kamu işçi maaş

Like Tree5Beğeni

Konu: Mükellef Nasıl Bulunur?

Ynt: Mükellef Nasıl Bulunur?

bende akrabalara değilde tanıdıklara mükellef çevremin çevresine ve çalıştığım yerdeki mükelleflerin çevrelerine haber veriyorum.. bakalım ne olacak.. ayrıca sosyal hayatı geliştirmek gerekiyor mutlaka

Zaten bi şirkette çalışıyorum az bi maaşla. Büro açamıyoz çevre yok toplayıp bi arkadaşıma vereyim ordan da büro açarken alırım diye düşünüyorum ama onu bile bulamıyorum mecburen şirkette çalışmaya devam malesef.
    Azmin elinden hiç bişey kurtulmaz. Sabır Acıdır Meyvesi tatlıdır.

champell59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    champell59 Guest

Alıntı kapot Nickli Üyeden Alıntı
    Zaten bi şirkette çalışıyorum az bi maaşla. Büro açamıyoz çevre yok toplayıp bi arkadaşıma vereyim ordan da büro açarken alırım diye düşünüyorum ama onu bile bulamıyorum mecburen şirkette çalışmaya devam malesef.
    Çevrende onlarca veya yüzlerce muhasebeci ofislerini açmış müşteri peşinde dolaşırken bulamıyor, senin sabah 8 akşam 18 bütün enerjini şirkete vererek müşteri bulman çok zor. Hani bir söz var ya Askerlik yapmayana kız verilmez die Ofisini açmayana mükellef de gelmezzzz

Hani bir söz var ya Askerlik yapmayana kız verilmez die Ofisini açmayana mükellef de gelmezzzz
    [/quote]

Nedendir ; Herkes cennete girmek ister ama kimse ölmek istemez .

Arkadaş sosyal olacaksınız hedef kitlenizi belirleyeceksiniz. Akrabadan defter istemek kolay defteri verirmisin de olmaz desin eeeee önce o adamla hukukunuz nedir,kaç yıla dayanız, adamın çocuğu sünnet olur,askere gider, evlenir, hastalığı olur en ufak bir derdi olur selam verilmez sonra bana defterini verirmisin siz olsanız verirmiydiniz benim patronumun kız kardeşi müşavir,kadın adamın kapısında yatıyor adam kardeşine bile defteri vermiyor.

Benim müşavirede soruyorum ağbi nasıl oldu bu kadar mükellef , zamanında bu belgeyi aldığında akrabaları bütün büro masraflarını karşılamış, cezada yeseler eyvallah demişler, adamı akrabaları kalkındırmış peki nasıl oldu bu iş ağbi dediğimde ben bırak düğünü,nişanı sünneti vb. adamların çocukları hangi dersten zayıfsa çocuklarına özel ders bile veriyordum dedi.
    Yani önce vereceksiniz ki sonra istemeye yüzünüz olsun yada akrabanız size defterini vermeye mecbur olsun.

Hedef kitleniz dışarıdaki mükelleflerse orda durum çok farklı dışarıdakinde siyasi çevreden tutunda, sizin marka olmanıza kadar binbir türlü etken var.

Bu soruyu bende çok sordum kendime. Aynı durumdayım bende, bir şirkette ısrarla muhasebe sorumlusu olarak (belgeyi kullanmaksızın) çalışmaya devam ediyorum. Mesleki bilgi ve tecrübeme güveniyorum, ancak çevre yok. Daha doğrusu mükellef olabilecek bir çevrem yok, malum Ankara'da yaşıyoruz, genelde memur işçi vs. Ancak şuna kanaat getirdim, çevre bir faktör evet ama tek faktör değil.. Etrafımda bir yerlere gelmiş müşavirlerle konuşuyorum hepsinin bir hikayesi var mutlaka. Bu hikayelerin konusu genelde şans, çevre ve cesaret. Örneğin hiç aklınızda olmayan bir yerde yapmış olduğunuz bir doğru hamle tüm hayatınızı değiştirebiliyor.

