kamu işçi maaş

Like Tree1Beğeni

Konu: Kpss 2010 Sınavına Girmeyi Düşünen Smmm var mı ?

Kpss 2010 Sınavına Girmeyi Düşünen Smmm var mı ?

Merhaba arkadaşlar,
    Bu seneki kpss sınavına girmeyi düşünen mali müşavir arkadaşlar var mı ?
    Girmeyi düşünen arkadaşlar niçin sınava girmeyi düşündüklerini ve hangi alanı tercih edeceklerini
    açıklayabilirlerse bizlere de fikir olur.
    Ben girmeyi düşünüyorum. Sebepse; özel sektörün şartları beni iyice bunaltmaya başladı (zamanında maaş alamamak, patronların fütursuzca davranışları vb.) Büro işinide hiç düşünmedim çünkü onların durumu daha da
    içler acısı. Tercih etmek istediğim alansa vergi denetmenliği. İki ay var bakalım ne kadar hazırlanabilirsek.

Ynt: Kpss 2010 Sınavına Girmeyi Düşünen Smmm var mı ?

4 yıllık üniversite mezunu isen ve yaşında 30 un üstünde değilse A grubundan girip 80 üzeri not alıp ondan sonra hesap uzmanlığı vergi denetmenliği kontrolörlük ssk müfettiş yardımcılığı vb bir sürü kurumun sınavını kazanmak suretiyle bi kariyer planı yapılabilir.Her zaman yapmak istedim ama olmadı.
    KPSS de dil gerekli ve iyi hazırlanmak gerekiyorki yüksek not alınabilisin.
    It's not the strongest species that survive,nor the most intelligent,but the most responsive to change.Charles Darwin ,British scientist.

Kpss A 'da ilk 1500 içine Kurumun yapacağı sınavda ilk 300'e girmek gerekiyor diye biliyorum. Bu kapasitede bir arkadaşın özel sektördede başarılı olacağını düşünüyorum.

S.M.M.M.

ben de girmeyi düşünüyorum bu sene vergi denetmenliği için

kpssyle işe girecekler için smmm olma şartı olan bir bölüm varmı acaba ?

iyi bir üniversite bitirip akademik yeteneğine de güvenen birisi için kpss kariyer meslekler bence muhasebeci hatta mali müşavir olarak çalışmaktan çok daha iyidir. tabi bana göre yani burada kişsel tercihler hayat beklentileri vsv devreye giriyor. ne de olsa bu işin bi doğrusu ya da yanlışı yok.
    uğur666; smmm olma şartı arayan bi bölüm yok,aknsbs; keşke dediğin gibi her şey düz mantık olsa ama maalesef değil. piyasada,iş hayatında başarılı olmak akademek başarıdan çok daha başka bişeler gerektiriyor bence zaten onca okul yüzü görmemiş insanların başarıları bunca zenginlikleri başka türlü nasıl açıklanabilir ki ya da bunların tam tersi olanların ki.
    Smmm İlker Turmuş

Alıntı island Nickli Üyeden Alıntı
    iyi bir üniversite bitirip akademik yeteneğine de güvenen birisi için kpss kariyer meslekler bence muhasebeci hatta mali müşavir olarak çalışmaktan çok daha iyidir. tabi bana göre yani burada kişsel tercihler hayat beklentileri vsv devreye giriyor. ne de olsa bu işin bi doğrusu ya da yanlışı yok.
    uğur666; smmm olma şartı arayan bi bölüm yok,aknsbs; keşke dediğin gibi her şey düz mantık olsa ama maalesef değil. piyasada,iş hayatında başarılı olmak akademek başarıdan çok daha başka bişeler gerektiriyor bence zaten onca okul yüzü görmemiş insanların başarıları bunca zenginlikleri başka türlü nasıl açıklanabilir ki ya da bunların tam tersi olanların ki.
    biraz daha açarmısın ne gerektiriyor sence

En önemlisi Çevre : İş hayatında ne kadar önemli adam tanırsanız sizde o kadar önemli olursunuz. Benim şuan 6 yıldır birlikte çalıştığım işletme müdürürümün ağabeyi var aramda çok iyi ve adamın 3 tane inşaat firması 1 tanede şimdi yeni açtığı su firması var şimdi büro açacak biri olarak kafadan 4 tane hazır Ltd firmanız olması ne demek ?

Hadi onuda geçtim daha geçen ay çok yakın arkadaşım işsizdi bunu tanıdık bir YMM nin yanına gönderdik belki yararı olur dedik adam bunu bir kitapçıya yönlendiriyor git bakalım diyor kitapçının finansçısı hamileymiş arkadaşı aynı gün işe alıyorlar maaşı duysanız kafayı yersiniz 1500 TL +yol+yemek + hafta sonu çalışırsa prim gözüm yokda arkadaşı iş bulsun diye gönderdim adam benden fazla paraya işe başladı ve eğitimide lise mezunu.

Son örnek vereyim bir ara bir benzin istasyonunda muhasebecilik yapıyordum gelen kamyonlar en az 30-40 dk uzaklıktan geliyordu bizim yer İs. k.çekmece, adamlar İst. Bayrampaşadan bize yakıt almaya geliyorlardı, merak edipde yolda o kadar benzinci olmasına rağmen neden biz dediğimde bizim dedemiz benzinci açmış biz gidipde başka yerdenmi alıcaz çarpılırız vallahi cevabını almıştım, ha şunuda ekleyeyim söyleyeyim istasyon sahibi dede dedikleri rahmetlide şeyh yada, şıhmı neydi ilkin bana dediklerinde gülüp geçmiştim ancak o tarihlerde shell' in istanbulda en fazla motorin satan 2. istasyonu olunca dedeyi bayaa bir dikkate almıştım.

Kısacası bazıları doğuştan şanslı doğar bazıları şansını kendi yaratır ancak o şansı yaratmakda bu devirde gerçekten zor.

ömrümüz sınav
    smmm

manasse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    manasse Guest

Hesap uzmanlığını çok isiyorum. Zor ama deneyeceğim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)