kamu işçi maaş

Like Tree1Beğeni

Konu: Kiralık Belge

Ynt: Kiralık Belge

cazip teklif,

Beklentiler alınır, gerçekler satılır.

Kaç yıldır piyasanın içindeym ve hiçbir şekilde bırakın 50-60 ' ı , 20-30 arası bile mükellefi olupda belgesi olmadığı için bir belgeliye gel ortak olalım diyen bir kişiyi ne gördüm ne de duydum, ha derseniz ki bunun tersi bir durum varmı , evet var.
    Piyasada mükellefi olmayan, kendi hizmetini pazarlamayı bilmeyen hatta belgesi olupda işi bilmeyen bir sürü belgeli var ve ilanlara bakarsanız müşteri portföyü olan yardımcı eleman aranıyor gibisinden ilanlar göreceksiniz. Sonuç olarak mükellefi olan kişi her şekilde belge bulur çünkü belli bir kaptali vardır düzenli bir geliri vardır ve piyasada parası olan pazarlamayı bilen her zaman güçlüdür ancak belgesi olupda işi bilmeyen yada hizmet pazarlamasından bi haber olan, bilgisayar başında kayıt yapmayı smmm mesleği zannedip asosyal olan müşteri bulamayan, karşısındakini ikna kabiliyeti nerdeyse olmayan kişilerde aç kalmaya ve en son çare olarak belgesini kiralamaya hatta kiralayacak inasn aramaya mahkumdur.

Korsan bürolardan dert yanılıyor ancak bu korsan büroların varlığını sürdürmesini sağlayanlarda gne bu piyasada dert yanan belgeliler , şimdi bildiğiniz bir korsan büroyu şikayet etseniz ispat lazım, adamlar belgeyi kiralıyor, ofisi kuruyor ve kendilerini belgeyi kiraladıkları adamın yanında ssk lı gösteriyor, buyrun hadi korsan olduklarını ispatlayın, nasıl olacak incelemeye gelseler ne olacak biz işçiyiz diyecekler siz şikayet ettiğinizle kalacaksınız.

İstanbulda SMMM belgesi olupda gerçekten büyük bir firmada belgesini kullanan, amacı koltuk sevdası olan ve sözde muhasebe müdürlüğü yapan ancak 1100 TL maaş alan belgeli gördüm. Adamın suratına birader sen mesleğine ve bu mesleği yapanlara ihanet ediyorsun git limon sat bari ticaret yaparsın, belgem yok benim maaşım bile şuan senden fazla dedim adamın suratı kıpkırmızı oldu tek kelime edemedi.

Bu konudaki son sözümdür belge kiralamak ,belgesi olupda sırf koltuk sevdası için çok ucuz maaşlara çalışmak bu mesleğe ve bu mesleği yapanlara ihanettir.

Alıntı stonhand Nickli Üyeden Alıntı
    ..... git limon sat bari ticaret yaparsın, ......
    Kar marjı daha düşük olabilir ama sürümden çok para kazanılabilir. Yerinde bir tavsiye olmuş.

Mesleğin kendi içinde çözmesi gereken sorunlar, herkesin kendi evinin önünü süpürmesi lazım, ancak ev yok ki önü süpürülsün, akademik eğitim olmadığı için idealist meslek adayları da pek yok. Halbu ki açılsa TURMOB Üniversitesi, meslek mensupları burada eğitim alsa meslek çok farklı yere gider.
    Beklentiler alınır, gerçekler satılır.

Bence ilk önce mesleğe gereken saygınlığı kazandırmamız gerekiyor,mesleği icra etme düşüncesinde olup işine gönül veren tecrübe ve belge sahibi olan insanların toplumda iş dünyasında ve devletin gözünde bir yeri saygınlığı yaptırımı olmalı,konuştuğunda bir değeri olmalı.
    Mükellef ten ücretini tahsil edemediği için defterlerini devretmeyen daha sonra senet imzalatıp devreden meslek mensubu yanında ,1 yıl her hizmeti görüp ücret almayan meslek mensubu da var.Bağımlı çalışıp şirkette hiçbir statüsü olmayan veya ruhsatı olup meslekle hiçbir alakası olmadığı halde bağımsız çalışanlarda var ve bu uzayıp gider...Odalar ve birliğin bu olumsuz yapıda payı büyük,uzmanlık programı şu eğitim bu eğitim açıp duruyolar ne sonuca varmayı düşünüyolar belli değil ;piyasada ,uygulamada çok büyük bir başsızlık ve keyfiyet bozukluğu var.