Bağımsız çalışmak istiyorsan ya sağlam bir çevren olacak, ya sağlam bir şansın yada bunları zamanla kazanmayı planlıyorsan evliya kadar sabrın.. Ha yok bağımlı da çalışırım diyorsan (ki ben öyle diyorum) iş ilanlarını takip edip, iş yerine çaktırmadan görüşmelere gideceksin. Görüşmelerde bilgini gösterecek ancak prensiplerinden ödün vermeyeceksin.

Laf gelmişken yıllarca emek verip Mali Müşavir olan ve bağımlı çalışmak için gittikleri görüşmelerde 1000-1200 gibi düşük ücretler talep eden meslektaşlarımı esefle kınıyorum. Mesleğimizi ayaklara düşürmeye kimsenin hakkı yok. Bu ücrete çalışacaksan bırak bu işi, daha az emek verip bu tutarları kazanacağın çok iş var..

bence öncelikle bağımsız büro açacak kişiler bu durumları çok daha önce düşenmeli hatta staj başlatma sınavına girerken düşünmeli ki ruhsatı aldığında zor dönemleri kısa sürede atlatması gerekmezmi yoksa ben ruhsatı alayım bir yerde kullanırım diyerek olmazdı zaten kendi açımdan örnek verem gerekirse ben hep bağımsız büro açmayı düşünüdüm ama tabi büroyu kendi yaşadığım doğduğum yerde açmak sonra babamında her nekadar kendi ruhsatı olmasada muhasebe bürosunda çalışarak emekli oldu fayda sağlayabileceğini düşündüm birde stajıda muhasebe bürosunda yapıyorum yine ikamet ettiğim yerde bunları üst üste koyunca sanırım büro açıldığında zor dönemleri en az zararla atlatacağımı umuyorum tabi yinede hiçbirşeyin garantisi yok ama başından beri bir takım düşünceler ve plan var demek istediğim ruhsatı alayımda nasılsa kullanırım diye değil böyle olacak bunun için gerekli gibi düşündüm amacım ruhsatı alıp bağımlı çalışmak olsaydı kesinlikle stajı büroda yapmazdım birazda bizim tercihlerimiz ileride neler yaşayacağımızı etkiliyor diye düşünüyorum. herşey zamanında yapıldığında düşünüldüğünde olur sonra iş işten geçtiğinde faydası zararı birbirine karşıyor

Daha önce arkadaşların söylediği gibi bu işin belli bir formülü olmaz,kişiye,kişinin çevre ile ilişkisine göre farklılık gösterir,bu soru Zengin nasıl olunurlar aynı cevaba sahiptir.

zamanla sabırla ve hevsli olduğun sürece

bir hikaye anlatayım size. yanında staj yaptığım mali müşavir hakkında.
    bir denetim firmasında çalışıyor, belgesini almış ama henüz büro açmamış.

üniversiteden tanıdığı bir arkadaşı askerde subay olarak kalmış istanbul da görev yapmakta.
    bizimki subay olan arkadaşıyla irtibatını kesmemiş gidip gelmeler falan.
    aynı yerde görev yapan bi subayın kayınpederinin firmasında bir problem çıkmış, fazla vergi çıkması gibi.
    bizimkinin arkadaşı böyle bir arkadaşım var bi baksın diyor. bizim mali müşavir firmaya gidiyor. geçici vergisi çok yüksek çıkan firmanın bazı yatırım, bağış gibi indirim konusu yapılabilecek hususların gözden kaçırıldığını tespit ediyor ve firmanın ödenecek vergisini çok cüzzi bir tutara indiriyor.
    yılbaşında bu firma kendisinden muhasebesine bakmasını istiyor. ve 2 mükellefle büro açılıyor.
    aynı firmanın çevresi ve akrabaları sayesinde 3 yıl içinde 7-8 adet şirket mükellefi kazanıyor.
    yılbaşından önce büromu açtım. üstadımın verdiği 3-4 adet mükellef benim büromun omurgası oldu.
    SMMM KEMAL DEMİRYÜREK

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)