kamu işçi maaş

Like Tree411Beğeni

Konu: Ne Kadar Maaş Alıyorsunuz ?

Ynt: Ne kadar maaş alıyorsunuz.?

15.000 TL maaş alanda, 650 TL maaş alan mali müşavir tanıdıklarım var. Şirketten şirkete, şirket sahiplerinin görüşüne, mali müşavirin "etiketine" "bilgisine" göre değişiyor bu kıstaslar...

elimde birkaç işletme defteri var ayrıca tanıdıklara sağa sola büro açacam diye haber bıraktım hemen olmasada 2-3 yılda toplarım diye düşünüyorum.. yalnız muhasebe mesleğinin ileride her şirketin kendi smmm si olacağı dolayısıyla serbest piyasanın zayıflayacağını tahmin ediyorum örnek olarak marketler var ülke çapında heryer bunlarla doldu bim diasa vs. hiçbirinin muhasebe işini alamazsın merkezlerde tutuluyor..hizmet söktörü devam eder mutlaka ama piyasadaki gelirler düşebilir.. o yüzden şirket mantıklı geliyor ama 1500 tl 2000 tl muh.müdürü aranıyorsa zaten hiç bulaşmam

Tartışmalar olmuş bence asıl konuya gelsek güzel olur
    Anadolu Maliye Mezunuyum
    Stajımı bitirmeme 1 ders kaldı
    4 sene doldu bürodayım
    asgari geçim indirimi yemek dahil 1000 alıyorum yol sorunum yok eve yakın
    açıkcası aldığım ücret düşük farkındayım ama ben bu kadar alıyorum diye piyasa bu demek değil
    bakalım şu derside verirsem ymmleri deneyeceğim hayırlısı
    Bitermişşşşşşşşş (:

beş aydır işsizim; dahası çıkartıldım, 1000 tl maaş alıyordum amma çok farklı bir meslek icra ediyordum, şu an işsizlik maaşı dahi almıyorum. SMMM staja giriş sınavına girmeyi düşünüyordum lakin 900 tl sınav harcı ile bu şu an için mümkün görünmüyor..... bir başka bahara sanırım 7 yıldır bu bahar gelmiyor bir türlü...

lisans: maliye
    sektör:sağlık- işsiz
    ücret: 1000 tl
    her şeye rağmen benim halâ umudum var...

Alıntı nguroy Nickli Üyeden Alıntı
    Bana da 2500 biraz abartılı geldi.

Bizim şirketler grubundan birinde bir ymm var ful time bordrolu 2000 alıyor.
    Ayrıca avukatı da (yaklaşık 15 yıllık avukat) Tam gün çalışıp 1750 alıyor.
    Acıkcası pek inandırıcı değil bana göre de YMM gibi bir 2000 tl alıyorsa asgari ücrette calışan bir muhasebeci onun maasının yanında baklava börek gibi kalır yane

Konu da yazılanları okudum bazı arkadaslar cok hava da ucmuşlar herhalde yamac paraşüdü yapmayı cok seviyorlar ama yinede Allah daha çok versin demek kalıyor bana da
    Bir Haziran ayı ile başlar ...<br />Bir Ekim ayı ile sona erer ...<br />&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; ERROR .

arkadaşlar ben büyük bi firmada uzman olarak çalışıyorum.smmm değilim tek ders finansal..1.600 tl alıyorum.şef 2.500 tl alıyor iki de muh.mdürü var.onlar da 5.000-6000 civarı alıyor...bu maaşlar bence normal..piyasanın standardı bu. uzman 1.500-2.000,şefler 2.000-2.500 müdürler de 3.000-7.000 bandında seyrediyor. bu maaşlara uçuk diyenlerin piyasadan haberleri yok...

Alıntı nightblue Nickli Üyeden Alıntı
    arkadaşlar ben büyük bi firmada uzman olarak çalışıyorum.smmm değilim tek ders finansal..1.600 tl alıyorum.şef 2.500 tl alıyor iki de muh.mdürü var.onlar da 5.000-6000 civarı alıyor...bu maaşlar bence normal..piyasanın standardı bu. uzman 1.500-2.000,şefler 2.000-2.500 müdürler de 3.000-7.000 bandında seyrediyor. bu maaşlara uçuk diyenlerin piyasadan haberleri yok...

evet normal seviye budur

Alıntı ugur6666 Nickli Üyeden Alıntı

evet normal seviye budur
    Smmm stajeriyim ticaret lisesi çıkışlıyım 8-9 sene büro 1 senede şirket tecrübem var yaklaşık 3-4 aydır işsizim.Bizim mesleği ne yazıkki ayağa düşürmüşler normal liseyi bitirip özel bir kursa gidip muhasebeci olanı mı ararsın 4 yıllık ünv. kazanamayıp 2 yıllık okuyayım bari muhasebeci olayım diyenimi ararsın yada 4 yıllık bitirip(smmm idealleri olanları ayırıyorum hiçbirşey olamayanlara sözüm) v.s. kpss de alandan 70 alıp vergi dairesine bile giremeyeccek kadar kapasitesizlerimi ararsın hepsi bizim mesleği sağolsunlar ayağa düşürdüler.Bunları geçtim adam aşçılık vs.yapıp açıktan okuyup belge alıyor yazık ya yazık gerçekten.Bu belgeleri kurslarla v.s. alıp büroya yada şirketlere bedava yada cuzi rakamlara çalışanlar yüzünden hakettiğimiz ücretleri alamıyoruz.mesleğimizinm koruma altına alınması gerek örneğin yeminli ile çalışan şirketlere smmm çalıştırma zournluluğu getirilmeli bu özel kurslar biran önce kapatılmalı vs. Ben neden mühendis doktor yada öğretmen olamıyorumda her önüne gelen muhasebeci olabiliyor.

battibalikyangider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    battibalikyangider Guest

Alıntı garabagera Nickli Üyeden Alıntı
    Merhaba arkadaşlar.
    Yazılanları okudum. Herkesin beklentisi ve hayat görüşü farklı. Kimine 4000 tl maaş bile yetmezken kimi asgari ücretle ev geçindirir. Herkes ayrı şeyle yazmış. Neyse...
    Ben size daha çok bi fikir danışayım dedim: ???
    5 aydır işsizim (askerden geldim)
    Ticaret Lisesi - M.Y.O ve AÖF İktisat mezunuyum. 3 senelik Büro tecrübem var. ( SMMM belgem yok henüz) Bir firmaya iş görüşmesine gittim ve teklif ettikleri ücret 850 TL. Bana çok az geldi. Kafamdaki üzret en az 1000 TL idi. ayrıca cumartesi günleri tam gün çalımamı istiyorlar. Sormayı unuttum ama yol parası da vermiyorlar heralde.
    Eğer kabul edersem başlayacağım. Ne yapsam acaba siz ne dersiniz fikir baabında
    Siz iş buldunuz mu?

Hangi şehirdesiniz?

battibalikyangider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    battibalikyangider Guest

Yazdığınız aralıklar tam olarak bizim firmanın standartları.
    Maaşlar aynen bu seviyede.
    Maaşların şehirden şehire çok büyük farklılıklar gösterdiğini hesap etmek lazım.
    İstanbulda bizim firmadaki durum aynen bu minvalde.
    Hoş bir firmada 45000(kırkbeş bin) tl net alan muhasebe müdürü de tanıyorum ama
    çevremdeki genel seviye yazdığınız gibi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 4 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 4 misafir)