taşeron kamu işçi maaş programı

Konu: Bilgimizi kolay söylüyoruz

Bilgimizi kolay söylüyoruz

Arkadaşlar bu forum sitesini uzunca bir zamandır takip ediyorumbu sitenin meslek mensuplarına ve bu işle uğraşan diyer insanlara katkısı tartışılmaz fakat bir çok hukuk forum sitesinden her istediğini sorduğunda hemen söylemiyorlar,git bi avukatla konuş diyorlar,hatta siteye üye olurken hukuki işleri avukatla görüşüşem diye tahukkuk bile alıyorlar,bizelerse iyi niyetimizden kim ne sorarsa cevap veriyoruz hukukçular genel olarak bir bilgiye para almadan vermiyorlar,bizler çokmu zenginiz onlardan,onlardan daha azmı emek verdik bu işi öğrenirken. Şu siteye biri üye olsun mali müşavire ne gerek ne sorsan 30 dk içinde uzman kişilerden cevap geliyor,bu iyi mi kötümü bilmiyorum ama para kazanma açısından kötü diye düşünüyorum. Benden söylemesi kendi işimizi baltalamayalım.

Saygılarımla...

Ynt: Bilgimizi kolay söylüyoruz

Merhaba,

Bahsettiğiniz hukuk sitelerini bende takip ediyorum. Fakat herkesin derdine çare buluyorlar. Çok uzun ve zahmetli davalar için Avukata başvurun diyerek yönlendiriyorlar, onun dışında buradan daha fazla bir paylaşım yapıldığını düşünüyorum. Bu siteleri reklam saymazsanız buradan söylemek istiyorum. Çünkü benimde hukuksal bir sorunum olmuştu saolsunlar hemen yardımcı oldular.

Son olarak "Bilgi Paylaştıkça Çoğalır"... Bu Forumlar bilgiyi paylaşmak için kuruluyor. Hepimiz bu forumlardan faydalanıyoruz ve bilgi alıyoruz.

Sevgiler

eğer ki bilgiyi paylaşırken tutarlı dürüst ve içtenseniz merak etmeyin bir zaman sonra bilgiyi paylaşmayı öğrendiğiniz gibi asıl en büyük sırra yani bilgiyi kullanmayı öğrenmeye başlıyorsunuz ve sonrasında tabi bir çok iş size gelmiye başlıyor bilgiyi stoklamakla bir yere varamazsınız ama insanlar birbirlerinin yardımına koştukça bilgi bir anlam ifade ediyor..

Alıntı hamdilevent Nickli Üyeden Alıntı
    eğer ki bilgiyi paylaşırken tutarlı dürüst ve içtenseniz merak etmeyin bir zaman sonra bilgiyi paylaşmayı öğrendiğiniz gibi asıl en büyük sırra yani bilgiyi kullanmayı öğrenmeye başlıyorsunuz ve sonrasında tabi bir çok iş size gelmiye başlıyor bilgiyi stoklamakla bir yere varamazsınız ama insanlar birbirlerinin yardımına koştukça bilgi bir anlam ifade ediyor..
    +1
    SMMM SEVİNÇ ÖZTÜRK

Ben daha çok bizzat bürolarda verilen danışmanlık işlerinin bedava olmasından şikayetçiyim. Daha belki ben stajyer olarak yolun başında bile değilim üstadların yanında, fakat büroya gerçekten bedavadan işini hallettirmeye gelen çok oluyor. Acaba birtek bizdemi var yoksa sizlerde de oluyormu? Ben bedava yaptığımız işi, para karşılığı hizmet verdiğimiz müşterilerimizden çaldığımız zaman ve onlara yaptığımız haksızlık diye düşünüyorum. Belki de ben yanlış düşünüyorum...

Alıntı stajyeradayi Nickli Üyeden Alıntı
    Ben daha çok bizzat bürolarda verilen danışmanlık işlerinin bedava olmasından şikayetçiyim. Daha belki ben stajyer olarak yolun başında bile değilim üstadların yanında, fakat büroya gerçekten bedavadan işini hallettirmeye gelen çok oluyor. Acaba birtek bizdemi var yoksa sizlerde de oluyormu? Ben bedava yaptığımız işi, para karşılığı hizmet verdiğimiz müşterilerimizden çaldığımız zaman ve onlara yaptığımız haksızlık diye düşünüyorum. Belki de ben yanlış düşünüyorum...
    Benimde bahsettiğim konu bu,tamam bilgi paylaştıkça artar ama zaman malesef kıymetli,meslek mensubu bilgisi ile yeterli para kazanamazsa yeni bir bilgi öğrenemek için çaba harcamaz. Kimse bu işi hobi olarak yapmıyor..

