taşeron kamu işçi maaş programı

Like Tree411Beğeni

Konu: Ne Kadar Maaş Alıyorsunuz ?

Ynt: Ne kadar maaş alıyorsunuz.?

Alıntı smmmfeltach Nickli Üyeden Alıntı
    maaşları okudukça moralim bozuluyor.6500 ???

Biraz şişirilmiş maaş yada bazı insanlar doğuştan şanslı.

şişirilmiş maaş söylemine katılmıyorum, bizim mali işler müdürümüzün belgesi yok 7.400 maaş + araç + cep telefonu
    özellikle de yeni TTk dan sonra firmalara önemimizi kanıtlamamız ,patronların muhasebeye gider kalemi olarak görmesinden kurtulması lazım

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şuanda  online konumundadır Forum Müdavimi

Müdürnüz işten ayrılmıyormu . Ben talibim. ;D
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

Alıntı a-ce Nickli Üyeden Alıntı
    şişirilmiş maaş söylemine katılmıyorum, bizim mali işler müdürümüzün belgesi yok 7.400 maaş + araç + cep telefonu
    özellikle de yeni TTk dan sonra firmalara önemimizi kanıtlamamız ,patronların muhasebeye gider kalemi olarak görmesinden kurtulması lazım
    O zaman bazı insanlar doğuştan şanslı yada doğru zamanda doğru yerde oluyorlar. Allah bol kazançlar daha versin.

Ben gene diyeyimde şişrilmiş değil çok ciddi para alanlarda mevcut kimisi büro açar ayda 1000 TL yi zor kazanır benim SMMM son 2 yılda villasının inşaatını bitirdi geriye kalan mallarını saymıyorum züğürdün çenesi misali.
    Bir içecek firmasında çalışan tanıdığım var oda 4500 alıyordu ki 2 yıl önce şimdi rahat 5000 üzerine geçmiştir.
    Az maaş alan yokmu piyasada sebillll durumda asgari ücrete çalışıp deneyim elde edeyim diye tırmalayan sonrasında 1000 TL maaşı görünce on takla atan SMMM lerde piyasada mevcut ve tbiki adı üstünde piyasa birileri kazanacak birileri kaybedecek herkes kazansa zaten adı piyasa olmaz hayrat olurdu ;D

Alıntı stonhand Nickli Üyeden Alıntı
    Ben gene diyeyimde şişrilmiş değil çok ciddi para alanlarda mevcut kimisi büro açar ayda 1000 TL yi zor kazanır benim SMMM son 2 yılda villasının inşaatını bitirdi geriye kalan mallarını saymıyorum züğürdün çenesi misali.
    Bir içecek firmasında çalışan tanıdığım var oda 4500 alıyordu ki 2 yıl önce şimdi rahat 5000 üzerine geçmiştir.
    Az maaş alan yokmu piyasada sebillll durumda asgari ücrete çalışıp deneyim elde edeyim diye tırmalayan sonrasında 1000 TL maaşı görünce on takla atan SMMM lerde piyasada mevcut ve tbiki adı üstünde piyasa birileri kazanacak birileri kaybedecek herkes kazansa zaten adı piyasa olmaz hayrat olurdu ;D
    ,

eee beş parmağın beşi bile bir değil farklılıklar olması doğal,ama en azından yüksek maaş alanları duyunca benim gibi mesleğin ilk yıllarında olan biri için umut verici oluyor.

Hocam bu işin özü aslında doğru zamanda doğru yerde olmak, doğru insanları tanıyıp onlarla dost olmak ve en önemlisi yanlış yerde sebat etmemekten geçiyor.
    Adam gitmiş kıtipirik bir büro yada ufak bir şirkette yıllarca çalışmış çıkmış 10-15 yıl deneyimim var iş arıyorum diyor bu ne demek 15 yıl = sonuç koskocaman bir sıfır.
    Aynı şekilde belgenizi aldınız yada almadınız bu işi yapacaksanız çevrenizde tüccar çevresi olmak zorunda, bir gazetelerden tırım tırım iş aramak var birde ahmet,mehmet artık kimse ağbi çevrende muhasebe müdürü arayan arkadaşın varmı yada o güvenilir birinin referansı ile işe başvurmak var.

Deneyim,iş bilgisi , yabancı dil bilgisi hatta belge bile hepsi hikaye en önemli faktör çevre. Bugün büyük kurumsallar bile işe adam alırken grup şirketlerimizde çalışan bir yakınınız varmı diye soru soruyor daha ne diyim.

Stonhand dediklerine %100 katılıyorum ve şunu eklemek istiyorum,tanıdık tabi ki butun kapıların açılmasına sağlıyorsa tanıtıktan dahada faydayı kişinin kendini yetiştirmesi,dediğin gibi gir bi büroya işler zaten rutin fatura gir beyanname hazırla,tutulan kayıtların muhasebe bilimi adına zaten sadece vergisel kısımları gerçek,dolayısıyla muhasebe biliminin %5 ile iş yapıyorsun,önünde kara ekran dos tabanlık 1989 model program çatır cutur fatura giriyor. tabiki 1000tl maaşlı işi zor bulursun smmm bile olsan. Diğer tarafta adam tigerda SAP kadar geniş bir program bilgisi dil desen zaten var adam büyük şirketlere finans,lojistik alt yapısı kuruyor(var tanıdıklarım dudak ucuklatan rakam alıyor) ama adama helal çünkü yarın xxx diye bi program cıksın onunda altından girer üstünde çıkar. Bencede bir smmm böyle olmalı bugün bir smmm bürosunda beyanname hazırlamak smmm için hafif kalıyor bence o işi zaten sm ler yapıyordu onlarıda kaldılar.(kendi işi ise ayrı). özetle kimse bi tarafta 1000 tl alan bi tarafta benzer diplomalara sahip adam 5000-6000 para vermez mutlaka o adam patronuna 10000 den aşağı kazandırmıyordur.

Alıntı stonhand Nickli Üyeden Alıntı
    Hocam bu işin özü aslında doğru zamanda doğru yerde olmak, doğru insanları tanıyıp onlarla dost olmak ve en önemlisi yanlış yerde sebat etmemekten geçiyor.
    Adam gitmiş kıtipirik bir büro yada ufak bir şirkette yıllarca çalışmış çıkmış 10-15 yıl deneyimim var iş arıyorum diyor bu ne demek 15 yıl = sonuç koskocaman bir sıfır.
    Aynı şekilde belgenizi aldınız yada almadınız bu işi yapacaksanız çevrenizde tüccar çevresi olmak zorunda, bir gazetelerden tırım tırım iş aramak var birde ahmet,mehmet artık kimse ağbi çevrende muhasebe müdürü arayan arkadaşın varmı yada o güvenilir birinin referansı ile işe başvurmak var.

Deneyim,iş bilgisi , yabancı dil bilgisi hatta belge bile hepsi hikaye en önemli faktör çevre. Bugün büyük kurumsallar bile işe adam alırken grup şirketlerimizde çalışan bir yakınınız varmı diye soru soruyor daha ne diyim.
    doğru bir tespit bende katılıyorum

hem kendim hem arkadaşalrım hep çevremiz sayesinde iş bulduk ve şuan hem maaş hem mevki yönünden memnunuz
    darısı sizin başınız

yeni bir iş için el sıkıştık bir firma ile, firma bana istersem makbuz kesebileceğimi istersem de ssk lı olabileceğimi söyledi. aranızda bürosu olan arkadaşlarımdan fikir rica edebilir miyim?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 3 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 3 misafir)