kamu işçi maaş

Like Tree411Beğeni

Konu: Ne Kadar Maaş Alıyorsunuz ?

Ynt: Ne kadar maaş alıyorsunuz.?

Hayatın her alanında kendini pazarlama diye birşey var arkadaşım,kimisi bunu yalakalık sorumluluk almama ferdi çalışmayı takım çalışmasına yeğleme olarak görebilir ama ben buna pazarlama diyorum.

Kendini olduğundan az göstermiycen,göstermelerine de izin vermeyeceksin.

Yalakalığa gelince Türk insanı pohpohlanmayı sever.İyisin hoşsun diyeceksin.Müdür Bey diycene Müdürüm diycen.

Bunları yazıyorum bunlar hoşmu hiç değil ama şartlar istemesekte böyle.

Alıntı stajyerzade Nickli Üyeden Alıntı
    Sektörün lideri Şirketimiz için,
    Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren İşletme, İktisat, Ekonometri, Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği vb bölümlerinden mezun ( tercihen İşletme Yüksek Lisans eğitimi almış ),
    Üretim sektöründe en az 4-5 yıl bağımsız denetim ve iç denetim tecrübesine sahip,
    Mali ve operasyonel iş süreçlerinin kurum mali politikalarına uygunluğunun denetlenmesi ve süreç iyileştirme konularında tecrübeli,
    Operasyonel ve yönetsel süreçlerin denetimi, finans, muhasebe, vergi ve ticaret hukuku, bütçe ve raporlama konularında yeterli bilgi ve deneyime sahip,
    Muhasebe, finansal bilgi sistemleri ve operasyonel göstergeleri yorumlayabilecek,
    IFRS konularında bilgi sahibi,
    MS Office programlarını çok iyi düzeyde kullanabilen,
    Çok İyi düzeyde İngilizce ve Almanca bilgisine sahip, (Mülakat ilgili dillerde yapılacaktır)
    CPA ve CIA sertifikaları olan
    sap entegre bilgisi olan
    30 yaşını aşmamış
    Sözlü, yazılı iletişim ve raporlama becerileri güçlü,
    Yoğun tempo ve esnek saatlerde çalışabilecek,
    Seyahat engeli olmayan,
    İstanbul Avrupa yakasında ikamet eden

İş Tanımı:

Şirket faaliyetlerinin mevzuata uygunluğunun, doğru ve eksiksiz yapıldığının kontrolünü yapmak,
    Denetimlere ait bulgu ve önerilerin gerçekleştirilmesi yönünde, takip sistemi oluşturmak ve izleme yapmak,
    Görevlendirildiği konularda raporlama yapmak,
    Detaylı bilanço ve gelir tablosu denetimleri yapmak,
    Operasyonel süreç analizleri yaparak, gelişmesi gereken alanları tespit etmek, bulguları raporlamak ve takip etmek
    Bütçe, plan ve gerçekleşme karşılaştırmaları yapmak

Bu kadar özelliği birarada bulunduran adama da yok devenin nalı diyorum

ücreti tahmin edin?

Hiçbirşey 4-4 lük olmuyor malesef.Tabi ki hem maddi hem manevi anlamda şikayeti olmayan arkadaşlarımız illaki vardır.

Paranız iyidir ama şirket içi gereksiz olaylardan dolayı rahatsızsınızdır.Aldığınız paranın hiç bir anlamı yoktur.

Bu sefer macera ararsınız,bilginiz,tecrübenize de güvenerek büro mu açayım ağız kokusu çekmeyeyim dersiniz bu seferde mükellef bulamazsınız tekrar dön başa.

Onun için kimin ne kadar aldığından çok kendimizi yetiştirmek için neler yapmalıyız'ı tartışmalıyız.

Bu arada Ufrs için istanbul SMMM odası bir kurs düzenlemiş.Ancak ingilizce olacakmış.Ücreti 750+kdv

İnşallah herkes kendi tecrübe ve bilgisine göre hakettiği parayı ve manevi yöndende rahat edebileceği bir iş bulur.

Ayrı havalar çalıyoruz.İyi pazarlar diyebilirim size.Zaten sistem bu onda problem yok.
    Alıntı neslihanak Nickli Üyeden Alıntı
    Hayatın her alanında kendini pazarlama diye birşey var arkadaşım,kimisi bunu yalakalık sorumluluk almama ferdi çalışmayı takım çalışmasına yeğleme olarak görebilir ama ben buna pazarlama diyorum.

Yalakalığa gelince Türk insanı pohpohlanmayı sever.İyisin hoşsun diyeceksin.Müdür Bey diycene Müdürüm diycen.

It's not the strongest species that survive,nor the most intelligent,but the most responsive to change.Charles Darwin ,British scientist.

Alıntı neslihanak Nickli Üyeden Alıntı

Oy oy oy dediklerine katılıyorum ama Yalakalığa gelince Türk insanı pohpohlanmayı sever.İyisin hoşsun diyeceksin.Müdür Bey diycene Müdürüm diycen.