1.economist arkadaşım, tamamen katılıyorum ...
    smmm

al bendende o kadar...eğer gerçekten meslek mensubu adayı veya meslek mensubuysan başım üstüne.ama binbir çeşit tip var forumda.kalkmış en başından beri muhasebe sisteminin nasıl oacağını soruyor.babacığım ozaman bunun gibilere burdan yazarsak ne anlamı kaldı bizlerin uykusuz gecelerinin, çektikleri sıkıntıların.herifçioğlu herhalde bizi kek gibi görüp'hee nasıl olsa bişey yazarım içlerinden de bir iki sivri çıkar bana yazar.al sana mali danışmanlık.ben onlardan daha akıllıyım'der gibi konu açıyor ve ne yazıkki arkadaşlarımızda saf duygularla yol gösteriyorlar.biraz daha süzgeçten geçirelim.bilgimiz bizlerin sermayesidir.har vurup harman savurmayalım.

Alıntı çilekeş Nickli Üyeden Alıntı
    al bendende o kadar...eğer gerçekten meslek mensubu adayı veya meslek mensubuysan başım üstüne.ama binbir çeşit tip var forumda.kalkmış en başından beri muhasebe sisteminin nasıl oacağını soruyor.babacığım ozaman bunun gibilere burdan yazarsak ne anlamı kaldı bizlerin uykusuz gecelerinin, çektikleri sıkıntıların.herifçioğlu herhalde bizi kek gibi görüp'hee nasıl olsa bişey yazarım içlerinden de bir iki sivri çıkar bana yazar.al sana mali danışmanlık.ben onlardan daha akıllıyım'der gibi konu açıyor ve ne yazıkki arkadaşlarımızda saf duygularla yol gösteriyorlar.biraz daha süzgeçten geçirelim.bilgimiz bizlerin sermayesidir.har vurup harman savurmayalım.
    Bugün biri herhangi bir avukatın bürosuna girip danışmanlık hizmeti alsa, elini kolunu sallaya sallaya çıkabilirmi? Söz konusu bile olmaz çıkışta avukatın sekreteri yakalar efendim danışmanlık ücreti şu kadar deyip cevabı verir. Ama bizde öylemi? Vatandaş gelir danışır danışır danışır. Bizlerde anlatırız anlatırız anlatırız. Sonra haydi güle güle deyip kimisi teşekkür bile etmeden çıkar gider. İkiside benim gözümde hukuki danışmanlıktır. Bizim büroda böyle durumlar var ama sizlerin bürolarda durum nasıldır bilmiyorum? Meslek ve aday meslek menbuplarının yardımlaşmasını tenzih ediyorum...

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

"Bugün biri herhangi bir avukatın bürosuna girip danışmanlık hizmeti alsa, elini kolunu sallaya sallaya çıkabilirmi? Söz konusu bile olmaz çıkışta avukatın sekreteri yakalar efendim danışmanlık ücreti şu kadar deyip cevabı verir. Ama bizde öylemi? Vatandaş gelir danışır danışır danışır. Bizlerde anlatırız anlatırız anlatırız. Sonra haydi güle güle deyip kimisi teşekkür bile etmeden çıkar gider. İkiside benim gözümde hukuki danışmanlıktır. Bizim büroda böyle durumlar var ama sizlerin bürolarda durum nasıldır bilmiyorum? Meslek ve aday meslek menbuplarının yardımlaşmasını tenzih ediyorum"

Bu konuda yanılıyorsunuz. Piyasada o kadar çok avukat var ki. Birçok avukat arkadaşım var yakından gözlüyorum. Müvekkil mutlaka önce uzun uzun danışıyor. Ondan çıkıyor ötekine gidiyor danışıyor. Sonra geliyor bir daha belgeleri getiriyor. Bütün bunların sonunda eğer gerçekten ikna olduysa vekalet veriyor.
    Daha para aşamasına gelmedik. Vekalet verildikten sonra masrafları bile ödemeden iş bekliyorlar. Neden sonra çok sıkışırlarsa biraz ödeme yapıp sonuçları beklemeye başlıyorlar. Malesef bizden pek farklı değiller.
    İstisnalar her zaman var tabi
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)