kamu işçi maaş

Konu: Meslek Mensupları Veri Tabanı.?

 1. #1
  ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
  Üyelik tarihi
  Eylül.2006
  Mesajlar
  7.043

  Meslek Mensupları Veri Tabanı.?  Benim anlamadığım odalardan bu bilgileri alamıyormu idare, neden tek tek meslek mensuplarından istiyor.
  Bana biraz garip geldi.! > 2. #2
  Üyelik tarihi
  Aralık.2009
  Mesajlar
  992

  Ynt: Meslek Mensupları Veri Tabanı.?

  Bu nedir?
  "Birgün ki o gün hiçbir zaman gelmeyebilir senden bir iyilik isteyeceğim o zamana kadar bunu bir hediye olarak kabul et.."

 3. #3
  ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
  Üyelik tarihi
  Eylül.2006
  Mesajlar
  7.043

  Ynt: Meslek Mensupları Veri Tabanı.?


 4. #4
  Üyelik tarihi
  Aralık.2009
  Mesajlar
  992

  Ynt: Meslek Mensupları Veri Tabanı.?

  Excel Gönderme Hakkında
  Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik odaları tarafından gönderilecek Başkanlığımız tarafından belirlenen ?Meslek Mensupları Veri Tabanı? oluşturulmasına yönelik bilgilerin excel formatı tanımlanmıştır. Excel formatında hazırlanan bilgilerin gönderilmesini sağlayacak program ayrıca duyurulacaktır.
  Excel dosyası gönderirken dikkat etmeniz gerekenler:
  Gönderilecek olan excel dosyasından verilerin alımı, excel dosyasının ilk çalışma sayfasındaki B sütununun 2. satırından (B2 Hücresinden) başlamaktadır. Excel tablolarının buna göre oluşturulması gerekmektedir. Bunu sağlamanın en kolay yolu excel tabloları doldurulup gönderirken Örnek Excel Dosyasının kullanılmasıdır: Örnek Excel İndir Lütfen linke bağlı excel dosyasını bilgisayarınıza indirip çalışmalarınızı bu dosya üzerinde gerçekleştiriniz ve internet vergi dairesine bu excel dosyasını yükleyiniz.
  Excel Dosyası Kolonları İle İlgili Açıklamalar
  Meslek Mensubunun Aktif Olarak Çalışıp Çalışmadığı: Bu sütuna meslek mensubunun aktif olarak çalışıp çalışmadığı bilgisi yazılacaktır. Bu sütunun alabileceği değerler örnek excel dosyası AF sütununda belirtilmiştir.
  T.C Kimlik Numarası: Bu sütuna meslek mensubunun T.C. Kimlik Numarası bilgisi yazılacaktır.
  Meslek Mensubu Soyadı: Bu sütuna meslek mensubunun soyadı bilgisi yazılacaktır.
  Meslek Mensubu Adı: Bu sütuna meslek mensubunun adı bilgisi yazılacaktır.
  Meslek Ünvanı: Bu sütuna meslek mensubunun meslek ünvanı bilgisi yazılacaktır. Bu sütunun alabileceği değerler örnek excel dosyası AF sütununda belirtilmiştir.
  Oda Sicil Numarası: Bu sütuna meslek mensubunun oda sicil numarası bilgisi yazılacaktır.
  Ruhsat Numarası: Bu sütuna meslek mensubunun ruhsat numarası bilgisi yazılacaktır.
  Mühür Numarası(Yeminli Mali Müşavir İçin): Bu sütuna meslek mensubu meslek ünvanı Yeminli Mali Müşavir ise meslek mensubunun mühür numarası bilgisi yazılacaktır. Meslek mensubu meslek ünvanı Yeminli Mali Müşevir dışında olanlar için boş dırakılacaktır.
  İkametgah Adresi: Bu sütuna meslek mensubunun ikametgah adresi bilgisi yazılacaktır.
  İş Telefon No: Bu sütuna meslek mensubunun iş telefon numarası bilgisi yazılacaktır.
