taşeron kamu işçi maaş programı

Like Tree411Beğeni

Konu: Ne Kadar Maaş Alıyorsunuz ?

Alıntı ssggss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben insanların gerçekten samimi olup olmadığını merak ediyorum gerçekten. 6 yıl muhasebe ofisinde çalıştım ve yol yemek içinde aldığım maaş 2500 tl idi vakti zamanında. sürekli olarak işçinin hakkından bahseden bir meslek mensubu olmakla birlikte mesaiye kaldığım zamanlarda açmıyım tokmuyum sorulmazdı. çoğu zaman yüzsüzlük yapıp artık açlığıma yeni düşerek ben isterdim. evim de uzak üstelik. türkiye gibi bir ülkede bunun şirket versiyonu da pek farklı değil ki.. adam sizin müşavir olup olmadığınıza çoğu zaman bakmıyor bile. ben işimi gerçekten isteyerek ve hatasız olarak sürdürüyorum ama burada uçuşan rakamları anlayabilmiş değilim hala. o 4000-5000 nerede, ben nerede... iş bakıyorum ama böyle bir ortamda düşüncesi bile tüyler ürpertici gerçekten. elini sallasan muhasebeciyim diye gezen bir topluluk varken iş verenin verdiği rakamlar ortada. şimdi yinelemek istiyorum ki, birileri çıkıp egosunu mu tatmin ediyor buraya yazarak? ya da sistem nasıl işliyor mülakatlarda da isteyen istediği maaşı alıp işe başlıyor? ücret adaletsizliğine karşı neden bir şey yapılmıyor, neden herkes işine geldiği gibi bu ülkede gerçekten bilmiyorum. bunca yıl emek verdiğim işimde muhasebe dışında kafasını kumdan kaldıramamış, vizyonsuz, iki kelam edecek bilgi düzeyine erişememiş, okumaktan yoksun, her türlü kültürel aktiviteden uzak ve hesabını yapan bir camiada kimi zaman aynı ad ile anılmaktan zul duyuyorum.
    Alınan maaş yanında, çalışılan şirketin yıllık ciro bilgisininde paylaşılması fikir vermesi açısından faydalı olacaktır.
    Mesela;

Maaşım 5.000 TL, çalıştığım şirketin yıllık cirosu 500 M TL gibi...

Hasretle beklenen gelir mutlaka; sultan fikir şanlı otağa gelir...

Asgari ücret alıyorum. Ama yetmiyor yetmiyor. Bir aile içerisinde iki ebeveyn asgari ücret alsa da yine de geçinemiyorlar.

Ucuzcu demek biraz ağar kaçabilir ancak maaşını daha beyninde bitirmiş SMMM demek bence daha doğru. Yani buraya bakınca ben patronumla belgeyi aldıktan sonra 3000 TL ye nasıl bir anlaşma yaptım kendime şaşıyorum. Bakın Bang isimde veriyorum pepside çalışan belgesiz bir eleman aylık 4000 TL alıyor ikramiyeleri ıvırı zıvırı hariç.

Hayatta hiçbir şey emeğinizin karşılığını alamamanızı, yada az maaş almanızı haklı göstermez.
    Şunu anlamıyorum ben çok bilgiliyim ve az ücret alıyorum ancak herkes benim gibi az kazanmalı, böyle bir mantık nasıl bir mantıktır. Siz para kazanma becerisine sahip olamayabilirsiniz, elinizde belge asgari ücrete çalışabilirsiniz ancak herkesde böyle olacak diye birşey yok.

B0enim patronum şu yazılanları görse belge aldığımda bana değil 3000 yahu 300 TL bile vermez. Lütfen şu ücret meselesini artık konuşmayalım, kendi kendimizi baltalıyoruz. Biri şuraya giripde 1000 TL ye çalışan 10 yıllık SMMM olduğunu görse ne düşünür ne yapar. Bu iş zaten ele ayağa düşmüş durumda ortalık işsiz belgeli kaynıyor bari bunu dışarıya alenen bildirmeyelim.

2 aydır iş arıyorum. Bu süreçte 8 tane iş görüşmesine gittim. 12 sene tecrübem, ruhsatım ve yüksek lisansım var, referanslarımda sağlam. Tüm iş görüşmelerim olumlu geçti sayılır. Başvurduğum pozisyonlar yöneticilik pozisyonlarıydı ve abartısız hepsinden istediğim ücret yüzünden elendim. Başvurduğum pozisyonlar için çok komik ücretler teklif ettiler. Ben ev geçindiriyorum ve borçlarım var. Bu ay kredimi ödeyebilmek için televizyonumu sattım. Verdikleri ücretlerle evimi geçindirmem imkansız. Birde cumarteside tam gün çalışacaksın diyorlar. Millet köle olarak çalışmaya alışmış. Patron denen adamlar bizden fakir değil ve bize fazladan vereceği 500-1000 liranın lafını yapıyorlar. Bizim meslek gerçekten bitmiş. Yüksek ücretlere bağımlı olarak çalışan meslektaşlar illaki vardır. Ancak ben hiç böyle bir işe denk gelemedim nedense.

Burada kimse maaş konusunda patronları savunmasın. Patron işçinin hakettiğini vermekle mükelleftir. Tecrübeli bir ruhsat sahibi mali müşavirin bugünkü şartlarla en az 3 asgari ücret maaş alması gerektiğini düşünüyorum. Yoksa biz senelerimizi neden bu mesleğe adadıkki. Vasıfsız yada az tecrübeli işçiler bile 1 yada 2 asgari ücret alabiliyorken?

Ciddi olarak bu mesleği bırakmayı düşünüyorum. Hergün bir mali müşavirin genç yaşta ölüm haberi geliyor ya kalp krizi yada intihar. Bizim meslek kadar hem stresli hemde az kazandıran bir meslek yoktur sanırım.

merhaba maniac_lord, başvuru yaptığınız firmalar bir sektör özelinde mi yoksa genel olarak sektör gözetmeksizin pozisyon başvurusu mu yapıyorsunuz?

Alıntı maniac_lord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 aydır iş arıyorum. Bu süreçte 8 tane iş görüşmesine gittim. 12 sene tecrübem, ruhsatım ve yüksek lisansım var, referanslarımda sağlam. Tüm iş görüşmelerim olumlu geçti sayılır. Başvurduğum pozisyonlar yöneticilik pozisyonlarıydı ve abartısız hepsinden istediğim ücret yüzünden elendim. Başvurduğum pozisyonlar için çok komik ücretler teklif ettiler. Ben ev geçindiriyorum ve borçlarım var. Bu ay kredimi ödeyebilmek için televizyonumu sattım. Verdikleri ücretlerle evimi geçindirmem imkansız. Birde cumarteside tam gün çalışacaksın diyorlar. Millet köle olarak çalışmaya alışmış. Patron denen adamlar bizden fakir değil ve bize fazladan vereceği 500-1000 liranın lafını yapıyorlar. Bizim meslek gerçekten bitmiş. Yüksek ücretlere bağımlı olarak çalışan meslektaşlar illaki vardır. Ancak ben hiç böyle bir işe denk gelemedim nedense.

Pazarda limon sat bak daha çok kazanıcan. Ne kafanı boşuna yoruyorsun?

Alıntı cnrads Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pazarda limon sat bak daha çok kazanıcan. Ne kafanı boşuna yoruyorsun?
    Geç dalganı kardeşim, nasıl eğleniyormusun

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 12 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 12 misafir)