taşeron kamu işçi maaş programı

Konu: Bir Öneri Sizce Faydası Olur mu?

Bir Öneri Sizce Faydası Olur mu?

Arkadaşlar ben henüz stajyerim ama, bulunduğum büroda oldukça sık olarak ne zaman emekli olurum gibi sorulara şahit oluyorum, eminim sizlerde şahit oluyorsunuzdur. Diyorum ki SMMM'lere de bu konuda yetki veren bir şifre verilse ve tc nosu olan bir kişinin sgk kaydını görebilseler diyorum. Sizcede iyi olmaz mı?

Ynt: Bir Öneri Sizce Faydası Olur mu?

benimde aklımdaydı bir ara. iyi olurdu gerçekten
    İbrahim DEMİREL
    Marka Vekili / Patent Vekili / SMMM / SGM

İrem35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İrem35 Guest

Bence iyi olmaz. Bu kadar iş yükümüzün arasında birde emekli olacak personelin sgk kayıtlarını, tahakkuklarını takip etmek biraz daha angarya yük binmesine sebeb olabilir.

Kaldıki, bizim işimiz çalışanlar ilgilidir. Yani çalışan personelin iş ve işveren çerçevesindeki iş mevzuatıyla ilgiliyiz, emekli mevzuatı pek bizimle ilgili değil bence. Yapan ve takip eden meslek mensupları var tabiki, ama bizim işimiz çalışanlarla, emekliler ile değil.

Bana gelen böyle soruların sonu bir türlü gelmediğinden, genelde ne kadar zamanda emekli olurum sorularından sonra, alınacak maaşın hesaplamasınıda, rakamını da isteyen olduğunda; orada duruyorum tabiki. Çünkü ben emekli etmiyorum, kurum emekli ediyor.

Ama bazen sorunlarda olabiliyor mesela bir işçi aynı anda iki yerde sigortalı falan gözüküyor bunları falan görmemiz güzel olabilir. Ne kadar istemesekte ne zaman emekli olabilirim diye insanlar bize geliyor. Ve bazen gerçekten zor durumdaki insanlarda gelebiliyor. Ben bazen açıkçası yaşlı teyze ve amcalara anlatmıyorum bile e devlet şifresi alman lazım sonra internetten 4a-b-c hizmet dökümünden çıktı alıp bize getirip bizimde görmemiz lazım diyememki çünkü hepsini ilk defa benden duymuş olucak

İşinizmi yok Allah aşkına böyle bir şifre verseler ilkin alın emekliliğine bakın derler sonrada hadi defterini tuttuğun şirketin emeklilik işlerini sen takip et derler sonrada bütçeyi tutturmak için abuk subuk nedenlerden şifre alanlara ceza üstüne ceza döşenirler.
    Emekli olacakmış teyzeymiş amcaymış bırakın boş işleri emekli olacaksa gitsin sgk ya öğrensin milletin işi başından aşkın mesleğin %90 ı teferruat ve angarya olmuş dertsiz başınıza dertmi arıyorsunuz.
    Bu memlekette okuma yazma bilmeyen büyük bir kesim hala mevcut olduğundan eğitim hala belli bir seviyeye gelmediğinden adamlar karşıların üniversite bitirmiş birini buldummu hiç aklında olmayan sormayacağı soruları bile sormaya başlıyor SMMM yimi yakaladı heleki birde beleşmi yakaladı artık yandın evinin emlak vergisinin neden arttığından girer, ülke ekonomisi ne zaman düzelecekten gider en sonda emekliliğinden çıkar ;D ;D

Alıntı stonhand Nickli Üyeden Alıntı
    İşinizmi yok Allah aşkına böyle bir şifre verseler ilkin alın emekliliğine bakın derler sonrada hadi defterini tuttuğun şirketin emeklilik işlerini sen takip et derler sonrada bütçeyi tutturmak için abuk subuk nedenlerden şifre alanlara ceza üstüne ceza döşenirler.
    Emekli olacakmış teyzeymiş amcaymış bırakın boş işleri emekli olacaksa gitsin sgk ya öğrensin milletin işi başından aşkın mesleğin %90 ı teferruat ve angarya olmuş dertsiz başınıza dertmi arıyorsunuz.
    Bu memlekette okuma yazma bilmeyen büyük bir kesim hala mevcut olduğundan eğitim hala belli bir seviyeye gelmediğinden adamlar karşıların üniversite bitirmiş birini buldummu hiç aklında olmayan sormayacağı soruları bile sormaya başlıyor SMMM yimi yakaladı heleki birde beleşmi yakaladı artık yandın evinin emlak vergisinin neden arttığından girer, ülke ekonomisi ne zaman düzelecekten gider en sonda emekliliğinden çıkar ;D ;D
    ;D
    SMMM SEVİNÇ ÖZTÜRK

İşiniz mi yok?
    Ronin sözcüğü efendisiz savaşçı (samuray) anlamına gelmekteyse de aylak, boşta gezer şeklinde de kullanılmaktadır. Kelime anlamına bakıldığında ronin "dalga adam" demektir ve denizdeki dalgalar gibi oradan oraya savrulan kişi anlamına gelmektedir.

bence daha önce de gündeme getirildiği gibi smmm'ler arasından sosyal güvenlik müşavirliği kavramı üzerine türmob düzenleme yapmalı yoksa bu alanda da geç kalınmış olacakbir an önce meslekte uzmanlaşma ve yeni ünvanlar üzerine çalışmalar yapılmalı :

İrem35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İrem35 Guest

Sosyal güvenlik müşavirliği derneği dahil, bu mesleği icra eden meslektaşlar mevcut şuanda.
    ama mükelleflerimiz ve iş çevremiz bizi genelde süperman/süperwoman gibi gördükleri için bunlar yerine bizlere müracaat ediyorlar.

battibalikyangider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    battibalikyangider Guest

Şifrenin sizde olması veya olmaması mesele değil.

Mükellef ve yanında çalışan bütün personel

ne zaman emekli olurum? sorusunu mutlaka size soracaklardır.

Şifre sizde olmasa ne olur ki? Söylersiniz getirir bilgilerini, ona göre cevap verirsiniz.

ha bir de şu olur.

smmmlerde şifre olursa avukatlar üzülür ağlar

haciz işlemlerinde bizden yardım almak zorunda bile kalırlar ücreti mukabili ;D (şaka)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)