taşeron kamu işçi maaş programı

Konu: SMMM ücret tarifesi

SMMM ücret tarifesi

arkadaşlar, bizim odanın 2011 için açıkladığı himet işi yapan 1-3 işçi çalıştıran limited şirketin asgari ücreti 220 TL gözüküyor. Altta da fiyatlara kdv dahil değildir diyor. Biz şimdi 220+kdv mi kesicez bu şirkete. sözleşme yaparken net 220 TL ödeyeceksiniz demiştim. Şimdi birde artı kdv si çıktı.
    Peki muhasebe ücretini asgari ücretin altında alanlar nasıl bir yol izliyorlar. Gerçi sakıncalı bir durum ama, vergi dairesi veya oda tarafından herhangi bir cezayi müeyyidesi var mı ? Yapacağınız yorumlar için şimdiden teşekkürler.

AYSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    AYSE isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Ynt: smmm ücret tarifesi

40,91 TL KDV si var. Keşke kdv dahil rakam verseydiniz.

Vergi dairesi sözleşme bedelinin damga vergisi ödemesi yapılmışmı diye kontrol ediyor. Bu sıralarda oda ne yapıyor bilmiyorum.
    Ölüm varsa bu dünyada.. zulüm var.

Alıntı NİSANLI Nickli Üyeden Alıntı
    40,91 TL KDV si var. Keşke kdv dahil rakam verseydiniz.

Vergi dairesi sözleşme bedelinin damga vergisi ödemesi yapılmışmı diye kontrol ediyor. Bu sıralarda oda ne yapıyor bilmiyorum.
    peki vergi dairesi asgari ücret tarifesi ile karşılaştırma yapıyor mu ?

Sadece sözleşme bedellerinin damga vergisi tahakkuk kontrolünü yaptı. Zaten ücret tarifsinin kontrolünü müşteri bilgi formu gönderiyuruz odanın yapması daha mantıklı

Alıntı NİSANLI Nickli Üyeden Alıntı
    Sadece sözleşme bedellerinin damga vergisi tahakkuk kontrolünü yaptı. Zaten ücret tarifsinin kontrolünü müşteri bilgi formu gönderiyuruz odanın yapması daha mantıklı
    peki asgari ücret altında makbuz kesip ceza veya ihtar yiyen varmı duyduğunuz ?

arkadaşlar asgari ücret tarifesinin altında iş kabul etmeyin lütfen, piyasayı aşağıya çekmek demek bunun kimseye faydası yok en başta kendinize.. yukarıya çıkamıyorsanız en azından listeyi uygulayın.. 2011 tarifesi henüz açıklanmadı ekranda gördüğünüz eski rakamlardır.

yeni yapılan sözleşmenin damga vergisini vergi dairesine ödeme süresi nedir?

iyi çalışmalar
    SMMM SEVİNÇ ÖZTÜRK

Ynt: SMMM ücret tarifesi

Piyasada asgari ücretin altı değilde uygulama olarak daha çok hiç makbuz kesmiyorlar. Benim SMMM nin makbuzu benim stajım olmasa örümcek ağı bağlayaktı ki adamda ciddi anlamda mükellef var. LTD için ise 220 TL nedir arkadaş resmen asgari ücret çöp olmuş durumda yani bu fiyat gerçekten öyle böyle değil resmen berbat bir fiyat bu şekilde 10 tane LTD tutsanız 2200 TL geliriniz olur ki bu akıl karı değil piyasada düşük hatta çorba fiyatına bile defter tutanlar var ancak benim tanıdıklarım o 220 TL fiyata bırakın LTD yi şahıs firması bile tutmuyorlar.

Alıntı stonhand Nickli Üyeden Alıntı
    Piyasada asgari ücretin altı değilde uygulama olarak daha çok hiç makbuz kesmiyorlar. Benim SMMM nin makbuzu benim stajım olmasa örümcek ağı bağlayaktı ki adamda ciddi anlamda mükellef var. LTD için ise 220 TL nedir arkadaş resmen asgari ücret çöp olmuş durumda yani bu fiyat gerçekten öyle böyle değil resmen berbat bir fiyat bu şekilde 10 tane LTD tutsanız 2200 TL geliriniz olur ki bu akıl karı değil piyasada düşük hatta çorba fiyatına bile defter tutanlar var ancak benim tanıdıklarım o 220 TL fiyata bırakın LTD yi şahıs firması bile tutmuyorlar.
    limited şirket dediğime bakmayın yanlış olmuş, bilanço şahıs olacaktı.

Alıntı Sinem_35 Nickli Üyeden Alıntı
    arkadaşlar, bizim odanın 2011 için açıkladığı himet işi yapan 1-3 işçi çalıştıran limited şirketin asgari ücreti 220 TL gözüküyor. Altta da fiyatlara kdv dahil değildir diyor. Biz şimdi 220+kdv mi kesicez bu şirkete. sözleşme yaparken net 220 TL ödeyeceksiniz demiştim. Şimdi birde artı kdv si çıktı.
    Peki muhasebe ücretini asgari ücretin altında alanlar nasıl bir yol izliyorlar. Gerçi sakıncalı bir durum ama, vergi dairesi veya oda tarafından herhangi bir cezayi müeyyidesi var mı ? Yapacağınız yorumlar için şimdiden teşekkürler.
    Brüt 220,00 TL
    KDV 39,50 TL
    Stopaj 44,00 TL
    Net 215,60 TL
    Teorik olarak en düşük seviye olan asgariden ve üzerinden her ay makbuzunuzu kesmeniz gerekli. Aksi durumda KDV açısından sıkıntı olur, yaptırımı ağır şekilde var. Oda açısından ise, eğer kişilerle sözleşmesiz çalışıyor iseniz belki yaptırımda bulunurlar ancak uygulamada ben görmedim duymadım, belki vardır da ben bilmiyorumdur.
    Ronin sözcüğü efendisiz savaşçı (samuray) anlamına gelmekteyse de aylak, boşta gezer şeklinde de kullanılmaktadır. Kelime anlamına bakıldığında ronin "dalga adam" demektir ve denizdeki dalgalar gibi oradan oraya savrulan kişi anlamına gelmektedir.

Alıntı Sinem_35 Nickli Üyeden Alıntı
    peki asgari ücret altında makbuz kesip ceza veya ihtar yiyen varmı duyduğunuz ?
    Hayır

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)