kamu işçi maaş

Konu: Özel SMMM Sınavı Hk.

irfanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    irfanoz Guest

Özel SMMM Sınavı Hk.

Çok kıymetli Mali Müşavir adayları; önümüzdeki dönem içerisinde yapılacak olan (emeksiz, beleşten, eşitlik ilkesine aykırı olan) ve en önemlisi Normal yollar dan belge almış ve alacak meslektaşlarımın verdiği emeğe ve zamana yazık eden "Özel" SMMM sınavı hakkında ki görüşlerini merak ediyorum. Türmobun yaptığı bu yanlış işe kim dur diyecek çok merak ederken itiraz edecek kimse yokmu diye takıldım kaldım. Maliyet bilmeyen, analiz bilmeyan en önemlisi tek düzeni bilmeyan insanlar nasıl MM yapılır??? 1989 yılında İlk okul Mezunu seviyesinde eğitimi olan insanlara SM belgesi veren zihniyet tam 20 yıl sonra SMMM belgisi dağıtıyor bu konu hakkında kamuoyu oluşturulması lazım diye düşünüyorum. Mahkeme yolu açık olmalı diye düşünüyorum. görüş ve desteklerinizi bekliyorum...saygılar

T U R K O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    T U R K O Guest

Ynt: Özel SMMM Sınavı Hk.

Artık çok geç. Tepkinizi kanun meclise geldiğinde göstermeliydiniz.

Sn. İrfanöz, Bu forumda tarafımdan açılan aynı konuda bir başlık daha oldu. Şahsen size tamamen katıldığımı ifade etmek isterim. Ancak biz bırakın uygulama safhasını, daha kanunlaşırken bununla ilgili çok yazdık çizdik. Din-le-me-di-ler.

Enteresandır, hem muhalefet hem hükümet bu konuda çok kolay uzlaştı.

Bu işi yaparken Turmob'un kanuni dayanağı var.

Bu nasıl haktır, bu nasıl adalettir, bu nasıl eşitlik ilkesidir bilmiyorum, ancak kanuni dayanak var.

Sn. Hamdilevent'in diğer forumda gönderdiği yazıyı okursanız, orada bir karşı teşebbüsün oluştuğunu göreceksiniz.

Ben sonuç alınamayacağını düşünüyorum.

İşin doğrusu bu forumlarda da "Hepimiz aynı gemideyiz, bizler kardeşiz bizi nasıl dışlarsın, sen doğmadan ben bu işi yapıyordum, bir üniversite bitirdin diye kimsin sen çocuk, biz asıl meslek emekçisiyiz, biz zaten bu belgeyi hakettik, bu mesleği biz bu günlere taşıdık " mahiyetinde o kadar çok tepki ile karşılandım ki, artık çok da fazla yazıp çizmek istemiyorum.

Endişe etmeyiniz.

Su akar yolunu bulur.

Bu böyle giderse Suriye örneğinde olduğu gibi IFAC Turmob'u üyelikten şutlar. Mali müşavirlik mesleği cacık olur. SPK gibi kurumlar (mesela tasarısı bekleyen " Denetim Standartları ve Kamu Gözetim Kurumu" gibi kurumlar) kendi sınavlarını yapıp kendi standartlarını oluştururlar.

Bilgisine güvenen, ilmin gücüne inanan arkadaşlar da bu sınavlara girip bağımsız denetçi olurlar.
    Kalanlar da defter tutmaya devam eder.

Sağlık olsun. Boşa üzülmeyin.

(Size naçizane önerim SPK'nın bağımsız denetçilik sınavına hazırlanın. Ben SPK'nın formalite eğitimlerle para ile belge dağıtmayacağını biliyorum. Buna eminim. Keşke kendi meslek örgütüme de bu kadar güven duyabilseydim.)

eğer ki konu danıştay'ın önüne gelirse iş çözülür diye düşünüyorum ama tabi o aşamaya kadar atı alan üsküdar'ı geçecektir...

UZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    UZMAN Guest

> > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > >

Alıntı irfanoz Nickli Üyeden Alıntı
    Maliyet bilmeyen, analiz bilmeyan en önemlisi tek düzeni bilmeyan insanlar nasıl MM yapılır
    > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > >

[size=10pt]Aynası iştir Kişinin Lafa Bakılmaz[/size]

bu ne şimdi. turmob kendine sadece mali kaynak yaratıyor. lanet ettim bugün iktisat fakültesini bitirdiğime. ben 5 yılımı neden verdim. söylenecek söz yok.basit bir kurum, bu kadar çok smmm olunca devamında ne gelecek acaba. ne üzerine oyun hazırlıyorlar ileride göreceğiz.

irfanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    irfanoz Guest

180 kişi içerisinden 5 şi SMMM diğer 175 i SM anlaşılan : ???

spk nın bağımsız denetçilik sınavına girmek için nasıl bir yol izlenmelidir.

tabi haklısınız sayın MM'ler bizde ruhsatları bakkal dükkanından gazete alırken yanında promosyon olarak aldık.
    SM.GS

stajyer2007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    stajyer2007 Guest

Alıntı irfanoz Nickli Üyeden Alıntı
    180 kişi içerisinden 5 şi SMMM diğer 175 i SM anlaşılan : ???
    yok 180 kişinin 5 kişisi sizle aynı fikirde 175'i değill. Bu arada bende Smmm'yim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)