kamu işçi maaş

Like Tree1Beğeni

Konu: Meslek Mensuplarının (SM,SMMM) Acil Çözüm Bekleyen Sorunları

Ynt: Meslek Mensuplarının (SM,SMMM) Acil Çözüm Bekleyen Sorunları

resmi kurumlarda olan evrakın diğer resmi kurumlara transferinde vatandaş veyahut meslek mensubu ile değil elektronik ortamda aktarılması > : :'( ;D

Ogün Bey, bir smmm in kendi adına 2. bir büroyu işletemeyeceğine dair bir yasa olduğunu biliyorum. ancak şu tam metne ulaşamadım. yardımcı olursanız memnun olurum. teşekkürler....

Ogün Güneş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ogün Güneş Guest

Büro Edinme Zorunluluğu
    Madde 14 - (Değişik madde: 21/11/2007- 26707 S.R.G Yön/3.md.)
    Her meslek mensubu meslekî faaliyetine başlamadan önce bağlı olduğu oda bilgisinde iş yeri açmak zorundadır.
    Büro standartları ve buna ilişkin usul ve esaslar Birlik Genel Kurulu'nda belirlenir. Açılan işyerleri bağımsız büro şeklinde olup, başka bir serbest meslek faaliyeti veya ticarethane ile içiçe olamaz. Meslekî faaliyetler aynı zamanda ev olarak kullanılan ikametgâhlarda yürütülemez. Bir meslek mensubunun birden fazla bürosu olamaz. Birlikte çalışan meslek mensupları da ayrı büro edinemezler.

çok Teşekkürler Ogün Bey.

sayın Ogün bey ellerinize sağlık konular belli aynen yazdığınz gibi

yapılması gereken neyse harekete geçelim arkadaşlar dilekçe ise dilekçe yağmuruna boğalım hep beraber yada tüm türkiyedeki meslektaşlarımızla beraber ... imza ise imza ne gerekiyorsa hep beraber yapalım yok yakında ödenmiyen muhasebe ücretlerinden dükkanı kapatacağım...ne krizmi anlamadım gitti

saygılarımla

pantoron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    pantoron Guest

Bu mesleği kesinlikle tavsiye etmem. Büro açarak mükellef falan bulamazsınız. Bu mesleğe yeni başlayan eğer bir denetim şirketi bulup orada işe başlayabileceklerse bu mesleği tercih etsinler.Sebebi ise: Bu meslek artık herkesin girebileceği bir meslek oldu. Mesela bir doktor veya avukat işletme mastırı yapıp mali müşavir olurken bir mali müşavirin tıp mastırı yapıp doktor olması düşünülemez.Ayrıca oda da mesleğin kalitesinden çok mesletaş sayısını arttırıp aidat alamak peşinde. Birçok lise mezunu serbest muhasebeci de Mali müşavir olacak.
    Ayrıca açık öğretimi bitiren doktor avukat falan olamazken mali müşavir olabiliyor.Bu işi korsan yapanlar da var tabii.Yahu ben bugünkü akla sahip olsam işletme fakültesi bitirmezdim.Girerdim açık öğretime dışardan bitirir sonra da mali müşavir olurdum.İnsana en çok fırsat eşitliği veren meslek mali müşavirlik.Bir ayakkabı boyacısı bile benim hedefim mali müşavirlik diyebilir yani.

Evet çok haklısınız. Ama bu mesleğe nasıl imaj kazandırabiliriz onu tartışmalıyız. Akşam dolmuşta aklıma geldi. Çünkü dolmuş durdu yoldfa yolcu bekliyor. Şimdi "haydi kaptan devam et desek, acelen varsa niye bindin in aşağıya diyecek" Ama bunu bir polis ya da avukat söylese hiç sesi çıkmayacak bu şahısların. Söylemek istediğim şu. Zaten maliye memurlarının yaptığı çoğu işleri üzerimize yıktılar. Bir de şunu yıksalar. Mesala kayıtdışı çalışanlara karşşı bize yaptırım gücü verseler. Hem kayıtdışılık kayıt altına alınır hem de bizler ekmek yeriz. Çünkü bir hayli bu tip dükkanlar ve adamların tabelaları bile asılı.
    Bu iş için gerekli hesaplar açılmaz ve doğru tutulmazsa; &quot;Umuru Mülk-ü Devlet ve Mühimmatı Memleket Atıl ve batıldır.&quot;<br />&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; Kaşgarlı Yusuf Has Hacip

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Alıntı SMMM-ÖZKAN Nickli Üyeden Alıntı
    Evet çok haklısınız. Ama bu mesleğe nasıl imaj kazandırabiliriz onu tartışmalıyız. Akşam dolmuşta aklıma geldi. Çünkü dolmuş durdu yoldfa yolcu bekliyor. Şimdi "haydi kaptan devam et desek, acelen varsa niye bindin in aşağıya diyecek" Ama bunu bir polis ya da avukat söylese hiç sesi çıkmayacak bu şahısların. Söylemek istediğim şu. Zaten maliye memurlarının yaptığı çoğu işleri üzerimize yıktılar. Bir de şunu yıksalar. Mesala kayıtdışı çalışanlara karşşı bize yaptırım gücü verseler. Hem kayıtdışılık kayıt altına alınır hem de bizler ekmek yeriz. Çünkü bir hayli bu tip dükkanlar ve adamların tabelaları bile asılı.

Sn Özkan,

Özlemleriniz çok güzel. Ancak bizim mensuplarımız bu güveni veriyormu acaba ?? Bunu da sorgulamak lazım.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

valla arkadaşlar benim düşünceme göre bu büro açabilmek için en azından bi işletmenin bi odasını kullanabilmemize izin verilmeli diye düşünüyorum.aidat vereceksek burada da vereceğiz.bu konuda bi esneklik sağlanmalı.sizce açılışı yapsam bu şekilde bir problem yaşarmıyım? Not: mesleki yasaya aykırı biliyorum.ama bunu yapanların da olduğunu biliyorum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)