kamu işçi maaş

Like Tree1Beğeni

Konu: Meslek Mensuplarının (SM,SMMM) Acil Çözüm Bekleyen Sorunları

 1. #1
  admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  admin isimli Üye şuanda online konumundadır Administrator
  Üyelik tarihi
  Mayıs.2005
  Mesajlar
  513

  Meslek Mensuplarının (SM,SMMM) Acil Çözüm Bekleyen Sorunları


  Meslek mensupları, uygulamada karşılaştığınız ve acil çözüm bekleyen sorunlarınızı bu bölüme yazınız.

  Alomaliye.com


  ---


 2. #2
  Ogün Güneş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Ogün Güneş Guest

  Ynt: Meslek Mensuplarının (SM,SMMM) Acil Çözüm Bekleyen Sorunları

  Alıntı Ogün Güneş Nickli Üyeden Alıntı
  1/Bağımlı çalışan meslek mensuplarının YMM olma süreceindeki problemleri
  2/Bağımlı çalışan meslek mensupları için asgari ücret düzeyi
  3/Bağımlı-Bağımsız çalışan meslek mensupları için mesleki eğitim şartı
  4/YMM imzası dışında SMMM imzası da taşıyan hadlerin getirilmesi
  5/Karşıt inceleme nedeniyle karşılaşılan zaman kaybı.
  6/Tahsilat problemi
  7/Meslek mensubu ile çalışma zorunluluğu bulunmayan mükelleflerin harici şifre ile beyanlarını ikincil çerçevede muhasebeciler aracılığı ile göndermesi.
  8/İnternet üzerinden isim vermeden yapılan reklamlar
  9/Aynı bildirimlerim, SGK, Çalışma Bakanlığı, İş-Kur a tekrar tekrar bildirilmesi.
  10/Süresinde gönderilmeyen beyannameler nedeniyle kesilen cezalar
  11/Haksız Rekabet
  12/Stajyer arkadaşlarımızın üzerinde ki mali yük...
  13/Meslek içi eğitim...
  14/Odaların yetersizliği ve ilgisizliği
  15/Gelir vergisinde Serbest Mesleklerde Tahsilat esası geçerlidir. KDV.de ise hizmetin tamamlandığında doğar.Buna dayanarak Vergi daireleri ister tahsil et,istersen tahsil etme her ay KDV+muhtasar beyanlarınızı verdiğinizde Maliye bakanlığının yayınlamış olduğu tarifen KDV. tahakkuk ettireceksiniz diyerekten Çok arkadaşlarımıza cezalı tarhiyat yaptılar
  16/bağımsız denetim şirketi kurabilmek için, şirketin % 51 hissesine sahip en az bir bağımsız baş denetçi olması gerekiyor, bağımsız baş denetçi olabilmek içinde üniversite mezunu olmakla birlikte bulunna sürecin teferruatına girmeden sadece bizim meslektaşların süreci şu şekilde! önce spk nın denetçi lisanslam sınavına girmesi ve lisans alması daha sonra bir denetim şirketinde fiilen denetim şirketine bağımlı çalışması ve en az iki yıl denetim raporlarında imzasının bulunması gerekiyor. buda denetim firmalarını tekelleştiriyor.
  17/muhasebe makbuzlarındaki kdv nin %8e düşürülmesi;
  18/ek1 ek2 ler kalksın sgk veri tabanı ortak olsun. ba - bs ler kaldırılsın. denetim yetkisinin spk dan alınıp türmob a devri için yasa teklifi verilsin. ssk aylık hizmet belgesi kdv ve muhtasar ile birleştirilsin. geçici verginin son dönem beyanı kaldırılsın
  19/defter sayısına sınır getirilmesi
  20/Muhasebe ücretlerinin devlet garantisine alınması:
  21/ba bs formlarının birleştirilmesi:
  22. Mali tatilin yerine meslek mensuplarına beyan, bildirim, bilgi yazıları ve benzerleri için ek süre talep hakkı düzenlemesi getirilmelidir.
  23. Haksız rekabet ve ba bs formları sorunlarının kısmen çözümüne yönelik olarak e-fatura uygulamasının tüm mükelleflere zorunlu hale getirilmesi. (Fatura bastırılması yerine maliye elektronik ortamından fatura düzenlenebilmesi)
  24. Serbest meslek ödemelerine ait gelir vergisi kesintisi/stopajın kaldırılması.
  25. Ticari/tüketici kredi isteği için bankalara verilen olan ücret bordrosu, hesap özeti ya da mali tabloların vergi idaresi kayıtları ile karşılaştırılması yapılmalıdır.
  26. Yıllık müşteri listesi bildirimi, vergi levhası tasdiklenmiş müşterilere ait bildirim gibi uygulamalar, beyannamelerin elektronik ortamda verilmesinden dolayı gereksiz ve fazladan bir iş yükü olmaktadır.
