerinde yer alan ahlak ve iyi niyet kurallarına uymayan haller ve benzeri sebepler dışında işveren tarafından feshedilemez."

    Dolayısıyla yasal 10 günlük süreyi aşmamak kaydıyla 17 nisan tarihinden önce çıkış yapılabilir.
    Selin Gülgün ve deptor bunu beğendi.
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

  6. #16
    Üyelik tarihi
    Kasım.2014
    Mesajlar
    46
    kanun işveren tarafından fesih yapılamayacağını belirttiğinden işçi tarafından fesih yapılabilir. Dolayısıyla istifa eden ya da emekli olan personel çıkışı ypaılabilir.

  7. #17
    Üyelik tarihi
    Ağustos.2012
    Mesajlar
    1.473
    Ücretsiz izin günlük 39,24 tl alabilmek için kanununun çıkacağını duyup çıkmadan kendini bir yerde sigortalı gösteren sonrada işveren tarafından ücretsiz izne çıkarılan kişiler için bu kanunda bir yaptırım yok mu ?

  8. #18
    Üyelik tarihi
    Aralık.2019
    Mesajlar
    6
    pandemiden dolayı ücretsiz izne çıkartılan bir işçi daha sonra kendisi istifa edebilir mi

  9. #19
    Üyelik tarihi
    Eylül.2012
    Mesajlar
    291
    İşçinin her zaman istifa etme hakkı var.

  10. #20
    Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Nisan.2007
    Mesajlar
    8.039
    Alıntı Day-Dream Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ücretsiz izin günlük 39,24 tl alabilmek için kanununun çıkacağını duyup çıkmadan kendini bir yerde sigortalı gösteren sonrada işveren tarafından ücretsiz izne çıkarılan kişiler için bu kanunda bir yaptırım yok mu ?
    "Kendini bir yerde sigortalı gösteren"
    Bunu kanun hiçbir zaman önleyememiş ki şimdi önlesin.
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. İstifa Eden İşçi Tekrar Dönerse
    Konu Sahibi prof67 Forum İş Kanunu Mevzuatı
    Cevap: 4
    Son Mesaj : 13.Eylül.2011, 09:57
  2. İstifa Eden İşçi ,İş arama İzni İsterse ?
    Konu Sahibi nirvana3482 Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 16
    Son Mesaj : 19.Nisan.2011, 17:02
  3. İstifa sonucunda İşçi çıkış bildirimi
    Konu Sahibi SaLiery Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 9
    Son Mesaj : 28.Eylül.2010, 18:28
  4. İstifa Eden İşçi Kıdem Tazminatı
    Konu Sahibi guidance Forum İş Kanunu Mevzuatı
    Cevap: 12
    Son Mesaj : 13.Temmuz.2010, 02:01
  5. İstifa Eden İşçi
    Konu Sahibi MELEK Forum İş Kanunu Mevzuatı
    Cevap: 7
    Son Mesaj : 17.Kasım.2006, 08:36

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36