  Cep Telefon No: Bu sütuna meslek mensubunun cep telefon numarası bilgisi yazılacaktır.
  E-Posta Adresi: Bu sütuna meslek mensubunun e-posta adresi bilgisi yazılacaktır. İstenilirse boş bırakılabilir.
  Çalışma Şekli: Bu sütuna meslek mensubunun çalışma şekli bilgisi yazılacaktır. Bu sütunun alabileceği değerler örnek excel dosyası AF sütununda belirtilmiştir.
  Şirketin Vergi Kimlik Numarası (Şirket Ortağı İse): Bu sütuna meslek mensubunun çalışma şekli Şirket Ortağı veya Hem Bağımsız Hem Şirket Ortağı ise ortağı olduğu şirketin vergi kimlik numarası bilgisi yazılacaktır. Meslek mensubunun çalışma şekli Şirket Ortağı veya Hem bağımsız Hem Şirket Ortağı değil ise boş bırakılmalıdır.
  Çalıştığı Şirketin Vergi Kimlik Numarası (Bağılmı İse): Bu sütuna meslek mensubunun çalışma şekli Bağımlı ise çalıştığı şirketin vergi kimlik numarası bilgisi yazılacaktır. Meslek mensubunun çalışma şekli Bağımlı değil ise boş bırakılmalıdır.
  Eğitim Durumu: Bu sütuna meslek mensubunun eğitim durumu bilgisi yazılacaktır. Bu sütunun alabileceği değerler örnek excel dosyası AF sütununda belirtilmiştir.
  Önceki Çalıştığı En Son Oda / İl (En Son Oda): Bu sütuna meslek mensubunun önceki çalıştığı en son odanın ili bilgisi yazılacaktır.
  Disiplin Cezası Verilip Verilmediği: Bu sütuna meslek mensubuna disiplin cezası verilip verilmediği bilgisi yazılacaktır. Bu sütunun alabileceği değerler örnek excel dosyası AF sütununda belirtilmiştir.
  Ceza Sayısı (En Fazla Üç): Bu sütuna meslek mensubuna verilen ceza sayısı bilgisi en fazla üç olacak şekilde yazılacaktır. Disiplin cezası verilip verilmediği sütunu 0 (Hayır) şeklinde girilmiş ise boş bırakılmalıdır.
  Ceza Türü 1: Bu sütuna meslek mensubuna verilen disiplin cezasının türü bilgisi yazılacaktır. Bu sütunun alabileceği değerler örnek excel dosyası AF sütununda belirtilmiştir. Ceza Sayısı sütunu 1 veya daha fazla girilmiş ise bu sütun doldurulmalıdır, ceza sayısı sütunu boş bırakılmış ise bu sütun da boş bırakılmalıdır.
  Ceza Tarihi 1: Bu sütuna meslek mensubuna verilen disiplin cezasının tarihi bilgisi yazılacaktır. Ceza Sayısı sütunu 1 veya daha fazla girilmiş ise bu sütun doldurulmalıdır, ceza sayısı sütunu boş bırakılmış ise bu sütun da boş bırakılmalıdır.
  Cezanın Sayısı 1: Bu sütuna meslek mensubuna verilmiş olan disiplin cezasının sayısı bilgisi yazılacaktır. Ceza Sayısı sütunu 1 veya daha fazla girilmiş ise bu sütun doldurulmalıdır, ceza sayısı sütunu boş bırakılmış ise bu sütun da boş bırakılmalıdır.
  Ceza Türü 2: Bu sütuna meslek mensubuna verilen disiplin cezasının türü bilgisi yazılacaktır. Bu sütunun alabileceği değerler örnek excel dosyası AF sütununda belirtilmiştir. Ceza Sayısı sütunu 2 veya daha fazla girilmiş ise bu sütun doldurulmalıdır, ceza sayısı sütunu boş bırakılmış veya 1 girilmiş ise bu sütun boş bırakılmalıdır.
  Ceza Tarihi 2: Bu sütuna meslek mensubuna verilen disiplin cezasının tarihi bilgisi yazılacaktır. Ceza Sayısı sütunu 2 veya daha fazla girilmiş ise bu sütun doldurulmalıdır, ceza sayısı sütunu boş bırakılmış veya 1 girilmiş ise bu sütun boş bırakılmalıdır.
