kamu işçi maaş

Konu: Utanç Tablosu

Utanç Tablosu

Şirkette Çalışıyorum ve başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum.
    Belgeyi yeni aldım ve şirkette kullanmak istediğimi yöneticilere ilettim.Onlarda YMM yle görüştüler ve YMM bana dediği kelime Şu " Senin belgeyi alman hiç birşey ifade etmez "
    " ben bir şirkette 4 tane belgeli çalışan biliyorum " " belge çok önemli değil " kelimelerini kullandı. Bir meslek mensubu olarak YMM nin bu şekilde kendi menfaati doğrultusunda bu ifadeleri kullanması sizce yakışık birşey mi ? Ben Bu YMM arkadaşa birşey demiyorum sadece Allah a havale ediyorum.

İşte meslek bu ve bunun gibi nedenlerle bir yerlere gelemiyor.Birlik yok beraberlik yok herkes birbininin kuyusunun kazmak için uğraşıyor.

SİBEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SİBEL Guest

Ynt: Utanç tablosu

Belgemi 25 yaşımı bitirmek üzereyken aldım.26 yaşımda bürom vardı. Büroyu açtığım ilk onbeş günde baht bu ya mükellefimin biri incelemeye çağrıldı.
    Denetmen beni görünce küçücük bir kız çocuğunu karşısına almanın verdiği güvenle, benle alay etti, sana ödev vereyim git oku gel, yarına cevabını söyle dedi, mükellefimin yanında beni sürekli sorularıyla sıkıştırdı, küçümsedi, mükellefi başka tanışık olduğu muhasebecilere yönlendirmek istedi.
    Sonunda sabrım taştı, '' Neden böyle yapıyorsunuz dedim, genç, hevesli bir meslek mensubunun hayallerini daha en başından kırıyorsunuz, yaşama şansı vermiyorsunuz, destek olup tebrik edeceğinize, köstek oluyorsunuz dedim, bence bu yüzden bu ülkede gelir idaresi ve muhasebeciler başarılı değiller, bu yüzden mali yapımız sorunlu dedim. Gerçekten çok üzgünüm bu davranışınız için'' dedim.
    Hiç beklemediğim bir andan ''Sibel Hanım çok özür dilerim, sanırım biz mali müşavirleri küçümsemeyi, onları hep dolandırıcı gibi görmeye alışmışız, davranış şeklimiz otomatikleşmiş'' dedi.

Bence en iyi yerlere gelmiş, olgun kişilerin kendilerine güvenleri olmalı, komplekslerinden arınmış olmalı, gençlere yardım etmeli,
    Demek ki korkularından endişelerinden sığrılamamış,
    Bence şimdiye dek sizin staj aşamanızdan belge alma sürecinize kadar sizle ilgilenmeli, ortak çalışma şartlarınızı hazırlıyor olmalıydı oysa muhasebe kadrosundan birinin belge aldığından şu an itibariyle haberdar olmuş,
    Bence siz ondan önce olgunluk gösterin, siz onu anlayın!!!!

bu durum malesef çok yaygın.yeni belgesini alanı hemen rakip olarak görürler.ama bunu belli etmemek için psikolojik bir oyun oynamaya başalrlar.belge önemli değil pratik önemli ayakları falan filan.sen boş ver kendi yoluna bak.onların hepsi de aynı yoldan geçti ve geçtiği yerleri de unuttular.sana tavsiyem kim ne derse desin moralini hiç bozma.sen işini iyi yapmaya ve mesleğine gerekli özeni göster ,çaılış çabala.bekledin saygı ve değer sana verilmeyecek; sen alacaksın.bu dünyanın menfeat dünyası olduğunu hiç aklından da çıkarma.sana iyi şanslar dilerim bu yolda sayın mali müşavirim.
    Eray Doğan

ben alıştım artık böyle durumlara sende alışırsan iyi olur olağan şeyler

mesleğimize verilen değer bu işte oku, sınavlara gir, geceni gündüzüne kat
    ymm nin ve denetmenin yaptığına bakarmısınız
    söylenecek çok şey varda neyse
    Kolay gelsin

