taşeron kamu işçi maaş programı

Konu: Teklif edilen maaş yorumu

yildirayyucel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yildirayyucel Guest

Teklif edilen maaş yorumu

Arkadaşlar bir iş görüşmesine gittim.Smmm ruhsatını kullanmam gereken ve 25-30 defterin tutulduğu bir yer.tam anlamıyla büro değil.Muhasebe ile ilgili tüm süreçlerde bulunacağım ve imza yetkimi kullanacağım bir durum sözkonusu ve bunun karşığında teklif edilen maaş sadece 1.000 tl +yol+bağ kur.Gittiğime bile pişman oldum.Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Ynt: Teklif edilen maaş yorumu

kendin defter tutma durumun varsa büro açmaya niyetliysen hem defter topla hem riskini azalt

yildirayyucel Guest

söyledğinizden nasıl bir sonuç çıkarayım.kabül mü etmem gerekirdi.sizce risk içermiyorumu.yani 20 -30 defterin mali sorumluluğu ve güven unsuru.sonuçta imza yetkisini kullanmam sözkonusu hem bu maaş ile tüm bunlar mümkün olurmu.emeğimi karşılarmı.yorum için teşekkürler

Eğer teklif edilen paraya artı olarak kendi bulduğun defterlerin geliri senin olacaksa ve seninde büroculukta gözün varsa bencede cazip bir teklif. Hemde çok cazip bir teklif. Çoğu büro açan arkadaşlarımızın belirli bir süre 1.000 TL gibi bir geliri olmadığı gibi ayrıca birde giderlere katlanmak zorundalar ve epey bir sorundur bu. Eğer geleceğini büroculukta görüyorsan teklifi kabul etmen gerekir.

Fakat tamamen işçi pozisyonunda bir iş teklifi ise kesinlikle kötü ve trajikomik bir teklif.

büro açma gibi bir düşünceniz varsa kabul edip kendi defterlerinizi toplayabilirsiniz tabi izin veriliyorsa.. ama böyle bir düşünce yoksa tabiki az..

Ruhsatınızı kullanacağınıza göre, görüştüğünüz yerdeki kişide belge yok ama defter var.Bu durumda ya giderlere ve gelirlerede yarı yarıya ortak olun, yada sadece gelirden daha az oranda pay isteyin.

Teklif ettikleri ücret çok ama çok komik, biz şirkette inanın ki sadece mal taşıyan depodaki personele 1.000 Tl veriyoruz.

Ayrıca ruhsatınızla aktif faaliyet yaparsanız ODA AİDATI var, en azından onuda ödemelerini isteyin.

yildirayyucel Guest

Alıntı M.Gür Nickli Üyeden Alıntı
    Eğer teklif edilen paraya artı olarak kendi bulduğun defterlerin geliri senin olacaksa ve seninde büroculukta gözün varsa bencede cazip bir teklif. Hemde çok cazip bir teklif. Çoğu büro açan arkadaşlarımızın belirli bir süre 1.000 TL gibi bir geliri olmadığı gibi ayrıca birde giderlere katlanmak zorundalar ve epey bir sorundur bu. Eğer geleceğini büroculukta görüyorsan teklifi kabul etmen gerekir.

Fakat tamamen işçi pozisyonunda bir iş teklifi ise kesinlikle kötü ve trajikomik bir teklif.
    kendim defter bulursam yarısı bana ait birde firmaya ilave defter gelirse ondada prim var.ancak ruhsatın hayrını görmeden başıma bir bela gelmesinden korkuyorum.ayrıca firmaları da hiç tanımıyorum.sorumluluk üst düzeyde olduğu için çok çekiniyorum.

yildirayyucel Guest

Alıntı Vosvoscu Nickli Üyeden Alıntı
    Ruhsatınızı kullanacağınıza göre, görüştüğünüz yerdeki kişide belge yok ama defter var.Bu durumda ya giderlere ve gelirlerede yarı yarıya ortak olun, yada sadece gelirden daha az oranda pay isteyin.

Teklif ettikleri ücret çok ama çok komik, biz şirkette inanın ki sadece mal taşıyan depodaki personele 1.000 Tl veriyoruz.

Ayrıca ruhsatınızla aktif faaliyet yaparsanız ODA AİDATI var, en azından onuda ödemelerini isteyin.
    iki ortaklı bir yer ama ikiside bir şirket ortağı.haliyle belge kullanamıyorlar.bugün aynı koşullarda bir genel muhasebe elemanına 20-30 defteri olan bir yerde bile enaz verilecek rakamı sizler daha iyi bilirsini.ki bnden belgemi kullanmamı istiyorlar.defter bulurum ama ilerleyen süreçte ancak olur.ama kısa ve orta vadede 1000 tl ye çok gücüme gider.

Aslında tutulan defterin niteliğide önemli kaçı bilanço kaçı işletme defteri,eğer hepsi işletme defteri ise gayet iyi,bide kendi defterlerinide ekleyince bişeyler çıkar.

arkadaşım bırakın bu işleri 1000 tl için o kadar risk alınır mı. hadi uğraşın az olsa belki anlarım. Geçeceksiniz bunları hocam. 1000 tl yi elini kolunu sallaya sallaya sıfır riskle alırsın. biz bu ruhsatları kolay mı aldık. ne emekler verdik. gir bir firmaya al ortalama 2000 tl otur aşağı bak dalgana. Biraz Ahmet Çakar gibi konuştuk ama delikanlıyı bozar bu piyasa ne yapalım.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)