kamu işçi maaş

Like Tree3Beğeni

Konu: Düşük Fiyat Vermeyin

Düşük Fiyat Vermeyin

değerli meslek mensubu arkadaşlarım 1,5 yıldır muhasebe bürosu çalıştırıyorum.allaha şükür 6 defterim var ve kazancım bana yetiyor.ama çok müşteri görüşmem oluyor ve genellikle müşterilerimi en azından asgari ücret tarifesini söylediğimden kaybediyorum.neymiş çok yüksek söylemişim.çok rica ediyorum tarifenin altında ücretler vermeyin ve smm muhakkak keserseniz hepimiz için hayırlı olur.
    umutbayrak3321 bunu beğendi.

Ynt: Düşük fiyat vermeyin

bu çağrıya gönülden katılanlarında yorumlarını görmek istiyorum.yanımızda olmayanlarda açıklıkla düşüncelerini paylaşabilirler

asgari ücret tarifesi zaten düşük, bir de altında fiyat veremem kimseye ama şu anda belgem var bürom yok, 2 mükellefim var, bir arkadaşımın ofisinde onun kaşesi ile işlem yapıyorum

Katılmamak mümkün mü?...
    10 aydır büro işletiyorum, aynı sebeplerden dolayı ne yazıkki ancak büro giderlerini karşılayabilecek düzeyde müşterim var.. Ne yazikki bir çok meslek mensubu arkadaşımız 50 TL defter tutmakta, bu şartlarda rekabet etmek mümkün olmuyor. Aslında bu rakamlara defter tutanlar biraz düşünseler sadece bizlere değil kendilerine de zarar verdiklerini anlayacaklardır. Çok düşük rakamlara iş yükünü arttırıyorlar, 10 müşteriden kazandığı 500 TL yi listeden uygulasa 5 müşteriden yine 500 TL gelir elde edecek, aynı paraya 10 değil sadece 5 firmanın sorumluğunu almış olacak. Aynı zamanda haksız rekabet diye bir şey kalmayacak, mesleğin de değeri artmış olacak.. Bunu anlayabilmek ve uygulamak çok zor değil..

Lütfen biraz oturup düşünelim, kendi kendimize ve biribirimize zarar vermeyelim!..
    SMMM SEVİNÇ ÖZTÜRK

emin olun bu işleri yeni başlayanlardan çok ismi duyulmuş eski muhasebeciler yapıyor.. ya kardeşim 50 defter 50 tl tutsan 2500 tl yapar mümkün değil kurtarmaz 50 defterin varsa yanında yardımcı olması lazım ona para vermicenmi büro gideri en aşağı 700/800 eğer ücretlerin hepsini toplasan sana 1000 tl kalır 1000 tl ya bu iş yapılırmı mümkünmü... vizyonsuz, hedefsiz, iştakipçisi tarzında iş yapan meslektaş istemiyoruz..
    tktvlkn bunu beğendi.

şöyle olsun böyle olsun... doğru, öyle olması lazım.. bütün yakarışlar haklı.. ama olmuyor anlaşılan..
    nasıl olabilir..
    odaların bu konuda rolü olamaz mı ?
    ödemeler minumum asgari üzerinden odaların kontrolünde tahsil edilebilecek şekilde bir çalışma yapıldığı söyleniyordu.
    tam olarak nasıl işleyecek bilmiyorum ama makbuzlar kesildikçe ödemenin oda kontrolünde meslek mensubuna aktarılması şeklinde internetten bir uygulama yapılacağı söyleniyordu geçen yıllarda. yoksa bu işte ipin ucu kaçmış zaten. kime neyi anlatacaksın kimi düzeltip doğrultabilirsin. odanın kılı kıpırdamazsa üyelerden neden tahsilat topluyorlar ? oda ne işe yarar para toplayıp stajer dosyaları haricinde ne işleri var. bilen var mı oda ne işe yarıyor ?

odaların kontrolünde tahsilat gibi bir konu vardı evet ama söylentiden ödeye gitmedi.. Sizce odalar bunu üstüne alır mı? Pek sanmıyorum..
    SMMM SEVİNÇ ÖZTÜRK

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Benim anlmadığım şey de bu düşük fiyatlar. Bunları başka ülkelerden gelen müşavirler mi veriyor? Yoksa onlar uzaylı mı?
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

Odalar telli dosyaya staj dosyası adı altında 50 TL almak , insanlara hayal satmak, arada sıanvı kazanan kuş çıkarsa ruhsat parası altında voliyi vurmak için var.
    Deftere gelince valalhi ben ucuza tutmuyorum ha tahsilatı oda yapsa ne olacak ucuza defter tutanlar zaten eskiler arkadaşlar yani yeni biri gidipde 50 ye 60 a defter tutmaz çünkü ona harcayacak zamanı olmaz ancak eskiler öyle bir sistem kurmuş ki adamların büroda var 10 eleman,adamlarda parasal güçde var elemanlardan birini sadece bu işe verse 50 defteri o garibana itelese işte tamam ayda 750 maaş verip 2500 gelir elde ediyor. Sonrada biz diyoruz ufacık bürolarda 300-400 defter nasıl tutulur diye işte aynen böyle tutuluyor.
    Adamlar öyle azıtmışki gene diyorum 50 TL ye tuttuğu defterin bağkurunu , stopajını cepten yatıracak kadar gözleri dönüyor olay ne bak ben güçlüyüm yani zor bir piyasa çok zor.
    Son olarak tekrar diyorum arkadaş bu bir süreç işi değil yani büro açtım anca giderler karşılanıyor 1-2 yıla bu iş tamam müşteri nasıl olursa gelir diye beklemek bence çok büyük hata çünkü adam 50 TL ye defterini verdiği birinden sittin sene defterini almıyor onuda geçtim piyasada bilanço şirketleriyle alakalı bilr çok komik fiyatlar konuşuluyor yani öyle 10 LTD alayım 500 TL den 5000 hayalide artık bitmiş durumda.
    Tabiki sonuç olarak ben dayanıyorum bakalım bıçak kemiğe ne zaman gelecek artık gelene kadar devam.

o iş mümkün değil olmaz.. büyük bir ekip işi ayrıca tahsilat ücretlerini belirlemek farklılık arzeder.. biz kendi paramızı toplarızda.. bence herkesin kestiği faturaları kontrol etsinler zaten düşük alıp yüksek keserse bu işin içinden bir süre sonra yine çıkamayacaktır.. birde adam 50 ye tutuyor başka yerlerden 70/80 e tamamlıo.. belgesizleri sıkı kontrol etsinler.. işin başında durmayan smmm leri iptal etsinler vs. vs. zaten bunlar belli..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)