  27. e-beyan, e-sigorta uygulamaları içersinde kağıt, yazıcı, kartuş, yazılım ve elektronik parça masraflarının artışı. Kamunun yaptığı/yapacağı beyan, bildirim ve tahakkuk belgelerine ait kağıt ve yazdırma sarfiyatı elektronik ortamdaki uygulamalar sonucu meslek mensuplarının üzerine kalmıştır.
  28- "Tekdüzen Hesap Planı"nın kaleme alınışındaki sorunları, işleyişini açıklayan yetersiz metinler, yerinde duruyor.
  Bu alanda ortada bir faaliyet yok. Kullanılan çoğu tabirler uygun tabirler değil. "Açıklaması" adlı metni okuyanlar kavrama sıkıntısını hep yaşıyorlar.
  29- Yasaları ve uygulamaları açıklayan tebliğ ve sirkülerlerde, "örneklere" yeterince yer verilmeye, dikkat...
  30- İktidarın uygulama getiren değişikliklerinde, Türmob Odalardan teyit ettirdiği fikrini ortaya koymalı ve müessir olmalı)
  31- Maktu aidatlar mesleğe yeni başlayanlarda, büro gelirine bağlı, fakat basamaklı uygulanmalı. Mümkünse 1-2 yıl hiç alınmamalı... Tabiatiyle nisbi aidattada, alt taban uygularken, bu basamaklar esas olmalı.
  Bu konu ayrıca, ileri yaşlarda işi azaltmış meslek mensupları için bile yapılandırılmalı...
  Olur ya, zarar halinide dikkate alan düzenleme yapılmalı.
  32- Bürokrasiyi azaltma amacına yönelik (mükerrer uygulamaları eleme), teknolojinin verdiği imkanların sonuna kadar kullanımı dahil, "Kurumların koordinasyona geçmelerini" sağlamak üzere ilgililer nezdinde girişimlerde bulunmak...
  33-3568 sayılı yasanın; 5. maddesinin aşağıda belirtilen kısmının kaldırılması;
  Madde 5 - A) Serbest muhasebeci mali müşavir olabilmek için aşağıdaki özel şartlar aranır.
  a) ..... veya diğer öğretim kurumlarından lisans seviyesinde mezun olmakla beraber bu fıkrada belirtilen bilim dallarından lisansüstü seviyesinde diploma almış olmak.
  34- Meslektaşımız açısından, bu "Müteselsil Sorumluluk" meselesinin durumu nedir, nereye doğru gidiyor, bulunduğu/geldiği yer doğrumudur. Hakmıdır, sapma varmıdır, değerledirile bakıla diyorum.
  35- Meslekte zaman zaman seminerlere ihtiyaç duyulur, bu İMKANLARA Ülkemizin her yöresi sahip olamamaktadır, Türmob bu dengeyi sağlayacak tedbirleri düşünmelidir, bazı yörelerin bu açığını kapatmalıdır.
  36- İnsanlık bu ya, belki hata yapabiliriz. Meslekle ilgili e-Beyanname, e-Bildirge ve benzeri elektronik ortam düzenleyicisi görevlilerin, buradaki işlemlerimizde hata yapmamamızı sağlıyacak tedbirlerin tamamının düşünülmesinin/yapılmasının, bu ilgililere Türmobca iletilmesi...
  Not: İş-kur sitesinde kullanımımıza açılan menünün, kullanışlı hale getirilmesinin, ilgililerine iletilmesi...
  37- VUK daki "Pişmanlık" müessesine benzer bir uygulamanın, "Sosyal Güvenlik" tede getirilmesine çalışmak...
  Unutmadan yada son gün yoğunluklarından, kaynaklanan geç verilen bildirim, beyanname ve bildirgelerin, TAMPON bir sürenin (10, 15 yada 30 gün) garantisiyle cezai külfetinin hafif tutulması (basamaklı olabilir) getirilse, ne iyi olur.
  38- Odalarca, kendi bürosunu kurarak mesleğe ilk defa başlayanlara sınırlıda olsa kredi verilmesi yada küçük bir yardım yapılması sağlanmalı (bilgisayar ve yazılım alımlarına destek olmak için),
  39- Hayat şartları (deprem vs.) yada ailevi nedenler gibi sebeplerle, çalıştığı yeri bırakıp, başka yere gideceklere Odaların meslektaşa yardımcı olması ilke haline getirilmeli (işyeri bulma, kiralamaya yardım, bağımlı iş temini vs.),
  40- Kardeşim kalkmışlar e-Bildirgede "Bölge Çalışma Nosunu" benden istiyorlar. Bırakın bunu artık. Bölge çalışma kendisi Sgk.daki "İşyeri Noları" na göre dosya oluştursun. Bu kadar. Verileri Sgk.dan alsın.
  41- Türmobun ve Bakanlığın imzasını taşıyan iri puntolu "Meslekte Uyulması Gereken İlkeler" listesi gibi bir çerçeveli yazıyı Türmob hazırlatırda bizlere, vergi levhası gibi zorunlu tutularak bürolara asılmak kaydıyla dağıtırsa, yararı olur diye düşünüyorum.
  42- Oda etkinliklerinin zayıflığının belki bir nedenide bizleriz. Toplantılara katılmıyoruz. Bunu alışkanlık haline getiren üyelerin izlenmesi, uyarılması için, bir şeyler yapılmalı?

