kamu işçi maaş

Like Tree411Beğeni

Konu: Ne Kadar Maaş Alıyorsunuz ?

Ynt: Ne kadar maaş alıyorsunuz.?

Alıntı nguroy Nickli Üyeden Alıntı
    Bana da 2500 biraz abartılı geldi.

Bizim şirketler grubundan birinde bir ymm var ful time bordrolu 2000 alıyor.
    Ayrıca avukatı da (yaklaşık 15 yıllık avukat) Tam gün çalışıp 1750 alıyor.
    kardeş seninkide adamı öldürmüş resmen.. bunları gözönüne alırsak yeminli olacağıma belediye otobüsü kullanırım 2200 tl alıyor arkadaş bizim burda eskişehirde yani avukatın yanında çalışan iyi katipler 1750 alıyor.. yeminli için ise 2000 tl facia

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Alıntı ugur6666 Nickli Üyeden Alıntı

kardeş seninkide adamı öldürmüş resmen.. bunları gözönüne alırsak yeminli olacağıma belediye otobüsü kullanırım 2200 tl alıyor arkadaş bizim burda eskişehirde yani avukatın yanında çalışan iyi katipler 1750 alıyor.. yeminli için ise 2000 tl facia

Katılıyorum ama maelsef gerçekler böyle. Zaten bu tek örnek de değil.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

kbrs16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kbrs16 Guest

Alıntı aday Nickli Üyeden Alıntı
    ...yüksek:muhasebe ve denetim...
    Bu özellik atlanmamalı. Her ne kadar stajer de olsa gurup şirketi iyi bir denetim elemanını kaçırmak istemiyor olabilir.

Alıntı ugur6666 Nickli Üyeden Alıntı

+1

Alıntı gül-gök Nickli Üyeden Alıntı
    Arkadaşlar benim stajım bitti ama stajyerken maaşım 1900 tl idi çünkü aldığım maaşım stajyerliğimle ilgisi yoktu tamamen tecrübemle ilgiliydi. Çok az maaş alan veya hiç maaş almayan stjyerler hiç bir bilgisi olmayan stajyerlerdir. Ayrıca gittiğim kursta çoğu arkadaşım 2.000 tl'den aşağı maaş almıyordu. Sonuçta hepimiz lisans mezunu insanlarız tecrübeli mesleki deneyimi olan bir stajyer 2500 tl alabilir. Sadece stajyer gözüyle değerlendirmeyin zaten fiili çalışıyordur arada belgemide alayım demiş olabilir.
    Bence de stajla maaşı bağdaştırmamak lazım,çalışırken belge almaya karar vermiştir,deneyimlidir vs.
    Gerçek bir üniversite mezununun kurumsal şirketlerde çalışması durumunda aldığı ücretler bu seviyededir.
    Hatta belgesizler için de geçerli bu ..

...

Kötü bir niyet taşımadan açıldığına eminim bu başlığın. Genel bir fikir vermesi açısından da yararlıdır ayrıca. Buna benzer başlıklar da vardı. Aslında kimse kimseyi tanımıyor, o yüzden alınan ücretin belirtilmesinde bir sakınca olmayabilir.

Yine de; alınan ücretin açıklanması herkesin yorum yapmasına neden oluyor, fikir almak için amaç da bu belki.
    Olumlu ya da olumsuz yorumlar oluyor, az ya da çok gibi.

Nasıl tanımlayayım bilemedim ama pek şık gelmiyor bana, bahsedilmesi de yorum yapılması da.

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Yazılanları okudumda konu farklı bir yere gitti.Sayın Aday herkes maaşını yazsın demiş kendi maaşını yazmış ama herkes nedense bu maaşı eleştirmeye başlamış.Aslında bu konunun açılmasına bile gerek yoktu.Yazacaklarım hoşunuza gitmeyecek belki ama ben biraz kötü niyetliyim şu an.Belirtilen maaş bırakın stajyeri uzman birinin bile aldığı maaş kadar hatta belki daha fazla.O nedenle burada biraz böbürlenme ve hava seziyorum.Tabiki böyle olmayabilir ama konuyu ilk okuduğumda aklıma bu düşünce geldi.Sorunun altında yaatan amaç şumu dur acaba? "Ben stajyerken bile bu kadar maaş alıyorum hey siz üstatlar yazın bakalım siz kaç para alıyorsunuz"..Yoksa durduk yere böyle bir konu neden açılsın ki..Dediğim gibi şu an çok art niyetliyim
    ASLI bunu beğendi.
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

2000 TL ye YMM çalışıyorsa gitsin kendini boğaz köprüsünden atsın be yada belgesini taksim meyadanında yaksın, el insaf be YMM likte ele ayağa düştü ise biz bitmişiz.
    Benim eşim yabancı ortaklı bir firmada çağrı merkezi elemanı yahu 2200 TL maaş alıyor lise mezunu epi topu 4 yıl deneyimi var.

