kamu işçi maaş

Konu: Büroda Kullanılacak Muhasebe Programı

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Ynt: Büroda kullanılacak muhasebe programı

Şu an en ucuz programlardan biri belkide teki luca'dır,bu doğrudur.Çok düşük ihtimal ama zamanla belkide sadece Luca kalacak,diğer programlar tamamen ticariye yönelecektir.Luca veya bir başkası hiç farketmez, iyice araştırılarak tüm isteklere cevap verecek bir program olmasından ve teknik destek düzeyinde de sağlam bir program olmasından yanayım.Hiç kullanmadığım için bilmiyorum,örneğin Luca programına sonradan müdahale edilebiliyor mu?yani kişiye veya firmaya özel bir şablon programa sonradan eklenebiliyor mu?Şu ekranda şöyle bir rapor gelmesini istiyorum dediğinizde bunu yaptırabiliyor muyuz?Yoksa sadece verilenle mi yetiniyoruz?Açık kaynak yazılımı hakkında biraz bilgi verebilir misiniz?

Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

bende ofisi açınca luca aldım. hem ucuz olması ucuzluğundan da ziyade aslında değişen kanunlara eklenen teşviklerde vs otomatik programam ek ücret vs veya zaman kaybetmeden yüklenmesi...

önceki çalıştığım yerde link ve eta kullanmıştım. bir ytlye geçişte bile ne paralar bayıldık. her şeye her ufak isteğe yok sürüm yükselt yok exe dosyası kurmak lazım filan diyip hem zaman kaybına hemde para kaybına neden oluyorlardır bu yüzden de çoğu şeyi elde yapmak zorunda kalıyordum (patronumda biraz cimriydi)

şu an için lucadan şikayetim yok. tercih nedenim de dediğim gibi yeni çıkan yönetmelik teşvik ve oranları anında güncellemesi... gerçi ben takıntılı insanım güncellesede işimi yaptıktan sonra lucaya iş bırakmışsam muhakkak kontrol ediyorum doğru yapmış mı diye ;D

ay kötü bir yanı var yanlışlıkla sile basıtn mı pat diye fişi silmesi. bi sor dimi silmek istediğinize eminmisiniz diye ;D ;D

Alıntı nunna Nickli Üyeden Alıntı
    bende ofisi açınca luca aldım. hem ucuz olması ucuzluğundan da ziyade aslında değişen kanunlara eklenen teşviklerde vs otomatik programam ek ücret vs veya zaman kaybetmeden yüklenmesi...

önceki çalıştığım yerde link ve eta kullanmıştım. bir ytlye geçişte bile ne paralar bayıldık. her şeye her ufak isteğe yok sürüm yükselt yok exe dosyası kurmak lazım filan diyip hem zaman kaybına hemde para kaybına neden oluyorlardır bu yüzden de çoğu şeyi elde yapmak zorunda kalıyordum (patronumda biraz cimriydi)

şu an için lucadan şikayetim yok. tercih nedenim de dediğim gibi yeni çıkan yönetmelik teşvik ve oranları anında güncellemesi... gerçi ben takıntılı insanım güncellesede işimi yaptıktan sonra lucaya iş bırakmışsam muhakkak kontrol ediyorum doğru yapmış mı diye ;D

ay kötü bir yanı var yanlışlıkla sile basıtn mı pat diye fişi silmesi. bi sor dimi silmek istediğinize eminmisiniz diye ;D ;D
    + bide garanti ve işbankası bankalarınını otomatik yapıyormuş bunu kullandınız mı?

AYSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    AYSE isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

mikrokom kullanan var mı ? tavsiyeniz var mı bu konuda
    Ölüm varsa bu dünyada.. zulüm var.

AYSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    AYSE isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Bürolarda kullanılan muhasebe programlarıyla ilgili bi çok kişi yazılı olarak tavsiye bulundu. Ancak bu konu hakkında oylama yapıldımı
    Ölüm varsa bu dünyada.. zulüm var.

merhaba,
    ben mikrokom kullanıyorum, açıkçası memnunum. Ancak bir dezavantaj olarak, mizan çektiğinizde; iki ayrı mizan almanız gerekiyor. Yani bir ana hesap bazında birde alt hesap bazında. Bunları bir mizan içerisinde toplayamıyorsunuz. Buda sayfa sayısı bakımından bayağı külfetli.
    Ama kullanışı basit, ben yıllardım mikrokom kullanıcısıyım.
    cesaret etmek, yapmaktır...<br />to dare is to do...

6 yıldır çalışıyorum. şuana kadar 3 muhasebe programı kullandım. lks2, eta7 ve mikro v12.

lks2 windows tabanlı olduğu için kullanımı çok kolay ve basittir. küçük çaplı şirketler için bence uygundur.

eta7 dos tabanlıdır ve kullanımı çok zordur. bir işlemi yapmak için ana manüye dönmek zorundasınız ve kısıtlı alanınız var. excelde çalışsanız daha iyidir.

mikro v12´yu ise yeni kullanmaya başladım. windows tabanlı ve geniş kapsamlı. özellikle ön muhasebenin ve genel muhasebenin bir tutulması için ideal bir program. karışık görünüyor ama biraz muhasebe bilgisi olan hemen kapar bu programı.

luca´yı merak ediyorum şimdi. umarım onuda öğrenme fırsatım olur.

Bende mikro v12,v14 kullandım şimdide luca kullanıyorum. bence mikro güzel. luca web tabanlı olduğu için pek ısınamadım

tabii ki öncelikli olarak kullanıcının muhasebe bilgisinin çok çok yerinde olması lazım ki kullandığı programdan verim alabilsin...tıpkı otomobil kullanmak gibi birşey bu...
    kullanmasını az biliyorsanız bilgisayarın karşısında saf saf ekrana bakabiliyorsunuz....ben ofiste luca kullandım ...burada lucayı kötüleyecek değilim...çok seven de var benim
    gibi sevmeyen de ...ben görsel olarak hiç hoşlanmıyorum...fiş girişleri sırasında vucudumun her yanı geriliyor...ekranın büyümemesi büyütsem de bişeyin değişmemesi ve yazıların karınca duası gibi küçücük oluşu beni programdan soğuttu...sonuçta işleyiş mantığı hepsinde aynı...program tercih ederken bence dikkat edilecek konu en başta
    görsellik sonra pratiklik...işimi bana çabucak yaptırması....ekran geçişlerinin hızlı olması....mevzuata adapte olması...güncel olması yani...(lucada bu özellik var mesela)
    keşke görsel olabilseydi...benim şu an kullandığım program zirve ve herkese tavsiye de ederim...ileride zirve.net çıkarsa bence lucayı sollar...

aranızda datasoft kullanan var mı ?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)