kamu işçi maaş

Like Tree1Beğeni

Konu: Kiralık Belge

Ynt: Mükellef

Alıntı Akbulut007 Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı ugur6666 Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı Akbulut007 Nickli Üyeden Alıntı
    Arkadaşlar kolay gelsin. bişey sormak istiyorum. ben bağımlı çalışan smmm im. şirkette bikaç tane işletme defteri tutsam bikaç yıl için sorun yaratırmı. vergi lev.tasdik listesini vergi dairesi odamıza gönderiyormu. ancak böyle ortaya çıkar düşündüm ama. sizce nasıl olur.
    adamın beyannamelerini nasıl göndereceksin mükellefe makbuz kesmen gerek sıkıntı yaşarsın.. onun yerine işyeriyle anlaş mükellefiyet açtır bağımlı olduğun yere makbuz kes diğerlerinide rahat rahat tutarsın..
    kardeş iyi hoş diyosunda mükellefiyet açtırmak için büro tutmam gerekli yani bi yeri göstermem gerekli şirket içinde bağımsız iş yapamıyosun. ancak dışarda bi yeri büro olarak gösterip yine şti.de çalışıp tabi bağkurlu olarak.dışarda gösterdiğin yerin stopajı v.s.si falan derken aynı hesaba geliyo.mükelleflerinde kaçmasını istemiyorum.anlıcan karışık bi durum.
    ama diğer türlü beyanname gönderemicen adamın kendi tutuyomuş gibi şifre alman lazım onuda v.d. pek vermek istemiyor
    evet bu tür giderler olacak ama şunu söylim işletmelerin pek tadı olmaz tahsilatı sıkıntılıdır artı evde tutarsın akşamları oda adama kabak tadı verir bir süre sonra bende var o şekilde evde çalışmayı sevmiyorum... aslında en güzeli ilk aşamada öğlene kadar o şirkette çalışıp öğleden sonra büroda olmak.. senin iş çalıştığın yerle anlaşmaktan geçer

Ynt: Kiralık Belge

şirkete bağımlı bak defterleride şirkette tut yok mu hiç tanıdıgın belgeli arkadaşın.onun şifrelerlede beyannameleri gönderirsin.
    EN BÜYÜK VE EN ŞEREFLİ ŞÜPHESİZ BEŞİKTAŞ.

Hocam tavsiyemi istiyorsunuz
    1 - Çalıştığınız yerle anlaşacaksınız nasıl ssk nızı ödüyorlarsa sizin bağkurunuzuda ödeyecekler şirkette bir ağırlığınız varsa bunu rahat kabul ettirirsiniz
    2: Büro açmaya gelince odanızda sizin bölgenize bakan kim varsa o kişiyle görüşeceksiniz bağımlı çalıştığınız yerde büronuzu açmış göstereceksiniz sanki şirketin bir odasını kiralamış gibi olacak, kira stopajına gelince ise firma kiraları size fatura edecek bu şekilde stopaj derdinizde olmayacak
    3 - Son olarak piyasaya saldıracaksınız

Diğer seçenek ise ordeal hocamın dediği gibi bir arkadaşınızın şifresini kullanmak.

Normalde bir işyerinin olduğu yerde büro açmak yasak görünüyor ancak odalara bağlı elemanlara derdinizi anlatabilirseniz bunu gözardı edebiliyorlar ki bürosu olan 2 arkadaşımda bu şekilde bürolarını açtılar.

Birde nacizane sorum gerçekten bağımlı çalıştığınız yerde maaşınız o kadar düşükmü ki birkaç işletme defteri için bu kadar uğraşıyorsunuz hadi LTD yada AŞ olsa anlayacağım ancak işletme deyince garipsedim işletme defteri tahsilatın en zor olduğu defterdir ve tersine en ufak hatada ise işletme sahibinin tepenize çöktüğüde defterdir. Bağkur olsun ıvır zıvır ne varsa müşavire paslarlar, yani bana göre uğraşmaya değmez attığınız taş kuşun yakınından bile geçmez ama genede siz bilirsiniz.

Alıntı adrenalin.adrenalin Nickli Üyeden Alıntı
    ..................................
    Reklam kokan hareketler bunlar mayk

adanada smmm belgesi olup ortak ariyan arkadaşlar.
    Konu dervis tarafından (20.Mart.2013 Saat 00:29 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)