kamu işçi maaş

Like Tree1Beğeni

Konu: Kiralık Belge

Ynt: Kiralık Belge

Kaplan Bey, Bursa odasının ücret konusundaki tutumu ne durum da? İstenen hedef yakalanabildi mi?

Arkadaşları Ali derler....

ben TÜRMOB VE ODALAR BU İŞİ BIRAKMALI diye bir başlık açmıştım. konu kilitlendi.
    ne için konu kilitlendi sayın alomaliye moderatörleri???
    çünkü birilerinin menfaati zedelendi de ondan.bende açtığım konuda oda ve türmob un yeterince çalışmadığını yazmıştım.ama alomaliye moderatörleri gerekçe bile göstermeden konuyu kilitlediler.ne yazık ki memleketimizde doğru söylemek,hakkı savunmak zor olmuş hemde çok zor.
    EN BÜYÜK VE EN ŞEREFLİ ŞÜPHESİZ BEŞİKTAŞ.

piyasada belgesi olmadan çok güzel paralar kazanan büro çalıştıran tanıdıklarım var ve belgeli mükellef sorunu çekenlerde var.şimdi yıllarca emek ve para harcamış o belgeyi almış ama evini geçindiremeyen adama 70-80 mükellefi olan korsan muhasebeci ortaklık teklif ederse bu adam ne yapar?biraz gerçekçi olarak düşünelim.kendimizi kandırmayalım,edebiyat yapıp ahkam kesmeyelim

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Alıntı ordeal28 Nickli Üyeden Alıntı
    ben TÜRMOB VE ODALAR BU İŞİ BIRAKMALI diye bir başlık açmıştım. konu kilitlendi.
    ne için konu kilitlendi sayın alomaliye moderatörleri???
    çünkü birilerinin menfaati zedelendi de ondan.bende açtığım konuda oda ve türmob un yeterince çalışmadığını yazmıştım.ama alomaliye moderatörleri gerekçe bile göstermeden konuyu kilitlediler.ne yazık ki memleketimizde doğru söylemek,hakkı savunmak zor olmuş hemde çok zor.

Ne kadar yanlış bir izlenim edinmişsiniz. Konu kilitlendi ise hakaret, küçük düşürücü sözler ve sonunun iyi görünmemeis açısından forumun sağlığı için kilitlenmiştir.

Hatırlamıyorum ama ben kilitlemiş olabilirim. Bana söylermisiniz benim İSMM den nasıl bir çıkarım olabilir.
    Ben smmm yim ama Antalya odasına bağlıyım. Ayrıca hayatımda hiç bir zaman ne bağımlı ne de bağımsız olarak smmm lik yapmadım.
    Ben,m bilmediğim bir çıkarım mı var acaba merak ediyorum?
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

haklısınız o yönden ama kilitlenen konulara şu sebepten dolayı konu kapatılmıştır diye not düşerseniz bence daha iyi olur.en azından yanlış anlaşılmalar önlenmiş olur.saygılar

Arkadaşlar benim anlamadığım adamın belgesi yok ama 60-70 mükellefi var ve bu vatandaş belgesi olan ama portföyü olan biri tarafından ortaklık teklif ediyor,bence burada yasa dışı birşey yok,olamazmı yani adamıb tanıdığı çok şunların muhasebe işine aracı olayım,sonuç olarak işi belgeli yapacak belgeli biri imza atacak,belgesiz vatandaşta kardan pay alır eleman gibi görünür.Şunuda belirtmek isterimki yukarıdaki bazı arkadaşlarımızında belirttiği gibi sonuç olarak bu belgeyi kiralayan smmm ler hadi onlar çok müşgül durumda,burada tonla aydan,dosya parası vs toplayan odamıza iş düşüyor.

nane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nane Guest

Kiralık belge olayı çok tehlikelidir. Üç kuruş kazanayım derken sonunda hapis yatmak da var.

Valla o kadar uğraştım çalıştım emek verdim 3 kuruşa sırf biraz daha bişeyler öğreneyim ilerde ofisimi açtığımda lazım olur deyip çalıştım. bu kadar emek harcayıp sonra üstüne belgemi vereyimde birine o çalışsın bana para bedavadan para versin diyemem. ben bu kadar emeği boşu boşuna mı verdim >

yapacağı tek bir hatada bütün sorumluluk bana ait olacak o kadar uğraşın emeğin sonunda birden belgemin ellerimin arasından kayıp gitmesi meslekten men edilme tehlikesi düşünmek bile istemiyorum kabus gibi ;D beyannamenin altında benim imzam olacaksa A'sından Z'sine kadar benim elimden çıkacak benim kontrolümden geçecek kardeşim.
    Babamın oğlu olsun güvenmem teslim etmem belgemi ;D

bence bu sınavlar zorlamaları iyi oluyo biraz değer kıymet bilinir belki bu kadar basit düşünüp kiralamazlar belkim belgelerini :

Peki ne yapabiliriz arkadaşlar bunun üzerinde tartışsak daha güzel olmaz mı? Mutlaka orta bir yol bulup bu olumsuzlukları asgari düzeye indirebiliriz. Etrafımda ve tanıdığım çok mali müşavir arkadaşlarım ve çoğu ücretlerden, iş bulamamaktan, büro masraflarını karşılayamamaktan şikayetçiler.
    Bu iş için gerekli hesaplar açılmaz ve doğru tutulmazsa; &quot;Umuru Mülk-ü Devlet ve Mühimmatı Memleket Atıl ve batıldır.&quot;<br />&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; Kaşgarlı Yusuf Has Hacip

belgenizle ilgileniyorum sizinle görüşmek isterim.05323915443 arasanız mennun olurum

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)