kamu işçi maaş

Like Tree411Beğeni

Konu: Ne Kadar Maaş Alıyorsunuz ?

şeref aydemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şeref aydemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Anlaşılan o ki,mevcut durumda huzurlusunuz
    Allah işinizi ve mutluluğunuzu daim eylesin.(amin)
    (işyerinde severek çalışan kimselerin,performanslarının daha yüksek olduğu ve kaliteli iş üretiyor oldukları,sonuç olarak da bu durumun, işyerine/işletmeye + değer kattığı,bu doğrultuda eğer bir işyeri/işletmede objektif olarak uygulanabiliyor ise performansa dayalı ücret sisteminin uygulanmasının daha doğru olacağı düşüncesindeyim.tabi uygulaması kolay değil)
    Konu şeref aydemir tarafından (11.Ağustos.2014 Saat 18:56 ) değiştirilmiştir.

keremcem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keremcem isimli Üye şuanda  online konumundadır Forum Müdavimi
    Sonra da Türkiyede işsizlik oranını arttıranlar kadrosunda yerinizi alın.
    nguroy bunu beğendi.

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Ben şunu anlamıyorum. Ne demek çok az? , yad çok fazla, neye göre kime göre?
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

Arkadaşlar bu maaş konusu çok göreceli bir kavram uzar gider. İstediğiniz kadar tecrübeli olun belgeniz olsun yüksek yapın, işleri tek başınıza yürütün, eğer patronunuz baba ya da amcaysa benim gibi sürünür gidersiniz 5 yılık tecrübem var, tek başıma mücadele ettim öğrenebilmek için, ancak kendi işimde çalıştığıma onca sınavı kazandığıma başarılı olduğuma bin pişmanım, bunca emekle memur olurdum. Belgemi almak üzereyim iş yükünden ders çalışma zamanım bile yok. Belge hevesim zaten kalmadı, alırsam ne olacak onu bile bilemiyorum.. Şimdi aldığım komik rakamı yazsam gülersiniz o yüzden yazmıyorum. Ama şunu öğrendim akrabayla iş olmaz. Lise mezunu olup ta satış elemanı olanlara özenir oldum durum bu kadar vahim Zor işler veSselam, Allah herkesin gönlüne göre versin...

neden sildiniz mailimi ALLAH aşkına

şeref aydemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şeref aydemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Sn.Keremcem

Takdir edersiniz ki olması gereken performansa dayalı ücret sistemi ama uygulaması kolay değil,bir yandan bazı işciler için işsizliği gündeme getirir gibi görünürken, öbür yandan bu durum başkalarına da yeni iş imkanı sağllar(bu her iki durumun değerlemesi ayrıca yapılabilir)

Sn.Tanca
    Haklısınız,yakın akraba ve da arkadaş yanında çalışmak, sıkıntılı olabilir.yerinizde olsam bende sizin gibi düşünürdüm
    belgenizi alınız,ilerisi açısından görelim"Mevlam neyler,neylerse güzel eyler"düşüncesinden hareketle,bugünlerde geçer,yeter ki biz sabırla üzerimize düşeni yapalım,gayretle çalışalım,Allah dan umud kesilmez,
    ümid ettiğiniz noktaya ulaşmanız dileğiyle...
    kolay gelsin
    Konu şeref aydemir tarafından (13.Ağustos.2014 Saat 09:57 ) değiştirilmiştir.

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Alıntı tanca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    neden sildiniz mailimi ALLAH aşkına

Mailinizi büyük harf kullandığınız için sildim. Silmeden önce de uyardım. mesajı düzeltin yoksa silicam dedim. 24 saat bekledim. Bir sonuç gelmeyince sildim.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

Genelde büyük firmalarda muhasebe müdürü veya sorumlusu pozisyonunda görev yapan arkadaşlar ne kadar ücret aldığını yazmış. Bürolarda belgeleli çalışan arkadaşlar pek yorum yapmamışlar. Ben büroda çalışıyorum ve 2 yıl önce ruhsatımı aldım ve 12 yıldır bu mesleğin içindeyim. İlk başladığımda daha çocuk denecek yaşlardaydım ve komik rakamlara sigortasız başladım mesleğe sırf mali müşavir olabilmek için. Çünkü ilk başladığımda bu meslek çok değerliydi ve mali müşavirlerin üzerinde bu kadar baskı yoktu cezalar bu kadar yüksek ve acımasız değildi. Yıllar ilerledikçe kalite düştü şartlar ağırlaştı neyse, geçen onca yıla rağmen bugünlerde bir karar aşamasına geldim ve siz değerli meslektaşlarımın da fikrini almak isterim. Çalıştığım büronun iş yükünün % 85 i benim üzerimde. Aldığım maaşta 2.000 TL bu aralar ayrılıp kendi büromu açmayı düşünüyorum. Çünkü mali müşavirlik sıfatını kazanmış birisinin 2.000 TL ye sıradan işçi olarak yoğun bir tempo da çalışması bana doğru gelmiyor.
    efsane678 ve YAĞMUR bunu beğendi.

Güzel kardeşim bugün nereye gidersen git zaten en az 2500-3000 tl alırsın kendini iyi pazarlarsan ve iyi firmalara girersen çok daha iyi yerlere gelirsin.Sana nacizane tavsiyem ya artık kendi bürona geç ya da başka firmalara git büro değilde de firma tecrübesi kazan zira uzun süre aynı yerde kalmak insanı cesaretsiz ve pısırık yapar ufku daha dar olur insanın.Büro da olmaz bu iş kendinizi daha fazla kullandırıp rezil etmeyin derim ben.

Teşekkür ederim tanca yaşadığım şehir küçük bir şehir o yüzden büyük firma yok gibi Tekirdağ, İstanbul gibi çevre illere de gitmek istemiyorum çevrem ve ailem burada yani kurulu bir düzenim var. O yüzden kendi büro mu açmak kaliteli hizmet sunarak zamanla büyümek hedefim. Gözümü karartıp büro mu açmak istiyorum belki bir iki yıl zahmet çekerim ama zamanla büro oturur diye düşünüyorum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)