kamu işçi maaş

Like Tree411Beğeni

Konu: Ne Kadar Maaş Alıyorsunuz ?

Ynt: Ne kadar maaş alıyorsunuz.?

Aş De muhasebe sorumlusuyum.
    AÇIKÖĞRETİM işletme mezunuyum
    Smmm ruhsatı için 2 dersim kaldı 2. hakkımı kullanıcam inşallah.
    yeni başladım maaş 2200TL+yol+yemek
    6 yıl deneyimim var.
    mesayi 8,30-17,00
    cumartesi pazar tatil.

SMMM

Herkese merhaba;
    Yeni Sm oldum Özel Smmm sınavına giricem. Maaşım1.500 TL+AGİ
    Tekstil Firmasında çalışıyorum.
    Açıkcası maaşları okuyunca moralim bozuluyor. Herkes daha iyi ekonomik şartlarda olmak ister. Ama düşününce Maaş olayı ilk başta çalışılan işletme büyüklüğü,cirosu,karı gibi etkenlerle birinci derecede etkili. İkinci olarak da mesleğimizi bilgimizi ne kadar pazarlayabildiğimiz ile ilgili. Mesleğimizde aktif olmak önem arz ediyor.
    Bağımısz denetci adındaki kullanıcı arkadaşın maaş konusunda yaptığı tesbit doğru

Herkese Saygılar.

İlk beş sayfa daki yorumları şaşkınlıkla okudum , meslek iyice ayağa düşmüş ben 11 yıldır bu mesleği yapıyorum ltd. şti. muhasebe müdürü olarak çalışıyorum aylık 3.750 tl maaş alıyorum ve yaptığım işe göre ücretimin çok düşük olduğunu düşünüyorum. belge nin serbest çalışmayınca çok önemli olmadığını düşünüyordum ( hatalı bir düşünceymiş) bulunsun diye staj yaptım . bir dosyayı vergi hukukundan yaktım. iki sene ara verdikten sonra tekrar sınavlara giriyorum. iki dersim kaldı denetim ve meslek hukuku ( bu arada sınavlara 1 saat çalışmak için zaman bulamıyorum ) . sınavlarım iyiyidi belgeyi büyük ihtimalle alacağım. Amam maddi anlamda hiçbirşey değişmeyecek.
    Ezberleyip belge alıp piyasayı düşürenleri kenara atarsak belgeli olmanın artık mesleğin gereği olduğunu geçte olsa anladım . Ama her ne şekilde almış olursalar olsun piyasayıda bu kadar düşürmeyin. ( bu notum aylık 2.500-tl yi çok gören arkadaşlaradır .)

37 Yaşındayım bizim dönemlerde 4 yıllık fakülte kazananı parmakla gösterirlerdi şimdi ise herkes üniversite mezunu kalite böyle düşünce piyasada da iş olsunda 750-1000 tl bile yeter diyen fakülte mezunları milyonlarca olunca maaşlarda maalesef böyle kuş misali kalır. Az maaş alanlar bence piyasadaki bu iş olsun da , diyen okumuş cahillere kızsınlar o adamlar işgücünde olduğu sürece patronlarda hem az maaş verir hemde muhasebe mesleğine ucuz meslek gözüyle bakarlar.

[quote=ugur6666 ]
    Alıntı nightblue Nickli Üyeden Alıntı
    arkadaşlar ben büyük bi firmada uzman olarak çalışıyorum.smmm değilim tek ders finansal..1.600 tl alıyorum.şef 2.500 tl alıyor iki de muh.mdürü var.onlar da 5.000-6000 civarı alıyor...bu maaşlar bence normal..piyasanın standardı bu. uzman 1.500-2.000,şefler 2.000-2.500 müdürler de 3.000-7.000 bandında seyrediyor. bu maaşlara uçuk diyenlerin piyasadan haberleri yok...
    Kısmen doğru ekstrem durumlar hariç ,uzman 1.300-1.800,şefler 1.800-2.500 müdürler de 2.500-7.000 altında alanlar meslekteki konumlarını tekrar değerlendirsinler bence. Üstünde alanlar zaten hakediyordur kimse kimseye kazandırmadan para vermiyor.

cpaA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cpaA Guest

Marmara üni iktisat mezunuyum;ingilizce biliyorum diyebilirim.maaşım 1.300.yeterlilikten tek dersım kaldı.toplam tecrube 2 yıl...
    yuksek mi düşük mü anlamadım..