  ----------------------------------------
  4 ve 7. madde ile ilgili olarak;
  Vergi ve sosyal güvenlik ile ilgili bütün beyan ve bildirimlerde meslek mensuplarınca imzalanması zorunluluğu getirilmelidir.

  Daha önceden yazmıştım biraz düzenlemek gerekli.

 3. #3
  Üyelik tarihi
  Eylül.2006
  Mesajlar
  111

  Ynt: Meslek Mensuplarının (SM,SMMM) Acil Çözüm Bekleyen Sorunları

  Ogün Bey, elinize sağlık ne kadar da güzel özetlemişsiniz.
  saygılarımla...
  Bana anlatırsanız&nbsp; &nbsp; UNUTURUM<br />Bana gösterirseniz HATIRLAYABİLİRİM<br />&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; Beni dahil ederseniz&nbsp;&nbsp; ANLARIM<br />&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; Çin atasözü

 4. #4
  Üyelik tarihi
  Ocak.2009
  Mesajlar
  4

  Ynt: Meslek Mensuplarının (SM,SMMM) Acil Çözüm Bekleyen Sorunları

  YMM imzası dışında SMMM imzası da taşıyan hadlerin getirilmesi
  Bu konuyla ilgili baskı kuracak şekilde birlikte hareket etmeliyiz..

 5. #5
  Üyelik tarihi
  Temmuz.2008
  Mesajlar
  98

  Ynt: Meslek Mensuplarının (SM,SMMM) Acil Çözüm Bekleyen Sorunları

  Sn. Ogün GÜNEŞ mesleğe ilişkin sorunları tespit ettiğiniz çalışmanız için tebrikler. Bu konuda yapılacak olan çalışmaların bu kadarla kalmaması, En az forum üyelerinince imzalı bir çalışma planınının ulusal basın da gündeme getirilmesi sanırım çüzümün başlangıç noktası olur.

 6. #6
  Üyelik tarihi
  Temmuz.2005
  Mesajlar
  647

  Ynt: Meslek Mensuplarının (SM,SMMM) Acil Çözüm Bekleyen Sorunları

  2, 6, 11, 12, 19. maddelerle bağlantılı olarak,


  43- Meslekdaşların yaptıkları işin bir serbest meslek faaliyeti olduğu bilincini kaybetmemeleri gerekir.

  Yetkisi ve/veya belgesi olmayan personel istihdam edilerek faaliyette bulunulması hem haksız rekabeti, hem tahsilat sorununu ve buna bağlı bir çok sorunu da artırarak devam ettirecektir.

  Kısaca işlerini kendisi bizzat yapmalı ve çalıştıracağı personel yetkili ve/veya belgeli olmalıdır.


