taşeron kamu işçi maaş programı

Konu: Vergi Dairesindekiler ne iş yapar?

Vergi Dairesindekiler ne iş yapar?

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/...i_duyuru4.html

Bunu bugün gördüm arkadaş ihraç kayıtlı satış varsa ind.KDV listesini internetten gönder oda yetmedi şimdi satış faturalarıyla GÇB listesini gönder ya bu memurlar ne iş yapacak ne zaman gitsem bir oda 5 kiş oturuyolar daha 1,5 yıl önceki mahsuplarımı bile yapmıyorlar. Üstelediğimizde git şikayet et adam yok diyorlar, arkadaş 5 kişisiniz dediğinizdeyse 4 tanesi acemi işi bilen bir benim cevabını alıyoruz yani artık bu cevaptan ne anlam çıkarıyorsanız. Benim memurum işini bilir mantığı hala devam ediyor.

O kadar angarya üstüne birde vergi dairesindeki memurun işinide hala bizim üstümüze yıkmaya devam eden zihniyeti kınıyorum.

Ynt: Vergi Dairesindekiler Ne İş Yapar

kdv iadelerinde bu listeleri zaten yapıyoruz. klasorlece listeyi vergi dairesine vermektense internet üzerinden göndermeyi tercih ederim. çünki kağıt olarak verdiğimiz listeler için bir sürü sorun var zaten. imza almak, fotokopi çekmek vs. ayrıca memurun bu evrakları kontrol etmesi için uzun bir süre beklemek ve saçma sorularına muhatap olmak da var.

SMMM KEMAL DEMİRYÜREK

İyide bu satış faturalarını , gçb lerin noter onaylı suretlerini , ihracatçı faturalarını ve daha bir sürü evrağı vergi dairesi zaten istiyor. Hatta netten çok rahat bakabileceği bir gçb için bile noter onayı istiyorlar olay neymiş efendim bakmaya zamanları yokmuş , iş kaybı olmasınmış.
    Şimdi bana deseler arkadaş bu evrakları verme sen listeni, satış faturanı üstüne gçb bilgilerini netten ver yeter amenna ama adım gibi bilyorum gçb leri ve diğer evrakları gene isteyeceklerler e ozaman bize yüklenilen bu yeni hamallığın anlamı ne

Kahveleri nasıl olsun! > Bunlar yakında B formlarını da kaldırıp alınan/kesilen ft listesi isterler!
    [B] Nane Üstada Saygılarımla;<br />[img]http://www.loadtr.com/b-64797-icon.gif[/img]admin_fast&#39;dan -&gt; [url=http://forum.alomaliye.com/index.php?PHPSESSID=5b843dee23a9503dcf1ac743e2795156&amp;topic=4231.0] [color=purple] [b]Forum Kuralları[/url]

Alıntı g705 Nickli Üyeden Alıntı
    Kahveleri nasıl olsun! > Bunlar yakında B formlarını da kaldırıp alınan/kesilen ft listesi isterler!
    Daha ilerisini düşünmeliyiz. E-Defter uygulamasıyla tüm muhasebe işlemlerini ve dolayısıyla tüm faturaları gib sistemine işlemek çok uzak değil.
    SMMM KEMAL DEMİRYÜREK

Alın işte şimdi vergi dairesinden geliyorum KDV Servisinin şefine sordum bu ihraç kayıtlı kestiğimiz faturaları 53 Seri No.lu KDV Sirküleri Uyarınca biz internetten bildirecekmişiz dedim el cevap : ne tebliği bizim haberimiz yok evrakları siz gene bize getirin oldu.
    Arkadaş anladım e devlet , e beyan , e bildirgede yahu adamların işinide biz yapalım amenna peki üstüne zaten bildirdiğim evrak için nedne noter onaylı dosya istiyorsun ilerisini düşünürsek bilmemkaç bin faturalı bir firmanın evrağını gibe nasıl işlemeyi düşünüyorsunuz , bizde olmayan zaman sizde çokmu anlamıyorum

Ynt: Vergi Dairesindekiler ne iş yapar?

kdv servisinde işi hızlandıracak(söylemek istemiyorum r.....t) fiil ve eylemi yerine getirmezseniz
    çok oyalarlar elli türlü dereden su getirirler geçmişte başıma geldi patronun arabalarına haciz
    koydular birde utanmadan işyerine gelip tehdit ettiler olay istanbulda geçiyor.iade talebindede
    bulunmadık derdimiz mahsuptu.

İrem35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İrem35 Guest

Alıntı barthez Nickli Üyeden Alıntı
    kdv servisinde işi hızlandıracak(söylemek istemiyorum r.....t) fiil ve eylemi yerine getirmezseniz
    çok oyalarlar
    böyle olmaz ama
    buna bir dur demek lazım. Herkesi işini, görevini bilmeli..
    kdv servisinde iş hızlandırılacaksa; memurla iş bitirmeyin, şefine arz edin, şefte mi? yan çizdi, müdür yardımcısını bulun, çekinmeyin söyleyin, dahası müdüre kadar çıkın..
    paşa paşa yapmaya mecburlar.. vergi dairelerinin duvarlarında asılı olan güler yüz, samimi, içtenlik gibi yazıları yazıp asacaklarına herkes işini yapsın gerisi gelir.

iş konusunda tahammülüm yok yani, ben nasıl çabalıyorsam, karşımdaki memurda çabalayacak. Yok ötesi

irem hn. müd. şefte bu organizasyonda samimi söylüyorum
    zarfı uzatmadan işini yapmazlar bilen veren zaten beni tasdikler
    o yüzden kdv servislerini sık sık rotasyona sokarlar.

izmir'de dediğiniz imkansız gibi özellikle on yıl üstü memurların hiç tayin olduğunu başka servise geçtiğini nerdeyse göremezsiniz çoğu aynı serviste yaklaşık 10 yıldır 20 yıldır oradadır hep aynı numaraya bakar rotasyon tayin falan nerdeyse hiç yok daha çok müdür ve müdür yardımcıları ile uzman ve yardımcıları tayin derdi ile uğraşmakta :

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)