taşeron kamu işçi maaş programı

Konu: Mali Müşavirlik Hk

Mali Müşavirlik Hk

MERHABA ARKADAŞLAR,
    BEN MALİ MÜŞAVİRLİK HAKKINDA BİRAZ BİLGİ EDİNMEK İSTİYORUM.ŞU ANDA ÖZEL BİR ŞİRKETTE MUHASEBE ÜZERİNE ÇALIŞIYORUM.KISACA BU MESLEK HAKKINDA BİRAZ BİLGİ EDİNMEK İSTİYORUM.YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

Not: Bu yazının başlığı admin tarafindan forum kurallarına uygun olmadığı için düzeltilmiştir.Lütfen Forum Kuralları'nı okuyunuz.

Mali Müşavirlik Hk

Tabi ne demek hay hay ama sorunuzu tam sorun ki tam cevap verelim smmm stajına başlamak istiyorsunuz?Nereyi bitirdiniz?Amacınız nedir?Hangi konuyu merak ediyorsunuz lütfen net olarak sorun sorunuzu cevabımızı ona göre yazalım.Teşekkürler.

Mali Müşavirlik Hk

mali müşavirliğin neyini merak ediyonuz anlamadimki, bi mali müşaviri gozunuze kestirin izleyin ve ogrenin :lol: şaka bi yana bu işin çivisi çıktı. mali müşavir olmanin yani. kendine iş sahasi bulamayan muhasebeci oluyo...
    yi calismalar

Mali Müşavirlik Hk

Alıntı musterak Nickli Üyeden Alıntı
    mali müşavirliğin neyini merak ediyonuz anlamadimki, bi mali müşaviri gozunuze kestirin izleyin ve ogrenin :lol: şaka bi yana bu işin çivisi çıktı. mali müşavir olmanin yani. kendine iş sahasi bulamayan muhasebeci oluyo...
    Sayın Musterak; :eller

Ben Marmara Üniversitesi İşletme mezunuyum. Şu anda da Türk Hava Yollarında çalışmaktayım. Stajımı başlatmak için ne yapabilirim? Bir de başlatıp başlatmamak konusunda kararsız olduğum için biraz fikir edinmek istemiştim. :roll:

Dalga geçerek beni üzdünüz. :cry:

Mali Müşavirlik Hk

kardeş hiç tavsiye etmem dermişim ama tavsiye ederim yinede son çare ben erciyes işletme mezunuyum iyi derecede okulu bitirdim devlet memuru (hepsini kastetmiyorum onlar zaten kendilerini biliyorlar ) istemedim çünkü onlara benzemek istemiyordum( belkide çok büyük bir hata yaptım) mezun oldumadan dersimize giren bir ymm bana çalışma teklif etti bende kabul ettim sonra duruma bir baktım tek kurtuluş smmm olmak sonra staj başlatmaya girdik kazandık stajı başlattık ama sonucu hayr ola artık istersen sen de bir dene
    er zaman sevgi ve saygı ile;

Mali Müşavirlik Hk

biraz daha açık olur musunuz söylediklerinizden birşey anlamadım yani düzgün bir şekilde yazarsanız sevinirim

Mali Müşavirlik Hk

bence hiç vakit geçirmeden smmm stajına başlamak için başvuruda bulunun tabi maalesef birazcık para biriktirmeniz lazım,bu mesleği seçtiyseniz ilerlemek zorundasınız hep araştırmacı olun bol bol okuyun.

Mali Müşavirlik Hk

asla dalga gecmek icin yazmadim. aslinda asil sorun şu : özellikle İİBF veya siyasal bilimler mezunu, iktisat veya işletme mezunu olan bizlerin bir branşı olmadığı için mezun olduktan sonra ne iş olsa yapariz gibi bi durumda oluyoruz. Hiç bi iş yapamamaktansa muhasebeciliği seçiyoruz. TAbi bunu hakkıyla yapabilmek içinse SMMM olmak gerekir bunu da çok iyi biliyoruz. Peki bu kolay mı değil, sınavlar stajlar ve yine sınavlar arada geçen staj suresi falan, ama sonuçta bu meslegi yapcaksan katlanacaksın. Hiçbişey kolay değil sonuçta, ama bunun da bi garantisi yok.
    yi calismalar

Mali Müşavirlik Hk

Sevgili Ekin,

SMMM olmak için senin izlemen gereken yol;

1- OSYM nin yaptığı Staj Değerlendirme sınavını kazanman,
    2- 2 yıl bir meslek mensubunun yanında staj yapman, SSK lı olarak
    2- Sonrasında TURMOB un yaptığı 7 adet branj dersten yapılan klasik sınavı vermen gerekmektedir. Dersler Genel Muhasebe, Maliyet Muhasebesi, Finansal Tab. Analizi, Denetim , Vergi Hukuku, Temel Hukuk, Meslek Mevzuatı.

Bu işin maliyeti ise şu an için yaklaşık ; Staj değerlendirme sınavına girip staj başlatmak için yaklaşık 700YTL ; TURMOB sınavı için 250YTL ; son olarak belge almak için 2000YTL harcaman gerekmektedir.

SMMM olduğun zaman Serbest olarak çalışırsan İşletmelerin ve Şirketlerin resmi defterlerini belirli bir aylık ücret mukabili tutabilir , şirketlerle ilgili sermaye artıiı vb raporlar yazabilir veya bilirkişilik yapablilrsin.

Daha Detaylı bilgi için ise aşağıdaki linkleri tıklayabilirsin.

http://www.turmob.org.tr/mevzuat/bolum02/bolum1.html

http://www.tesmer.org.tr/index.php?page=content&id=16
    yi Çalışmalar

Mali Müşavirlik Hk

ek olarak;
    657 s.k. 'na tabi çalışıyor iseniz istifa etmeniz gerekiyor.
    Saygılarımla

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)