taşeron kamu işçi maaş programı

Konu: SMMM sözleşme düzenlenmesi ve damga vergisi hk.

SMMM sözleşme düzenlenmesi ve damga vergisi hk.

Merhaba Arkadaşlar, sözleşmelerinizi her yıl yeniden düzenleyip damga vergilerini ödüyormusunuz? ben devam eden mükelleflerimi bugüne kadar yenilemedim. bu konuda ki uygulamalarınızı yazarmısınız?

Bürokrasi artık yeterrr!<br />kurtar bizi Deli Dumrul, bunlar senden bile beter...

Ynt: sözleşme düzenlenmesi

Alıntı husok Nickli Üyeden Alıntı
    Merhaba Arkadaşlar, sözleşmelerinizi her yıl yeniden düzenleyip damga vergilerini ödüyormusunuz? ben devam eden mükelleflerimi bugüne kadar yenilemedim. bu konuda ki uygulamalarınızı yazarmısınız?
    doğru olan uygulama; her süre sonunda otomatikman uzayan sözleşmelerin damga vergilerinin tekrar beyan edilerek ödenmesidir.

büyük bi çoğunluk bir kereye mahsus yapıyor ve bir daha yeni mükellef almadıkça damga beyanı yapmıyor.
    diğer çoğunluk ise hiç damga vergisi beyanı yapmıyor.

nedeni malum denetim yok. ama siz sağlama almak için süre sonunda yeni damga vergisi beyanı yapın. şahsen ben öyle yapıyorum zaten oran binde 8,25 . kimsenin bütçe dengesini bozacak bir rakam ortaya çıkacağını sanmıyorum.
    Olgun insan güzel söz söyleyen değil, söylediğini yapan ve yapabileceklerini söyleyen kişidir.

bizden buyıl istediler geriye dönük 5 yıl verdik... bundan sonra mutlaka veririz.. sizde ihmal etmeyin mutlaka isteyeceklerdir

Sevgili meslektaşlarım,
    Yapılan muhasebe ve mali müşavirlik ve diğer ücret sözleşmelerine ilişkin damga vergileri konusunda bence Damga Vergisi Kanunu'nu iyice irdelemeniz gerekiyor.
    G. DEDE

Ynt: Smmm sözleşme düzenlenmesi ve damga vergisi hk.

Damga vergisi,her yıl tekrar beyan edilerek ödenmesi gerekir.Sözleşme yapmadığı için şu an için 400 milyarlık cezayla karşı karşıya kalan meslek mensubu bulunmakta.
    Bir de
    Özellikle ymmlerin kdv iadesi sözleşmelerin de tutarın belli olmaması neticesinde damga vergisinin nasıl ödeneceği konusunda tereddütler yaşanıyordu.Tutar belli değilse şerhin ücrete ilişkin tutara eklendiği tarihte ödeme ...

champell59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    champell59 Guest

Ynt: SMMM sözleşme düzenlenmesi ve damga vergisi hk.

vala tutar çok değil demiş bir meslektaşımız ama ben 4 defter için 200 tl ücret ödedim. defter sayısının 40 olduğunu düşünürsek bu rakam 2000 TL ye kadar çıkacak. ayrıca sözleşmelerin iki nüsha olarak düzenlenip damgalarının yatırılması gerekiyor. yani bu da 8,25*2 : 16,50%0 oranına tekabül ediyor. bilgilerinize...

Alıntı prof67 Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı husok Nickli Üyeden Alıntı
    doğru olan uygulama; her süre sonunda otomatikman uzayan sözleşmelerin damga vergilerinin tekrar beyan edilerek ödenmesidir.

...
    Alıntı hıghpower Nickli Üyeden Alıntı
    Damga vergisi,her yıl tekrar beyan edilerek ödenmesi gerekir.Sözleşme yapmadığı için şu an için 400 milyarlık cezayla karşı karşıya kalan meslek mensubu bulunmakta.
    Bir de
    Özellikle ymmlerin kdv iadesi sözleşmelerin de tutarın belli olmaması neticesinde damga vergisinin nasıl ödeneceği konusunda tereddütler yaşanıyordu.Tutar belli değilse şerhin ücrete ilişkin tutara eklendiği tarihte ödeme ...
    Dayanak var mı?

Sözleşme özel hükümleri olması halinde salt ücret artışından ötürü tekrar tekrar damga vergisi verilmez.
    Ronin sözcüğü efendisiz savaşçı (samuray) anlamına gelmekteyse de aylak, boşta gezer şeklinde de kullanılmaktadır. Kelime anlamına bakıldığında ronin &quot;dalga adam&quot; demektir ve denizdeki dalgalar gibi oradan oraya savrulan kişi anlamına gelmektedir.

seçimler yaklaşıyor bütçede çok ta önemli bir kalem olmayan damga vergisi ve harçların kaldırılması belki gündeme gelebilir :

kayıtlarını tutmayıp, sadece beyannamesini gönderdiğim nakliye işi yapan birkaç mükellefim var. bunların damga vergileri ve sözleşme düzenlemesi nasıl olacak?
    Bürokrasi artık yeterrr!<br />kurtar bizi Deli Dumrul, bunlar senden bile beter...

Damga vergisinden 400 milyar ceza ;D ;D ;D ;D yahu şu siteye lütfen aklı selimler yazsın, salayacaksın bari usturuklu salla bilmiyorsanda sus akıllı sansınlar o cezayı yiyen üstat ne yapmış 10.000 tane Deftermi tutmuş sallamanında bir adabı var yahu.
    Bir ara birlik maliye ile gene sürtüşmüştü maliyede senmisin beni dinlemeyen dedi gitti büroculara yazı gönderdi o aradada cezalar kesildi yoksa bu ülkede nerde denetim, nerde maliye kimin kimseden haberi yok.
    Bırakın damga vergisinden geçtim yıllardır makbuz kesmeyip tıkır tıkır defter tutan bir sürü meslek mensubu var maliye gitsin ilkin onları araştırsın

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)