  Cezanın Sayısı 2: Bu sütuna meslek mensubuna verilmiş olan disiplin cezasının sayısı bilgisi yazılacaktır. Ceza Sayısı sütunu 2 veya daha fazla girilmiş ise bu sütun doldurulmalıdır, ceza sayısı sütunu boş bırakılmış veya 1 girilmiş ise bu sütun boş bırakılmalıdır.
  Ceza Türü 3: Bu sütuna meslek mensubuna verilen disiplin cezasının türü bilgisi yazılacaktır. Bu sütunun alabileceği değerler örnek excel dosyası AF sütununda belirtilmiştir. Ceza Sayısı sütunu 3 girilmiş ise bu sütun doldurulmalıdır, ceza sayısı sütunu boş bırakılmış veya 1 veya 2 girilmiş ise bu sütun boş bırakılmalıdır.
  Ceza Tarihi 3: Bu sütuna meslek mensubuna verilen disiplin cezasının tarihi bilgisi yazılacaktır. Ceza Sayısı sütunu 3 girilmiş ise bu sütun doldurulmalıdır, ceza sayısı sütunu boş bırakılmış veya 1 veya 2 girilmiş ise bu sütun boş bırakılmalıdır.
  Cezanın Sayısı 3: Bu sütuna meslek mensubuna verilmiş olan disiplin cezasının sayısı bilgisi yazılacaktır. Ceza Sayısı sütunu 3 girilmiş ise bu sütun doldurulmalıdır, ceza sayısı sütunu boş bırakılmış veya 1 veya 2 girilmiş ise bu sütun boş bırakılmalıdır.
  Örnek Excel Dosyası AF sütununda seçimlik alanların alabileceği değerler belirtilmiştir.
  Seçimlik alanlara elle veri girişi yapılmamalıdır. Seçimlik alanların değerleri açılan listeden seçilmelidir.
  Gönderilecek dosya, bilgisayarda açık durmamalı, dosya gönderilmeden önce açık olan dosya kapatılmalıdır.
  Excel dosyasının sadece ilk çalışma sayfası okunacaktır. Bu sebeple tüm verilerinizi ilk çalışma sayfasında toplayınız.
  İnternet tarayıcısı olarak lütfen Internet Explorer kullanın. Excel gönderme uygulaması diğer tarayıcılarda çalışmamaktadır.
  TEKNİK AÇIKLAMALAR: Eğer oluşturduğunuz Excel dosyasını gönderemiyorsanız kullandığınız Internet Explorer?ın ActiveX denetimleri kapalı olabilir. ActiveX denetimlerini açmak için şu yolu izleyiniz:
  Araçlar (Tools) tıklayın.
  İnternet Seçenekleri (Internet Options) tıklayın.
  Açılan pencerede Güvenlik (Security) sekmesine geçin.
  İnternet'e tıklayın.
  Eğer etkinse Varsayılan Düzey (Default Level) tıklayın. Bu düğme etkin değilse alt adıma geçin.
  Özel Düzey (Custom Level) tıklayın.
  ActiveX kontrolleri (ActiveX controls and plug-ins) başlığı altındaki
  "Komut dosyası için güvenli olarak işaretlenmemiş ActiveX denetimlerini başlat ve oluştur"
  (Initialize and script ActiveX controls not marked as safe for scripting) seçeneğini etkinleştirin (Enable) ya da sormasını (Prompt) sağlayın.
  Tamam (OK) ile pencereyi kapatın.
  Alttaki pencereyi de Tamam (OK) ile kapatın.
  "EKLE" düğmesine tıklayarak Excel dosyasını yeniden göndermeyi deneyin.
  ActiveX denetimlerini etkinleştirdikten sonra Excel yüklemeye çalıştığınızda eğer tarayıcınız aşağıdaki gibi bir soru sorarsa bunu "Evet" (Yes) olarak yanıtlayın.
  Aman allahım, yoksa maliye bizim adlarımızı alıp, ücretlerimizi muhtasarla birleştirmenin hazırlığınımı yapıyor))))
  "Birgün ki o gün hiçbir zaman gelmeyebilir senden bir iyilik isteyeceğim o zamana kadar bunu bir hediye olarak kabul et.."