Sevgili Arkadaşım Ömer Faruk Size ve Sibel hanıma öncelikle belgeniz hayırlı olsun diyorum.. (belki Sibel Hanım daha tecrübeli bir meslek mensubudur bilmiyorum)

Birkaç gün önce YMM lerin karşı kayıt incelerimi başlıklı konuya bir cevap yazmıştım.
    Evet önce biz ne istiyoruz.. bunu bilmemiz gerekli Sizin karşılaşmış olduğunuz olayda YMM nin küsümseyici tavrı çok yanlış ama .. Diğer cevapta Sibel hanım olaya o kadar net bir tavır ile yaklaşmış ki; karşısındaki denetmen mahcubiyetini dile getirip özür bile dilemiş.. siz duruşunuzu ne kadar net gösterirseniz.. yeriniz o kadar sağlam olacaktır.. buna emin olun..

Çünkü yapmış olduğunuz meslek emin bunu gerektiriyor..

Alıntı cabri Nickli Üyeden Alıntı
    Sevgili Arkadaşım Ömer Faruk Size ve Sibel hanıma öncelikle belgeniz hayırlı olsun diyorum.. (belki Sibel Hanım daha tecrübeli bir meslek mensubudur bilmiyorum)

Birkaç gün önce YMM lerin karşı kayıt incelerimi başlıklı konuya bir cevap yazmıştım.
    Evet önce biz ne istiyoruz.. bunu bilmemiz gerekli Sizin karşılaşmış olduğunuz olayda YMM nin küsümseyici tavrı çok yanlış ama .. Diğer cevapta Sibel hanım olaya o kadar net bir tavır ile yaklaşmış ki; karşısındaki denetmen mahcubiyetini dile getirip özür bile dilemiş.. siz duruşunuzu ne kadar net gösterirseniz.. yeriniz o kadar sağlam olacaktır.. buna emin olun..

Çünkü yapmış olduğunuz meslek emin bunu gerektiriyor..

Aynen katılmakla beraber ve diyorum ki :Saygınlık verilmez, alınır

Biraz baroları ve avukatları örnek alırsak ,yani onlar gibi birlik olursak bu sorunların üstesinden geliriz,itibar kazanırız,baksanıza barolara nerdeyse adamlar hükümet kurup ülkeyi yönetecekler,ne güzel....bahsettiğiniz ymm ve bunun gibi hazımsızlar ve kompleksliler yüzünden yerlerde sürünüyor güzelim meslek

;D
    bende stajyer mali müşavir olarak konuya cevap yazmak istedim.
    İnsanlar ne kadar laçka da olsa arkadaşlar boşverelim onlara ve kendi yolumuza bakalım.
    Herkez kendi ayıbından sorumludur. Bırakın böyle terbiyesizler olsun, eninde sonunda kendi saygı ve doğrularımızla kazanacağız. Eee ne demişler : "nerden geldiğini unutma". demekki onlar unutmuşlar.
    O ayıbı yapanlara ben gülerim ha ha ha ;D

memlekette birlik beraberlik yok ki insanlar sadece kendileri için yasıyorlar olay bu bence toplumun kanayan yarası bu bir toplumsal sorun aslında ince düşünen bireyler olamamak hiçbir gelişmiş üklede böyle tablolar göremezsiniz yetişin insan kalitesine bağlı demek ki bi yerlerde bi eksiklik var.Ama içimde hep yeni nesil çok iyi olacak diye bir his var 200 yıldır biz bişeyleri eksik yapıyoruz hadi artık ayaklanma zamanı bizim görevimiz mesleğimizde kalitenin artması,birlik beraberlik içinde olmamız v.s.Hadi yeni nesil SMMM ve YMM ler buyurun ben sonuna kadar varım artık onurumla yasamak istiyorum ya siz...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)