kamu işçi maaş

Konu: Muhasebeci Değiştirmek

Muhasebeci Değiştirmek

Selamlar,

Ben muhasebecimi değiştirmek istiyorum. Ama eski muhasebecim problem çıkarıyor. Kendine hiç bir borcum yoktur. Aramızda yapılmış hiçbir sözleşmede bulunmamaktadır. Yeni muhasebecimle konuştum. Kendileri irtibata geçtiler. Onlarada defterleri vermemiş ve görüşmemiş bile. Bu benim canımı iyice sıktı. İstemediğiniz biriyle çalışmak artık iyicede canımı sıkmaya başladı. Bu durumda ne söylemem gerekiyor son olarak ve sorun çıkartması durumunda nerelere başvurmam gerekir.

Saygılar.

Muhasebeci Değiştirmek ( Acilen yardım eder misiniz!!!! )

Selamlar,

Ben muhasebecimi değiştirmek istiyorum. Ama eski muhasebecim problem çıkarıyor. Kendine hiç bir borcum yoktur. Aramızda yapılmış hiçbir sözleşmede bulunmamaktadır. Yeni muhasebecimle konuştum. Kendileri irtibata geçtiler. Onlarada defterleri vermemiş ve görüşmemiş bile. Bu benim canımı iyice sıktı. İstemediğiniz biriyle çalışmak artık iyicede canımı sıkmaya başladı. Bu durumda ne söylemem gerekiyor son olarak ve sorun çıkartması durumunda nerelere başvurmam gerekir.

Saygılar.

Ogün Güneş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ogün Güneş Guest

Ynt: Muhasebeci Değiştirmek

Muhasebecinizin bağlı olduğu odaya başvurabilirsiniz.

T U R K O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    T U R K O Guest

Noterden xx tarihinde tüm defter ve size ait her türlü belgenin teslim edilmek üzere hazırlanmasını ihtar edebilirsiniz.

Eski muhasebeciniz defterleri vermeme konusunda gerekçe olarak neyi gösteriyor?
    Ne zaman karanlık olsa, hatırla!<br />...ışık sende,<br />...kalbinde,<br />...bul onu!

ya bir gerekce gostermiyor. Sene sonuna kadar benimle calisacaksin diyor. Yada sene sonuna kadar para diyor. Bende sozlesme yok dedim. Bunu bastada soylemistim. Sozlesme yapmak isteyince gerek yok ben baska muhasebeciye gidebilirim dedim ona gore anlastik. Bana ben planimi sene sonuna gore yaparim diyor. Zaten odedigim ucret normal muhasebe tarifesinden yuksek. Parasındada degilim ama aylik 30-40 masraf ( otel, taksi, yemeklerden olusan ) 1-2 fatura keserim. Yani muhasebemi tutmak cok basit. Mal giris cikisi yoktur. Sadece hizmet. O yuzden muhasebeci ile sozlesme yapmiyorum. Parami her ay duzenli olarak veririm. Sirketin sicilide cok temizdir. Ama su muhasebeci konusu biraz canimi sıktı. Sonuç olarak ugrasmak istemeden tüm belgelerimi alıp yeni muhasebeciye vermek istiyorum. Ama yeni muhasebecinin telefonlarınada çıkmamış benim muhatabım siz degilsiniz demiş.

Durumu odaya yazı ile bildirmeni tavsiye ederim... muhasebecinin adı soyadı ve sicil numrasıyla birlikte.
    sicil numarası kaşesinde ve makbuzlarında bulunmaktadır.

Sayın Colossus, meslek yasamıza göre her muhasebeci defterini tuttuğu mükellef ile sözleşme yapmak zorundadır. İşin zor ya da kolay olması bunu değiştirmez. Bunu meslektaşımı korumak için değil sadece bunun aslında bir zorunluluk olduğunu bilin diye yazıyorum. Yeni muhasebeciniz de sözleşme yapmak isteyebilir.
    Ne zaman karanlık olsa, hatırla!<br />...ışık sende,<br />...kalbinde,<br />...bul onu!

Bu sene sözleşme yapmadım. Geçen senelerde yaptım mı bilmiyorum. Ama sonuç olarak tüm dosyalar muhasebecide. O yüzden kestiği hiç bir makbuzuda görmedim daha. Sadece bana gelen yatırmam gereken KDV, Vergi ve Stopaj. O da e-mail ile alıp kendim yatırırım. Sadece barkodlu sayfası bana gelmekte. Ayrıntılarını bilmiyorum tabi hesaplamanın. Bulmanın başka çaresi var mı? Bir de bağlı bulunduğu oda hangisi oluyor. Kusura bakmayın bu konularda deneyimli değilim. İle göre mi ilçeye göre odalar farklı mı?

İlçenin bağlı olduğu ile göre

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)