 5. #5
  Üyelik tarihi
  Mart.2009
  Mesajlar
  197

  Ynt: Meslek Mensupları Veri Tabanı.?

  Meslek Odaları mı ? Meslek Mensuplarımı Doldurup Gönderecek ?

  Meslek Odaları diye düşünüyorum ama.
  SMMM Alaattin KAYHAN / DENİZLİ

 6. #6
  Üyelik tarihi
  Şubat.2009
  Mesajlar
  296

  Ynt: Meslek Mensupları Veri Tabanı.?

  odalar gönderecek diyor, bize bir kıyak düşünmedikleri kesin,

  muhtemelen burdan hareketle riskli muhasebecilerin riskli mükellefleri dökümü çıkartıp sürekli zarar gösterten, vergi ödetmeyen muhasebecilerin mükelleflerini belirleyecekler.

 7. #7
  Üyelik tarihi
  Aralık.2009
  Mesajlar
  992

  Ynt: Meslek Mensupları Veri Tabanı.?

  Sakın vergi dairesine borcu olan Meslek Mensuplarının müşterilerine, "Muhasebecinizin bize borcu var bundan sonra muhasebeciye olan borcunuzu bize ödeyeceksiniz." demesinler!!!
  "Birgün ki o gün hiçbir zaman gelmeyebilir senden bir iyilik isteyeceğim o zamana kadar bunu bir hediye olarak kabul et.."

 8. #8
  Üyelik tarihi
  Şubat.2009
  Mesajlar
  296

  Ynt: Meslek Mensupları Veri Tabanı.?

  muhasebecinin vergi dairesine borcu olmaz, tahakkuktan önce sorunu çözer

 9. #9
  Üyelik tarihi
  Aralık.2009
  Mesajlar
  992

  Ynt: Meslek Mensupları Veri Tabanı.?

  ben daha muhasebeci olamadım galiba
  "Birgün ki o gün hiçbir zaman gelmeyebilir senden bir iyilik isteyeceğim o zamana kadar bunu bir hediye olarak kabul et.."

 10. #10
  ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
  Üyelik tarihi
  Eylül.2006
  Mesajlar
  7.043

  Ynt: Meslek Mensupları Veri Tabanı.?


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. Meslek Mensupları Üzerine Bir Anket
  Konu Sahibi gkn_goki Forum SMMM Mevzuatı ve Sorunları
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 20.Mayıs.2016, 13:40
 2. Ulusal Adres Veri Tabanı (UAVT) adres günvellemeleri hk.!
  Konu Sahibi ZİNDAN Forum SGK Mevzuatı
  Cevap: 47
  Son Mesaj : 28.Temmuz.2011, 14:58
 3. Türkiye'nin En Genç Meslek Mensupları
  Konu Sahibi ÖZALP Forum Konu Dışı
  Cevap: 22
  Son Mesaj : 30.Ekim.2009, 18:02
 4. Meslek Mensupları Çalışmaya Devam
  Konu Sahibi ferhat Forum Diğer Makaleler
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 29.Temmuz.2009, 10:13
 5. Meslek Mensupları Hakkında
  Konu Sahibi alper Forum Stajyer Sorunları
  Cevap: 4
  Son Mesaj : 30.Mart.2009, 16:00

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36