kamu işçi maaş

Konu: Ücret ödemeyen müşteriler hk.

champell59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    champell59 Guest

Ücret ödemeyen müşteriler hk.

Selam Arkadaşlar,

Serbest muhasebeciliğin en büyük sorunlarından biri para ödemeyen müşteriler olsa gerek. Bizim büro tecrübemiz olmadığı için bu olayları hiç yaşamadık. Yaşayanlara bir soralım dedik. Ücret ödemeyen müşterilere mali müşavirlerin elinde ne gibi kozlar ne gibi yaptırımlar var, paylaşabilirmisiniz ?

Ynt: Ücret ödemeyen müşteriler hk.

Hiç bir koz ve yaptırım yok sadece üzerine 1 bardak souk su içersiniz bu sıcak yaz günlerinde iyi gelir ama soğuk kış günleri çok daha uzun.Açtırma kutuyu söyletme kötüyü demişler.Muhasebeci mal alım satımı yapan bir müşteri olmadığı için mükellefler hiç takmazlar ne yazık ki,çünkü mal alışverişi yok aralarında.Üstelik bütün işverenler eskiden ben muhasebeyi yapardım der, seni her daim küçümser yönlendirmeye çalışır.Ev işlerini,eşinin ve çocuğunun işlerini,telefon internet araştırmalarını ve bütün angaryaları sana yüklemeye çalışır 50 tl bile verse sana ayda bu çok çok zor gelir ona, mecburiyet olmasa kimse mali müşavire gidip de defter tutturmaz bunu angarya görürlernlar için satış mantığı önemlidir.Kime ne satarım kime ne ödemem,ödemelerimi bütcem olsada nasıl geciktirirrim,alacaklarımı nasıl en erken alırım onun peşindedir işveren.Mali müşavir olsanda yeminli olsanda bu meslekde müşteri bulmakda zor,kendini beğendirmekde zor,tahsilat yapma da zor.Ceza gelir mükellefeçok çok büyük paralar öderler kan ter içinde kalıp muhasebeciden medet umarlar uzlaşmaya giderler ayağına kadar gelirler ve dünyanın parasını yatırıp cezasını yerler ama muhasebecyle aylık sitişare yapıp hatasız ve masrafsız işin içinden çıkma yoluna girmezler muhasebeciye asla içlerinden gelerek para vermezler üstelik çok büyü cezadan kurtarsan da güçlerigene muhasebeciye yeter 150.000tl ye kadar kredi bulup ceza ödeyenleri bilirim1 günde 80000 tl bulup varlık barışına gireni bilirim ama muhasebeye gelince para yok.kesinlikle beyanname göndermemek sorunu çözmez müşteriyi tehdit etsende boştur ödeme alamazsın asla.

sn aday ;
    hiç bir yaptırım yok derken yanılıyorsunuz.
    beyannamelerini göndermiyorum yiyiyor cezayı sonrada paşa paşa odama kadar geliyor aklınca hesap sormaya.
    abi para istedim tebligat yaptım döndün mü bana. ücretini ödedin mi? yok dönmedim ödemedim ama dönecektim falan filan diye başlıyor konuşmaya... açıyorum meslek yasasını bak bakalım ne yazıyor ücretini ödemeyene hizmet vermek suç... eee ben neden suç işliyim ozaman.
    para getirmediğin takdirde defterinide alamazsın beyanlarınıda yapmam diyorum. sonra paramı alıp müşteriyi şutluyorum.
    ha burda şimdi defter gidiyo elinden diye düşünen buna cesaret edemeyen çok kişi vardır ama emin olunki bu olayların yaşanmasının tek nedeni bu şekilde düşünen meslektaşlardır. o adamdan bana fayda gelmediği gibi gideceği kişiyede fayda gelmeyecektir.
    Başarı sadece okuyup harfiyen uygulamakla değil okuduğuna birşeyler katmakla sağlanır...

evet beyanname vermezsin kanunları gösterirsin ama sadece adamla kavga edersin ya inat eder sana ödeme yapmaz yada istemeye istemeye ödemeyi zoraki hekim dotoyevski yapar bu durumda gönüller bir olmadıkdan sonra kalplerkırıldıkdan sonra öküz ölüp ortaklık bittikten sonra ne anladım ben bu işten:bu işin asıl net çözümü devletle oda da.birlik olacaklar aynı beyanneme gibi mhasebcinin ücrti de ödenecek o şekilde beyannemeler ödenecek denetim yapamayan devlet muhasebecilere bu yetkiyi verecek ona da pay verecek muhasebeciye ücret ödemeyenin beyannamesi gönderilemez yasası getirilecek o zaman işler düzelir

aslında devlet tahsilatı yapsa ve bize ödese hem mali müşavirler eksik makbuz keserek vergide kaçıramaz. hemde tarife altında ücret alamaz
    Başarı sadece okuyup harfiyen uygulamakla değil okuduğuna birşeyler katmakla sağlanır...

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Alıntı figo Nickli Üyeden Alıntı
    aslında devlet tahsilatı yapsa ve bize ödese hem mali müşavirler eksik makbuz keserek vergide kaçıramaz. hemde tarife altında ücret alamaz

O zaman mali müşavirler devlet memuru olur. Kapitalizme uymaz.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

sn nguroy ;
    hangi açıdan dediniz anlayamadım?

champell59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    champell59 Guest

aslında mali müşavirlerin sadece kredi kartı ile tahsilat yapmaları zorunluluğu getirilse, o bile işlerin rayına girmesine yol açar.

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Tahsilatı devlet yaparsa ödemeyi de devlet yapar. SMMM başındaki SERBEST sıfatıyla uymaz diye düşünüyorum.
    zaten dünyanın hiçbir yerinde böyle bir uygulama yoktur.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

ödemeyi devlet yapar ama ne kadar kazanırsanız okadar ödeme yapar. sonuçta siz yine bağımsız olarak kendi ücretinizi kendiniz belirleyeceksiniz. yani bu konuda SERBEST siniz

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)