Sen bir SMMM sin,yalakalık yapmaya ihtiyacın varsa orada duracaksın.Yalakalık insan herhangi bir işte eksikse,bu eksikliğini bu şekilde gidermeye çalışır.

Ben yalakalık yapmam.Gerek işveren,gerek üstüm, bizi yaptığımız işle değerlendirecek.Gerektiğinde biz ona değil o bize yalakalık yapacak.Neden mi ? çünkü kendini öyle bir yetiştireceksin ki alternatifin zor bulunmalı !!!!

Yalakalık yapıyorum yada yapmalısın anlamında söylemedim.Pohpohlanmayı severler dedim.Ben hala bir şirkette yada iş hayatında birbirine abi abla diye hitap etmesinden bile rahatsız olan bir insanım.

Alternatifin olmayacak tabiki seni elinde tutmak için herşeyi yapsınlar.Yoksa piyasada tutunmak mümkün değil.(bu ideal olan koşul)

(buda gerçek)Buarada ne kadar kendini yetiştirirsen yetiştir.Mutlak her insanın bir alternatifi vardır.Hele bir meslekte sayı yüz binleri bulmuş.Birde şirketler sadece smmm çalıştırmakla kalmayıp üstüne birde ymm tam tasdik kapsamındaysa herhangi bir mali müşavirde o şirkette mali müşavirlik yapabilir.
    Bir meslekte sürekli iyileşme istiyorsam heryerde rakibim var diye çalışmalı işini kaybetmekten korkmalıyım.

Denetçi ve denetçi yardımcısı;
    Genel Nitelikler:
    Seyahat engeli olmayan, Üniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimler, Siyasal Bilgiler, İşletme, Ticari Bilimler veya İktisat Fakültelerinden mezun, 4 büyük uluslararası Bağımsız denetim şirketlerinin denetim bölümlerinde 3-4 yıllık bağımsız denetim tecrübesi olan, En az 1 yıl ekip şefliği yapmış, 28 yaşını geçmemiş, UFRS ve SPK mevzuatına hakim, Konsolidasyon ve UFRS bazlı mali tablo denetiminde tecrübeli ve yetkin, Askerlik görevini tamamlamış, İyi derecede ingilizce bilen, İlgili alanlarda yüksek lisans yapmış olmak ve CPA, CFE, CIA, CCSA, SMMM, CISA vb. uluslararası mesleki sertifikalara sahip olmak tercih sebebidir.

ücreti tahmin edin?
    CPA<br />CIA<br />CMA<br />MA

Alıntı stajyerzade Nickli Üyeden Alıntı
    Denetçi ve denetçi yardımcısı;
    Genel Nitelikler:
    Seyahat engeli olmayan, Üniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimler, Siyasal Bilgiler, İşletme, Ticari Bilimler veya İktisat Fakültelerinden mezun, 4 büyük uluslararası Bağımsız denetim şirketlerinin denetim bölümlerinde 3-4 yıllık bağımsız denetim tecrübesi olan, En az 1 yıl ekip şefliği yapmış, 28 yaşını geçmemiş, UFRS ve SPK mevzuatına hakim, Konsolidasyon ve UFRS bazlı mali tablo denetiminde tecrübeli ve yetkin, Askerlik görevini tamamlamış, İyi derecede ingilizce bilen, İlgili alanlarda yüksek lisans yapmış olmak ve CPA, CFE, CIA, CCSA, SMMM, CISA vb. uluslararası mesleki sertifikalara sahip olmak tercih sebebidir.

ücreti tahmin edin?
    28 yaşını aşmamış ibaresinin yanına nefes almamışı da eklemeli!!
    Nedir bu adam okuldan çıkıp hiç ara vermeden bu işleri yapsa anca ucu başına yetişir diyemiyorum bile arada askerliğide yapacaksın!!
    Ot gibi yaşamalı hiç evlenmemeli
    Bu ilan erkek adaylar için ama cinsiyet belirtmeyen ilanlara istinaden bayanlar için aman kazara çocuk sahibi falan olupta zaman kaybetmemeli!!!
    Bu ne yaaa ..
    Ayrıca stajyerzade çok merak ediyorum maaşı.
    Bu özelliklere 8-10 binden aşağı veriyorlarsa çok yazık derim. >

bu maaşlar genel olarak 2.000-2.500 arasındadır.
    bu tarz bir iş görüşmesinde bulunmuştum.bu kadar özellik sadece elemek içindir.
    yoksa bunlara bakılmıyor...
    genel olarak yukarıdakı fıyatı verırler..
    özel sektorde hiçbir zaman bir muhasebecıye 8-9 bın tl para vermezler.verıyolar dıyorsa yalandır..
    ne kadar kendınıze geliştirirseniz geliştirin,alacagınız max.5-6 bın tldir...

5-6 bin de çok iyi bir para hayali bile güzel.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)