Herşeyin çivisi çıktığı gibi bu işinde çivisi çıkmış durumda.En büyük sorumlu da tabiki bizleriz,ama sebebimiz de bi o kadar haklı geçim kolay değil.
    It's not the strongest species that survive,nor the most intelligent,but the most responsive to change.Charles Darwin ,British scientist.

odalar ve türmob hiç pazar analizi yapmış mı?il ve ilçeler bazında ve hatta mahalle bazında mükellef yoğunluğu ve meslek mensupları arasındaki dağılım ilişkisi üzerine hiç çalışması var mı?yok..yahu hiçbirşey yapamıyorsa bile diğer meslek oda ve birliklerinin çalışmalarına baksa en azından noterlerin çalışma düzenine baksa eczanelerin dağılımına baksa yine iş çözülecek gibi ama dediğimiz gibi bir planlama hatası var sanki... ;D ;D ;D

Alıntı zeynepaydin Nickli Üyeden Alıntı
    belgenizle ilgileniyorum sizinle görüşmek isterim.05323915443 arasanız mennun olurum
    : ??? ??? ??? ??? > > ???
    S.M.M.M.

C.Gerçek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    C.Gerçek Guest

Alıntı zeynepaydin Nickli Üyeden Alıntı
    belgenizle ilgileniyorum sizinle görüşmek isterim.05323915443 arasanız mennun olurum
    Beleş kontör pardon kuruş peşinde galiba. ;D

ahahah belgenizle ilgileniyorum ;D ;D ;D

vay bee... bende ofis açacam diye çevremdekilere hebar yolluyorum vs biri bana geri dönüp dediki benim kızım muhasebeci senin belgeni ortak kullanalı mı ??? ??? ???

bende dedim bu zamana gelene kadar stajıydı masrafıydı sınavıydı her cefasına ortak mıydı da sefasına ortak olmak istiyor ;D
    haklısın çok emek verdiniz tabi diyo hey allahım yaa >

Ne yapalım arkadaşlar bireysel olarak dert yanmakla bitmez bu tartışmalar. Bir platform vs. kurup öyle tartışsak olmaz mı? Bireysel olarak ne kadar bağırıp çağırsak boş. Çünkü Odalar para toplamak peşinde Bu zatlar Esnaf odalarının yarısı kadar çalışsalar sorunlarımız çözülür. Geçenler de haberlerde izlemiştim. sonra da sitesinden araştırdım. Projaesini getirenlere faizsiz kredi veriyorlar. Bizimkiler de ruhsat parasını ver de ne yaparsan yapın düşüncesindeler. Haydi arkadaşlar En azında ya bir burada başlık açalım ya da facebook gibi sosyal paylaşım sitesinden grup kurarak tek güç haline haline gelelim. (Aslınde dernek diyeceğim ama önce bir elin parmakları kadar olalım. Onu da düşünürüz.?
    Bu iş için gerekli hesaplar açılmaz ve doğru tutulmazsa; &quot;Umuru Mülk-ü Devlet ve Mühimmatı Memleket Atıl ve batıldır.&quot;<br />&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; Kaşgarlı Yusuf Has Hacip

Alıntı alman72 Nickli Üyeden Alıntı
    Böyle birşey olabilir mi?

kaynak:http://www.serisayfa.com/ilanlar/muh...-araniyor.html

SMMM kiralık belge aranıyor

serbest muhasebesi malimüşavir belgesi kiralık aranmaktadır.
    ücret ve detaylar konuşulur.
    mail: aglatmazyasatir@hotmail. com

Eklenme Tarihi : 30.10.2008 17:43:00

İlan Sahibi : hakan
    Email : aglatmazyasatirSeriSayfahotmail.com
    Telefon :

Bu İlan 102 Kez Görüntülendi.

bu mail adresi sahte
    göklerden haber,habersiz iner

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)