  Ahmet Akca<br />SMMM

 7. #7
  Üyelik tarihi
  Mayıs.2008
  Mesajlar
  706

  Ynt: Meslek Mensuplarının (SM,SMMM) Acil Çözüm Bekleyen Sorunları

  smmm karaman sana katılıyorum ama istihdam maliyetini göz ardı etmemek gerekiyor. diğer türlü ise ofis ortaklığı haline dönüşüyor ki ozaman dışarıdaki 10 larca işi paylaşacak personelin kalmıyor. Ticaret lisesi okuyan arkadaşlar staj için yaınımıza gönderiliyor bunuda göz ardı etmemeni tavsiye ederim.
  [b][size=7pt][color=black][font=Verdana]SuSKunluĞum aSaLeTimdendir,Her Laf&#39;a vereCek Cevabım var ama;Bir Laf&#39;a Bakarım LaF mı Diye. Birde SöyLeyene Bakarım aDam mı Diye. [color=red]&quot; MEVLANA&quot;[/color]&nbsp; [/color]

 8. #8
  Üyelik tarihi
  Mayıs.2008
  Mesajlar
  706

  Ynt: Meslek Mensuplarının (SM,SMMM) Acil Çözüm Bekleyen Sorunları

  Alıntı Ogün Güneş Nickli Üyeden Alıntı
  Alıntı Ogün Güneş Nickli Üyeden Alıntı
  1/Bağımlı çalışan meslek mensuplarının YMM olma süreceindeki problemleri
  2/Bağımlı çalışan meslek mensupları için asgari ücret düzeyi
  3/Bağımlı-Bağımsız çalışan meslek mensupları için mesleki eğitim şartı
  4/YMM imzası dışında SMMM imzası da taşıyan hadlerin getirilmesi
  5/Karşıt inceleme nedeniyle karşılaşılan zaman kaybı.
  6/Tahsilat problemi
  7/Meslek mensubu ile çalışma zorunluluğu bulunmayan mükelleflerin harici şifre ile beyanlarını ikincil çerçevede muhasebeciler aracılığı ile göndermesi.
  8/İnternet üzerinden isim vermeden yapılan reklamlar
  9/Aynı bildirimlerim, SGK, Çalışma Bakanlığı, İş-Kur a tekrar tekrar bildirilmesi.
  10/Süresinde gönderilmeyen beyannameler nedeniyle kesilen cezalar
  11/Haksız Rekabet
  12/Stajyer arkadaşlarımızın üzerinde ki mali yük...
  13/Meslek içi eğitim...
  14/Odaların yetersizliği ve ilgisizliği
  15/Gelir vergisinde Serbest Mesleklerde Tahsilat esası geçerlidir. KDV.de ise hizmetin tamamlandığında doğar.Buna dayanarak Vergi daireleri ister tahsil et,istersen tahsil etme her ay KDV+muhtasar beyanlarınızı verdiğinizde Maliye bakanlığının yayınlamış olduğu tarifen KDV. tahakkuk ettireceksiniz diyerekten Çok arkadaşlarımıza cezalı tarhiyat yaptılar
  16/bağımsız denetim şirketi kurabilmek için, şirketin % 51 hissesine sahip en az bir bağımsız baş denetçi olması gerekiyor, bağımsız baş denetçi olabilmek içinde üniversite mezunu olmakla birlikte bulunna sürecin teferruatına girmeden sadece bizim meslektaşların süreci şu şekilde! önce spk nın denetçi lisanslam sınavına girmesi ve lisans alması daha sonra bir denetim şirketinde fiilen denetim şirketine bağımlı çalışması ve en az iki yıl denetim raporlarında imzasının bulunması gerekiyor. buda denetim firmalarını tekelleştiriyor.
  17/muhasebe makbuzlarındaki kdv nin %8e düşürülmesi;
  18/ek1 ek2 ler kalksın sgk veri tabanı ortak olsun. ba - bs ler kaldırılsın. denetim yetkisinin spk dan alınıp türmob a devri için yasa teklifi verilsin. ssk aylık hizmet belgesi kdv ve muhtasar ile birleştirilsin. geçici verginin son dönem beyanı kaldırılsın
  19/defter sayısına sınır getirilmesi
  20/Muhasebe ücretlerinin devlet garantisine alınması:
  21/ba bs formlarının birleştirilmesi:
  22. Mali tatilin yerine meslek mensuplarına beyan, bildirim, bilgi yazıları ve benzerleri için ek süre talep hakkı düzenlemesi getirilmelidir.
  23. Haksız rekabet ve ba bs formları sorunlarının kısmen çözümüne yönelik olarak e-fatura uygulamasının tüm mükelleflere zorunlu hale getirilmesi. (Fatura bastırılması yerine maliye elektronik ortamından fatura düzenlenebilmesi)
  24. Serbest meslek ödemelerine ait gelir vergisi kesintisi/stopajın kaldırılması.
  25. Ticari/tüketici kredi isteği için bankalara verilen olan ücret bordrosu, hesap özeti ya da mali tabloların vergi idaresi kayıtları ile karşılaştırılması yapılmalıdır.
  26. Yıllık müşteri listesi bildirimi, vergi levhası tasdiklenmiş müşterilere ait bildirim gibi uygulamalar, beyannamelerin elektronik ortamda verilmesinden dolayı gereksiz ve fazladan bir iş yükü olmaktadır.