Ücret derseniz iyi bildiğim bir YMM var adam canı Adana kebap istediğinde Adanaya gidiş dönüş uçak bileti alıyor kebabını yerinde yiyor ;D ;D artık ne kadar para kazandığını kendiside bilmiyor. En son sorduğumda yıllık 350-400 bin civarı gibi bir rakam demişti.

SMMM olarak bürosu olan arkadaşım var aylık geliri 3000 TL civarı bürosu 2 yıllık , YMM yanında çalışan var oda yol ve yemek hariç 2750 TL alıyor.

Kötü örnek istersenizde yerinide veriyorum İstanbul Merterde sağlam bir Plastik hammadde ithalatçısında çalışan SMMM 1100 TL alıyordu vatandaş ben bu maaşa çalışmam dedi sonunda isyan etti maaşını 1300 yaptılar şimdi güle oynaya çalışıyor ;D ;D ;D

Beni sorarsanız bende stajı bitmiş bir stajerim 1100 TL maaş alıyorum patronumla konuştuk anlaştık belge al gel maaşını 3000 yapayım 2 şirketiminde defterini sen tut kendi bünyemde çalış dedi ama daha pazarlık aşamasındayız şimdilik bunun haricinde 3 LTD daha buldum ki 2 tanesi ağabeyimin 1 tanesi teyzeoğlumun bakalım hakkımızda hayırlısı.

Alıntı stonhand Nickli Üyeden Alıntı
    2000 TL ye YMM çalışıyorsa gitsin kendini boğaz köprüsünden atsın be yada belgesini taksim meyadanında yaksın, el insaf be YMM likte ele ayağa düştü ise biz bitmişiz.
    Benim eşim yabancı ortaklı bir firmada çağrı merkezi elemanı yahu 2200 TL maaş alıyor lise mezunu epi topu 4 yıl deneyimi var.

Ücret derseniz iyi bildiğim bir YMM var adam canı Adana kebap istediğinde Adanaya gidiş dönüş uçak bileti alıyor kebabını yerinde yiyor ;D ;D artık ne kadar para kazandığını kendiside bilmiyor. En son sorduğumda yıllık 350-400 bin civarı gibi bir rakam demişti.

SMMM olarak bürosu olan arkadaşım var aylık geliri 3000 TL civarı bürosu 2 yıllık , YMM yanında çalışan var oda yol ve yemek hariç 2750 TL alıyor.

Kötü örnek istersenizde yerinide veriyorum İstanbul Merterde sağlam bir Plastik hammadde ithalatçısında çalışan SMMM 1100 TL alıyordu vatandaş ben bu maaşa çalışmam dedi sonunda isyan etti maaşını 1300 yaptılar şimdi güle oynaya çalışıyor ;D ;D ;D

Beni sorarsanız bende stajı bitmiş bir stajerim 1100 TL maaş alıyorum patronumla konuştuk anlaştık belge al gel maaşını 3000 yapayım 2 şirketiminde defterini sen tut kendi bünyemde çalış dedi ama daha pazarlık aşamasındayız şimdilik bunun haricinde 3 LTD daha buldum ki 2 tanesi ağabeyimin 1 tanesi teyzeoğlumun bakalım hakkımızda hayırlısı.
    bende stonhand makalesini ne zaman yazacak diyodum .. en sonunda yazdı.. iyi örnekler vermişsin.. yalnız patronun iyiymiş helal olsun bizde öyle patron yok.. staj yaparken 1300 tl alıyordum belgeyi yeni aldım hala aynı hiç sesi çıkmıyor.. demekki başımızın çaresine bakıcaz.. elemanlıktan beri aynı adamla çalıştığımdan dolayı patronla konuşmaya çekinirsen böyle oluyor işte.. yalnız az kaldı patlama yapıcam

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Bunlar makul tutarlar.
    Ancak şunu da unutmayın YMM olup da büro açıp sürünmektense emekli maaşımla yaşarım diyen arkadaşlarım da var.
    Öyle herşey kolay olmuyor :-X
    farukyasar bunu beğendi.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 8 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 8 misafir)