kamu işçi maaş

Like Tree411Beğeni

Konu: Ne Kadar Maaş Alıyorsunuz ?

Ynt: Ne kadar maaş alıyorsunuz.?

Alıntı kanunkaide Nickli Üyeden Alıntı
    Çok paracı olduk çooook. Bir hırka bir zeytine ne oldu? Ben hariç herkesin maaşı 20.000 TL olsun, bu sizi mutlu kılar mı, veya başarılı kılar mı? Neyin peşindeyiz? Ruhsatı alan herkes aynı maaşı alacak diye şart mı var? Her çalışılan firma, geçmiş dönem birikimleri eşit mi ki maaş üzerinden yola çıkıyoruz? O kadar çok değişken var iken herkesin SMMM ruhsatına sahip olmasını bağımlı değişken sayıp bu kadar yorumdan ne çıkacak?
    +1

beklentiler tercihler şartlar imkanlar....kimisi 1000 liraya başka işmi var der çalışır diğeri 2000 lirayı az bulur
    1000 liraya çalışan kişi bu durumdan hem yakınır hemde çalışır bence mesleğe en büyük kötülüğü yapar çünkü piyasa böyle oluşur işveren kişinin tecrübesine bilgisine becerisine dikkat etmez alırım 1500 e bi müşavir bütün işimi yapar der...

vakti zamanında ormandaki ağaçlar balta dan şikayet eder olmuşlar ormanın en yaşlı ağacı söze girmiş ; balta dediğiniz şeyin o bizden olan sapı olmasa bize hiç bir şey yapamaz demiş....

Ne dem bakî, ne gam bakî, ya Hû

Alıntı emansur Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı kanunkaide Nickli Üyeden Alıntı
    Çok paracı olduk çooook. Bir hırka bir zeytine ne oldu? Ben hariç herkesin maaşı 20.000 TL olsun, bu sizi mutlu kılar mı, veya başarılı kılar mı? Neyin peşindeyiz? Ruhsatı alan herkes aynı maaşı alacak diye şart mı var? Her çalışılan firma, geçmiş dönem birikimleri eşit mi ki maaş üzerinden yola çıkıyoruz? O kadar çok değişken var iken herkesin SMMM ruhsatına sahip olmasını bağımlı değişken sayıp bu kadar yorumdan ne çıkacak?
    +1

beklentiler tercihler şartlar imkanlar....kimisi 1000 liraya başka işmi var der çalışır diğeri 2000 lirayı az bulur
    1000 liraya çalışan kişi bu durumdan hem yakınır hemde çalışır bence mesleğe en büyük kötülüğü yapar çünkü piyasa böyle oluşur işveren kişinin tecrübesine bilgisine becerisine dikkat etmez koyarım 1500 e bi müşavir bütün işimi yapar der...

vakti zamanında ormandaki ağaçlar balta dan şikayet eder olmuşlar ormanın en yaşlı ağacı söze girmiş ; balta dediğiniz şeyin o bizden olan sapı olmasa bize hiç bir şey yapamaz demiş....
    koyarım demiyelimde alırım desek daha iyi olur

İrem35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İrem35 Guest

eminim hayatı sadece paradan ibaret olan kişilere, şuanda sorsam ekmeğin, peynirin fiyatını diyemezler..
    şimdi kesin ekmeğin fiyatı şu , bu diye cevaplar kesin gelir..
    ama ben orada bunu kastetmiyorum.. oradaki anlamı anlamanız için, çok fazla para peşinde koşmanıza gerek yok..

bide aday arkadaşı tebrik ediyor herkes bu konuyu açtığı için..
    Ewet bende tebrik ediyorum herkesin gerçek yüzünü ortaya çıkartıp, ardından böyle bir kargaşa ortamı yarattığı için..

ben hala iddia ediyorum.. Bu tür başlıklarda vay efendim ben 4000.-TL alıyorum ama kapımdaki sigara içen işçi 6000.-TL alıyor vayy neden o okadar kazanıyo bilmem ne..
    E kardeşim sen iyi hoş diyosunda, nedense hep maaş, para muhabbetinde burayı, buraları doldurup taşıyorsun, aldım, kestim şunu yaparım diyosun, Üst düzey işleri yaptım diyosun ama vergi mevzuatında boşsun, ticaret kanununda boşsun, sgk mevzuatında boşsun, neyin parasından söz ediyosun?? ne yapıyosunuz da neyi kazandığınızı söylüyosunuz burada...

Bu kadar çok şey biliyosan burada kendini yoracağına, başka insanlara yardımcı olacak bölümlere, konulara geç.. En azından insanlara yararın olsun.

Alıntı İrem35 Nickli Üyeden Alıntı
    eminim hayatı sadece paradan ibaret olan kişilere, şuanda sorsam ekmeğin, peynirin fiyatını diyemezler..
    ama ben orada bunu kastetmiyorum.. oradaki anlamı anlamanız için, çok fazla para peşinde koşmanıza gerek yok..

Ewet bende tebrik ediyorum herkesin gerçek yüzünü ortaya çıkartıp, ardından böyle bir kargaşa ortamı yarattığı için..

ben hala iddia ediyorum.. Bu tür başlıklarda vay efendim ben 4000.-TL alıyorum ama kapımdaki sigara içen işçi 6000.-TL alıyor vayy neden o okadar kazanıyo bilmem ne..
    E kardeşim sen iyi hoş diyosunda, nedense hep maaş, para muhabbetinde burayı, buraları doldurup taşıyorsun, aldım, kestim şunu yaparım diyosun, Üst düzey işleri yaptım diyosun ama vergi mevzuatında boşsun, ticaret kanununda boşsun, sgk mevzuatında boşsun, neyin parasından söz ediyosun?? ne yapıyosunuz da neyi kazandığınızı söylüyosunuz burada...

