kamu işçi maaş

Konu: Büroda Kullanılacak Muhasebe Programı

Büroda Kullanılacak Muhasebe Programı

büroda kullanabileceğim muhasebe programı önerebilir misiniz nedenleriyle birlikte

gamze_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gamze_ Guest

Ynt: büroda kullanılacak muhasebe programı

Luca'yı kesinlikle tavsiye ederim....Kullanımı çok kolay, web tabanlı olması en önemli özelliği zaten, geçenlerde bilgisayarım çöktü,acil yapmam gereken işleri başka bilgisayarda hallettim, ayrıca sanırım yeni büro açanlara uygun bir kampanyası var....

%50 indirim ve 6 taksitle ödeme kampanyası mevcut.
    SMMM Alaattin KAYHAN / DENİZLİ

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şuanda  online konumundadır Forum Müdavimi

En iyi bildiğiniz programı alın derim.
    Ayrıca bu program konusunda çok başlık açılmış.Forumda arama yaparsanız bir çok program ismi ve kullanım nedenlerini bulabilirsiniz.Saygılar.
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

Ynt: Büroda kullanılacak muhasebe programı

Ben luca kullanıpta şikayet eden birini görmedim araştır derim

lucayı tek geçerim..

Herkes kendi kulandığı programı metheder.Önemli olan program değil,onu kullananın bilgisidir.Her programın özellikleri hemen hemen aynıdır.Programın verimliliği onu kullananın kabiliyetine göre değişir.Maalesef günümüzde programların kullanım şekli tamamen ezbere dayalıdır.İşyerine eleman alırken yaptığım iş görüşmelerinde bu bariz bir şekilde ortaya çıkmaktadır.Çoğunluğunuzun kabul ettiği iyi programlardan dediğiniz luca,orka gibi programları iyi yapan nedir.Bunlar iyiyse diğer programları kötü yapan nedir?Fiyat mı,kullanımı mı ,pratikliği mi,raporlaması mı?Örneğin orka dediğiniz programı yanılmıyorsam mali müşavir hazırlamıştır.Haliyle ağırlıkla müşavirlere yönelik bir programdır ama benim için en kötü tarafı ise tamamen ezbere yönelten bir programdır.Ezbere yöneltmesi tabiki programın kabahati değil.Diğer programların çoğu ise genelde ticari programlardır.Önemli olan programı kullananın veya kullandırtanın düşüncesidir.Çok kısa bir anekdot anlatayım.
    Yaptığım iş ilanı görüşmelerinde çoğunlukla belli başlı maddeleri (ücret,smmm,kira veya yıl sonu envanter ve kapanış maddelerini) herkes yaptığını söyledi.Peki dedim,hazırladığım soruları (monografileri) kişiye verip manuel elle maddeleri yapmalarını istedim.10 kişiden herhalde 5-6 tanesi yapamamıştır.Kimi heyecandan yapamadığını söyledi kimisi de bu maddeleri programa otomatik yaptırdıklarından ve elle madde yapmaya alışmadıklarından karıştırdıklarını söylediler.
    Şimdi bu programlar ağzıyla kuş tutsalar bana bir faydası var mı?Her zaman söylüyorum programa değil,kullanana bakacaksın.Önce bizler maddelerin veya olayın mantığını kavrayacağız,sonra hızlanmak için bunları programa yaptırabilirsiniz.
    o nedenle son diyeceğim bütün programlar aynı işlevi görür,çok tutulan bir özellik olan maddelerin otomatik yapılması da %90 her programda vardır.Önemli olan kullanan kişinin bilgi ve tercübesidir.
    Saygılar.
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

İrem35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İrem35 Guest

luca'nın arayüzü çok karışık, çok fazla sekme var
    evrak işlerken, normal muhasebe programlarınının yevmiye maddelerinden daha değişik, ekran sanki yarıdan 2'e bölünmüş gibi herşey içiçe, ekranın sağ tarafında çok fazla sekme var. İnternet bağlantın giderse, bir arıza olursa kalıyorsun.

ben, Zenom yada Zirve muhasebe programını öneririm.