Alıntı cpaA Nickli Üyeden Alıntı
    Marmara üni iktisat mezunuyum;ingilizce biliyorum diyebilirim.maaşım 1.300.yeterlilikten tek dersım kaldı.toplam tecrube 2 yıl...
    yuksek mi düşük mü anlamadım..

şimdiye kadar 3 tane firmada çalıştım.
    ilk girdiğim yerde 4 sene çalıştım ilk yıl asgari ücret alıyorum (2002 yılı 150 tl gibi bir rakamdı). sonra kademe kademe arttı.2006 da çıktığımda 600 alıyordum. sonra 1200 den 2007 de başla bir işe girdim orda 3 sene çalıştım çıkarken 1300 alıyordum. toplamda 7 seneye yakın tecrube sahibi oldum. bilgilerime bilgi kattım. şuan ocak 2011 de başka bir yede 2200den başladım. malesef bu meslekte hemen istediğin maaşla iş bulamayabiliyorsun şans işi.
    7 yıllık tecrubeden sonra niyahet işe yarar bir maaş alabiliyorum. birkaç senelik tecruden sonra daha iyi maaşla iş bulabilirsin bence ingilizcende var. şans seninle olsun
    SMMM

forumdaki arkadaşların atladığı bi konu var.bu meslekte şu kadar yıldır çalışıyorum demek tecrübe anlamına gelmez ki.15 yıl boyunca mal alıp satan,özellikleri hiç değişmeyen,hiç bir problemin yaşanmadığı bir aile şirketinde çalışmışsan pekte tecrübeli sayılmazsın.bu biraz şans işidir.önüne farklı işler çıkmazsa ,çözmen gereken problemler çıkmazsa sadece okumakla kendini geliştiremezsin.örnek 20 yıldır bu işin içindeyim hiç ceza yemedim diye övünenler var.etliye sütlüye dokunmayan adam ceza yemez,ceza yemediysen yediin zaman ne yapman gerektiinide bilmiyosundur.buda 20 yıllık bi meslektaşımız için bi eksikliktir bence.bu yüzden daha uzun yıllar çalışan daha çok para kazanacak anlamına gelmez.

bu konuda haklısın. aynı yerde senelerce çalışmak sadece o işi öğretir. daha fazla deneyim sahibi olmak için çeşitli sektörledeki firmalarda çalışmak lazım.
    SMMM

Alıntı mrc Nickli Üyeden Alıntı
    forumdaki arkadaşların atladığı bi konu var.bu meslekte şu kadar yıldır çalışıyorum demek tecrübe anlamına gelmez ki.15 yıl boyunca mal alıp satan,özellikleri hiç değişmeyen,hiç bir problemin yaşanmadığı bir aile şirketinde çalışmışsan pekte tecrübeli sayılmazsın.bu biraz şans işidir.önüne farklı işler çıkmazsa ,çözmen gereken problemler çıkmazsa sadece okumakla kendini geliştiremezsin.örnek 20 yıldır bu işin içindeyim hiç ceza yemedim diye övünenler var.etliye sütlüye dokunmayan adam ceza yemez,ceza yemediysen yediin zaman ne yapman gerektiinide bilmiyosundur.buda 20 yıllık bi meslektaşımız için bi eksikliktir bence.bu yüzden daha uzun yıllar çalışan daha çok para kazanacak anlamına gelmez.
    +1

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)