Bu kadar çok şey biliyosan burada kendini yoracağına, başka insanlara yardımcı olacak bölümlere, konulara geç.. En azından insanlara yararın olsun.
    arkadaşım bu konular hiç konuşulmayacakmı burda konuşmazsan nerde konuşacaksın başlıkta smmm sorunları yazıyor dikkat ettiysen.. bu işi babamızın hayrına yapmıyoruz sen yapıyorsan o başka bu kızılay vakfı değilki elbette para konuşulacak.. ayrıca milletin vergi sgk vs. mevzuatlarda boş olduğunu nasıl anladın çok boş konuşmuşsun

İrem35 Guest

Alıntı ugur6666 Nickli Üyeden Alıntı

arkadaşım bu konular hiç konuşulmayacakmı burda konuşmazsan nerde konuşacaksın başlıkta smmm sorunları yazıyor dikkat ettiysen.. bu işi babamızın hayrına yapmıyoruz sen yapıyorsan o başka bu kızılay vakfı değilki elbette para konuşulacak.. ayrıca milletin vergi sgk vs. mevzuatlarda boş olduğunu nasıl anladın çok boş konuşmuşsun
    bence dediklerimden zerre kadar anlamağından boş anlamışsın gibime geliyor.
    Ben size tartışmayın demiyorum. Ewet burası smmm sorunları ama burada tahsilat sorunlarını tartışın, nasıl mesleki gelecek sağlanabilir, neler yapılabilinir bunlardan bahsedeceğinize, yok ben şunu alıyorum, şu işçi, şu ayakkabı boyacısı benden 10 kat maaş alıyor, niye bu böyle, gibi muhabetlerini yapmayın burada

Sn İrem Tekin, bu konuda neden bu kadar geriliyor ve kendinizi yazmak zorunda hissediyorsunuz anlamadım.. Siz de hep bu konuda kendinizi yoracağınıza başka konulara geçseniz de yardımlarınızdan faydalanabilsek..
    Ayrıca burada kazanılan ücretlerden bahsedenlerin mesleki anlamda boş olduklarını nereden bilebiliyorsunuz.
    Bu konuda çok çok yüksek aldığını belirtip yalan söyleyen varsa bile onlardan daha çok sizin üslubunuz rahatsız edici..

Bence bu başlık da paylaşılması gereken bir konu. Elbette herkesin aynı seviyede maaş alması mümkün değil ama en azından burada konuşulması bir fikir veriyor belki de yol gösterici olabiliyordur.

İrem35 Guest

sn.hakankrl ben elimden geldiğince burada yardımcı oluyorum herkese siz merak etmeyin.
    ben burada kalkıpta maaş muhabbeti yapıp, 3-4 tanede bu konuda hem fikir olan kişilere kızıyorum.
    Benim uslübüm onlara biraz rahatsız ettiği kesin. Kat kat maaş alıyosa bende diyorumki bilgi birikimiyle konuya yaklaşsın diyimki gerçekten dediği rakamı hakediyor, haksızlığa uğramış hemfikir olayım..

sn.hakankrl ben elimden geldiğince burada yardımcı oluyorum herkese siz merak etmeyin.
    ben burada kalkıpta maaş muhabbeti yapıp, 3-4 tanede bu konuda hem fikir olan kişilere kızıyorum.
    Benim uslübüm onlara biraz rahatsız ettiği kesin. Kat kat maaş alıyosa bende diyorumki bilgi birikimiyle konuya yaklaşsın diyimki gerçekten dediği rakamı hakediyor, haksızlığa uğramış hemfikir olayım..
    senin bu konuya girmen için kimse zorlamıyorki burada herkes piyasayı görüyor bilgi sahibi oluyor.. her konuda olduğu gibi buradada tartışma olabilir.. bence bu konu çok güzel bir konu.. burada yazan arkadaşlar diğer konulardada bir çok kişiye yardımcı oluyor merak etme.. bizim yaptığımız bir işi bilgi birikimi olarak sen amuda kalkıpmı yapıyosun.. herkes araştırıyor herkes çalışıyor.. araştırmadan bu işi yapmak mümkünmü... mevzuat o kadar genişki bütün gün oturup okusan bile eksik kalırsın o yüzden kimsenin mevzuat bilgisini sorgulama..

Hepnizden benzetme için özür diliyorum. Ama bu durumda akuyruğumuzu kovaladığımız ortada....

Bütün arkadaşlar defter tutma, müşteri kapma, daha fazla ücret alma noktasında, herkezin makul sebepleri mutlaka var...Ancak halen bakir el dokunulmamış alanlarmesleğimizde mevcut, forum da bağımsız denetim alanımızda ayrıca takip edilen SPK denetim konusunda kaçınız ilgilisiniz veya yatırım teşvik uygulamaları hakkında kaçımız çalışmalarda bulunduk.

Bakın SPK verilerine göre 1,750 kişinin 430 adedi lisans almıştır. yeni TTK nın devreye girmesi ile sahanın açılacağı aşikar....

Yeni TTK ile SPK lisansı arasındaki bağıntı ne dir? TTK da denetim için SPK lisansı almak zorunluluk mudur? Mevcut taslakların hiçbirisinde ben SPK nın adının geçtiğini görmedim siz gördünüz mü?
    "Birgün ki o gün hiçbir zaman gelmeyebilir senden bir iyilik isteyeceğim o zamana kadar bunu bir hediye olarak kabul et.."

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)