  27. e-beyan, e-sigorta uygulamaları içersinde kağıt, yazıcı, kartuş, yazılım ve elektronik parça masraflarının artışı. Kamunun yaptığı/yapacağı beyan, bildirim ve tahakkuk belgelerine ait kağıt ve yazdırma sarfiyatı elektronik ortamdaki uygulamalar sonucu meslek mensuplarının üzerine kalmıştır.
  28- "Tekdüzen Hesap Planı"nın kaleme alınışındaki sorunları, işleyişini açıklayan yetersiz metinler, yerinde duruyor.
  Bu alanda ortada bir faaliyet yok. Kullanılan çoğu tabirler uygun tabirler değil. "Açıklaması" adlı metni okuyanlar kavrama sıkıntısını hep yaşıyorlar.
  29- Yasaları ve uygulamaları açıklayan tebliğ ve sirkülerlerde, "örneklere" yeterince yer verilmeye, dikkat...
  30- İktidarın uygulama getiren değişikliklerinde, Türmob Odalardan teyit ettirdiği fikrini ortaya koymalı ve müessir olmalı)
  31- Maktu aidatlar mesleğe yeni başlayanlarda, büro gelirine bağlı, fakat basamaklı uygulanmalı. Mümkünse 1-2 yıl hiç alınmamalı... Tabiatiyle nisbi aidattada, alt taban uygularken, bu basamaklar esas olmalı.
  Bu konu ayrıca, ileri yaşlarda işi azaltmış meslek mensupları için bile yapılandırılmalı...
  Olur ya, zarar halinide dikkate alan düzenleme yapılmalı.
  32- Bürokrasiyi azaltma amacına yönelik (mükerrer uygulamaları eleme), teknolojinin verdiği imkanların sonuna kadar kullanımı dahil, "Kurumların koordinasyona geçmelerini" sağlamak üzere ilgililer nezdinde girişimlerde bulunmak...
  33-3568 sayılı yasanın; 5. maddesinin aşağıda belirtilen kısmının kaldırılması;
  Madde 5 - A) Serbest muhasebeci mali müşavir olabilmek için aşağıdaki özel şartlar aranır.
  a) ..... veya diğer öğretim kurumlarından lisans seviyesinde mezun olmakla beraber bu fıkrada belirtilen bilim dallarından lisansüstü seviyesinde diploma almış olmak.
  34- Meslektaşımız açısından, bu "Müteselsil Sorumluluk" meselesinin durumu nedir, nereye doğru gidiyor, bulunduğu/geldiği yer doğrumudur. Hakmıdır, sapma varmıdır, değerledirile bakıla diyorum.
  35- Meslekte zaman zaman seminerlere ihtiyaç duyulur, bu İMKANLARA Ülkemizin her yöresi sahip olamamaktadır, Türmob bu dengeyi sağlayacak tedbirleri düşünmelidir, bazı yörelerin bu açığını kapatmalıdır.
  36- İnsanlık bu ya, belki hata yapabiliriz. Meslekle ilgili e-Beyanname, e-Bildirge ve benzeri elektronik ortam düzenleyicisi görevlilerin, buradaki işlemlerimizde hata yapmamamızı sağlıyacak tedbirlerin tamamının düşünülmesinin/yapılmasının, bu ilgililere Türmobca iletilmesi...
  Not: İş-kur sitesinde kullanımımıza açılan menünün, kullanışlı hale getirilmesinin, ilgililerine iletilmesi...
  37- VUK daki "Pişmanlık" müessesine benzer bir uygulamanın, "Sosyal Güvenlik" tede getirilmesine çalışmak...
  Unutmadan yada son gün yoğunluklarından, kaynaklanan geç verilen bildirim, beyanname ve bildirgelerin, TAMPON bir sürenin (10, 15 yada 30 gün) garantisiyle cezai külfetinin hafif tutulması (basamaklı olabilir) getirilse, ne iyi olur.
  38- Odalarca, kendi bürosunu kurarak mesleğe ilk defa başlayanlara sınırlıda olsa kredi verilmesi yada küçük bir yardım yapılması sağlanmalı (bilgisayar ve yazılım alımlarına destek olmak için),
  39- Hayat şartları (deprem vs.) yada ailevi nedenler gibi sebeplerle, çalıştığı yeri bırakıp, başka yere gideceklere Odaların meslektaşa yardımcı olması ilke haline getirilmeli (işyeri bulma, kiralamaya yardım, bağımlı iş temini vs.),
  40- Kardeşim kalkmışlar e-Bildirgede "Bölge Çalışma Nosunu" benden istiyorlar. Bırakın bunu artık. Bölge çalışma kendisi Sgk.daki "İşyeri Noları" na göre dosya oluştursun. Bu kadar. Verileri Sgk.dan alsın.
  41- Türmobun ve Bakanlığın imzasını taşıyan iri puntolu "Meslekte Uyulması Gereken İlkeler" listesi gibi bir çerçeveli yazıyı Türmob hazırlatırda bizlere, vergi levhası gibi zorunlu tutularak bürolara asılmak kaydıyla dağıtırsa, yararı olur diye düşünüyorum.
  42- Oda etkinliklerinin zayıflığının belki bir nedenide bizleriz. Toplantılara katılmıyoruz. Bunu alışkanlık haline getiren üyelerin izlenmesi, uyarılması için, bir şeyler yapılmalı?