bu arada tahsin bey benden önce yazmış, tabi programdan ziyade muhasebe bilgisi daha ön planda olmalı. Kişi program bilmese bile muhasebe bilgisi varsa, bilmediği programın altından girer, üstünden çıkar.. Ancak burada mesele tabiki bu değil, O eleman istihdamı sırasındaki bir gelişme.

buradaki mesele, yeni büroya başlamak için kullanıcının ihjtiyaçlarına cevap verebilecek program.. Artık her programın demosu var. Demoyu kullanıp satın almak şart değil. Bu şekilde irdelenip sonuca varılmalı diye düşünüyorum.. Burada program; önce kişinin, yani kullanıcının ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte olması en önemli unsurudur.

Anlatmaya çalıştıklarımdan biri de buydu.Diğer konular arasında pek değinemedim.Programı almadan evvel,bir programdan ne isteniyor,bence bir sıralanmalı ve o sıralamayı karşılayacak program alınmalı. Mesela çok tutulan logo programının önceki versiyonlarında sanıyorum (ben hiç kullanmadım sadece rastladığım) mali tablolar bölümünden çok şikayet vardı.Gelir tablosu dahi alamıyorlardı bir ara.Tiger versiyonu tamamen raporlamaya yönelik oldu zaten.Bir programdan ne beklendiği belirlenip o beklentilere göre program seçilmeli.

Alıntı twolf Nickli Üyeden Alıntı
    Herkes kendi kulandığı programı metheder.Önemli olan program değil,onu kullananın bilgisidir.Her programın özellikleri hemen hemen aynıdır.Programın verimliliği onu kullananın kabiliyetine göre değişir.Maalesef günümüzde programların kullanım şekli tamamen ezbere dayalıdır.İşyerine eleman alırken yaptığım iş görüşmelerinde bu bariz bir şekilde ortaya çıkmaktadır.Çoğunluğunuzun kabul ettiği iyi programlardan dediğiniz luca,orka gibi programları iyi yapan nedir.Bunlar iyiyse diğer programları kötü yapan nedir?Fiyat mı,kullanımı mı ,pratikliği mi,raporlaması mı?Örneğin orka dediğiniz programı yanılmıyorsam mali müşavir hazırlamıştır.Haliyle ağırlıkla müşavirlere yönelik bir programdır ama benim için en kötü tarafı ise tamamen ezbere yönelten bir programdır.Ezbere yöneltmesi tabiki programın kabahati değil.Diğer programların çoğu ise genelde ticari programlardır.Önemli olan programı kullananın veya kullandırtanın düşüncesidir.Çok kısa bir anekdot anlatayım.
    Yaptığım iş ilanı görüşmelerinde çoğunlukla belli başlı maddeleri (ücret,smmm,kira veya yıl sonu envanter ve kapanış maddelerini) herkes yaptığını söyledi.Peki dedim,hazırladığım soruları (monografileri) kişiye verip manuel elle maddeleri yapmalarını istedim.10 kişiden herhalde 5-6 tanesi yapamamıştır.Kimi heyecandan yapamadığını söyledi kimisi de bu maddeleri programa otomatik yaptırdıklarından ve elle madde yapmaya alışmadıklarından karıştırdıklarını söylediler.
    Şimdi bu programlar ağzıyla kuş tutsalar bana bir faydası var mı?Her zaman söylüyorum programa değil,kullanana bakacaksın.Önce bizler maddelerin veya olayın mantığını kavrayacağız,sonra hızlanmak için bunları programa yaptırabilirsiniz.
    o nedenle son diyeceğim bütün programlar aynı işlevi görür,çok tutulan bir özellik olan maddelerin otomatik yapılması da %90 her programda vardır.Önemli olan kullanan kişinin bilgi ve tercübesidir.
    Saygılar.
    hocam dediğiniz doğru ama bizim anlatmak istediğimiz program içeriğinden ziyade ucuz oluşu internet tabanlı oluşu yedekleme gereği olmaması türmobun arkasında oluşu vs. yoksa mutlaka daha kullanışlı programlar vardır

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)