  ----------------------------------------
  4 ve 7. madde ile ilgili olarak;
  Vergi ve sosyal güvenlik ile ilgili bütün beyan ve bildirimlerde meslek mensuplarınca imzalanması zorunluluğu getirilmelidir.

  Daha önceden yazmıştım biraz düzenlemek gerekli.
  ayırca SMİYB konusunda azami dikakte rağmen (farkedemediklerimiz) üzerimize yüklenen sorumluluklar. (BA-BS formlarına rağmen)
  [b][size=7pt][color=black][font=Verdana]SuSKunluĞum aSaLeTimdendir,Her Laf&#39;a vereCek Cevabım var ama;Bir Laf&#39;a Bakarım LaF mı Diye. Birde SöyLeyene Bakarım aDam mı Diye. [color=red]&quot; MEVLANA&quot;[/color]&nbsp; [/color]

 9. #9
  Üyelik tarihi
  Haziran.2009
  Mesajlar
  9

  Ynt: Meslek Mensuplarının (SM,SMMM) Acil Çözüm Bekleyen Sorunları

  sorunlar ortada.peki somut çözüm için yapılan bi çalışma var mı.mesela en önemli sorun olan tahsilatlar için uygulanacak bi tasarı kanun falan var mı

 10. #10
  Üyelik tarihi
  Eylül.2008
  Mesajlar
  806

  Ynt: Meslek Mensuplarının (SM,SMMM) Acil Çözüm Bekleyen Sorunları

  elektronik fatura elektronik defterin bir an önce faaliyete geçirilmesi ve beyannamelerin ve bildirgelerin tek bir beyannamede aciliyetle birleştirilmesi :

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. Cevap: 5
  Son Mesaj : 12.Haziran.2013, 16:55
 2. Meslek Mensuplarının Sorumlulukları!!!
  Konu Sahibi prisoner Forum Vergi Usul Kanunu
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 20.Mart.2013, 17:35
 3. Cevap: 0
  Son Mesaj : 10.Temmuz.2008, 09:19
 4. Meslek Mensuplarının Gider Gösterebileceği Faturalar...
  Konu Sahibi alper Forum Vergi Usul Kanunu
  Cevap: 4
  Son Mesaj : 06.Temmuz.2006, 15:46
 5. Acil-Bakanlık Serbest Meslek Ücret Tarifesi(SMMM)
  Konu Sahibi muratt Forum Stajyer Sorunları
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 23.Aralık.2005, 09:30

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36