taşeron kamu işçi maaş programı

Konu: Çekindiğim bir konuda yardımlarınızı bekliyorum?

Çekindiğim bir konuda yardımlarınızı bekliyorum?

Değerli forum üyeleri sizlere danışmak istediğim bir husus var. Şu an staj yapan bir meslek mensubu adayıyım. Tanıdığım bir kaç arkadaşım defterini benim bulunduğum büroya vermek istiyor. (Ben orada olduğum için sağolsunlar ) şayet bu durum gerçekleşirde defterlerini getirirlerse ben kendi payıma o defterlerden ücret almalımıyım? Yani sormak istediğim bu konudaki gelenek, görenek, örf, adet, yapılan uygulama nedir bilmiyorum? Açıkçası paragözmüşüm gibi davranıp saygısızlıkta yapmak istemiyorum. (NOT:Patronumla bu konuyu baştan hiç konuşmadık.) Fikir verirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

Ynt: Çekindiğim bir konuda yardımlarınızı bekliyorum?

Örf adet var mıdır bilmiyorum. Benim durumum senin durumuna benziyor, tek farkım derslerin hepsini verdim ama ruhsat almadım. İşe başlamadan önce üstatla anlaştık vergiler hariç 3/4 olarak defterlerden alınan ücretleri ben alıyorum. (Vergileri ben ödüyorum Kdv, Kurumlar gibi payıma düşeni). Üstat bir ara %25 az felan diye mırın kırın etti ama geçiştirdim devam ediyoruz şimdilik. Bence üstadın ağzını yoklayın derim böyle bi defter bulsak nedersiniz gibi. Stajınızı tehlikeye atacak bir tavrı varsa hiç girmeyin. Stajınızı bitirince hiç çekinmeden açık açık meramınızı anlatın bir orta yol bulursunuz...

Konuyu nasıl açıcam onuda bilmiyorum nasıl teklif edicem onuda bilmiyorum açıkçası ters tepmeside işime gelmez :S

Saçmalamayın. O tur mukellefler varsa kendinizi onlara kabul ettirin belgenizi alınca da buro açmak istediğinizde zaten işlerinizi ben yapıyordum diyin olsun bitsin.

Alıntı meslekdas Nickli Üyeden Alıntı
    Saçmalamayın. O tur mukellefler varsa kendinizi onlara kabul ettirin belgenizi alınca da buro açmak istediğinizde zaten işlerinizi ben yapıyordum diyin olsun bitsin.
    Sayın Meslekdas mükelleflerde sıkıntı yokda, meslek mensubu sıkıntı çıkarırmı diye düşünüyorum :S yani bana dermi ki defter bulsanda ücreti tamamen benimdir diye... Meslek mensubumla nasıl orta yol bulabilirim? bu sorunun cevabı daha doğru olur.

kardeş ben öyle yaptım bana gelen defteri büroya verdim üstelik pay falanda almadım evde bakmak zor geldi büroya bi hayrımız olsun dedik... sonra büro açacağım zaman bana defter vermedi ayrıca benim getirdiklerimide bana vermek istemedi kavga dövüş aldım ama aramız bozuldu.. bence bu işlerde baştan güzelce konuşun anlaşma yapın.. insanların gözü doymuyor 2 tane kıytırık işletme defteri için böyle sıkıntılar oluyor... birde bilmiyorum herkes böylemide büro açmaya kalkınca dostluk falan bitiyor..

uğur kardeşim aynen öyle oluyor, verilen vaatler hayaller dostluklar kardeşlikler hepsi hikaye sen büronu açmaya kalktığında sanki adamın karısını almışsın yatağından öyle davranıyorlar, hepsi bitiyor düşman oluyorsun hoş dediğin gibi karısıda pek işe yaramayan ucube gbii bişi oluyor almasannda olur yani boşverrrr

Alıntı ugur6666 Nickli Üyeden Alıntı
    kardeş ben öyle yaptım bana gelen defteri büroya verdim üstelik pay falanda almadım evde bakmak zor geldi büroya bi hayrımız olsun dedik... sonra büro açacağım zaman bana defter vermedi ayrıca benim getirdiklerimide bana vermek istemedi kavga dövüş aldım ama aramız bozuldu.. bence bu işlerde baştan güzelce konuşun anlaşma yapın.. insanların gözü doymuyor 2 tane kıytırık işletme defteri için böyle sıkıntılar oluyor... birde bilmiyorum herkes böylemide büro açmaya kalkınca dostluk falan bitiyor..
    O zaman yapmam gereken şu mu? Defterler gelmeden konuşup durumu netleştirmek. Konuşmadan bu işe kalkışırsak dediğiniz gibi sonradan öylece baka kalabilirim. Aslında ayıp değil ama böyle bi konuyu konuşmak yani arkadaşım defterini ben burada olduğum için buraya getirmek istiyor bundan bende pay almak istiyorum demek (ana fikir olarak bu oluyor) bana ayıp geliyor :S (NOT: Bu arada malum stajyer olduğum için öyle iyi bi paraya çalışmıyorum, bu çabamda biraz ondan)

dostum böyle bi durumdaysan defterleri güvendiğin bi arkadaşında topla büro acana kadar onda tut sonra açınca zaten sana verir defterini geri hem parasınıda alırsın bi nebze giden müşterileride ona kaydır yavaş yavaş yoksa çok pişman olursun

Alıntı bilginsucu Nickli Üyeden Alıntı
    dostum böyle bi durumdaysan defterleri güvendiğin bi arkadaşında topla büro acana kadar onda tut sonra açınca zaten sana verir defterini geri hem parasınıda alırsın bi nebze giden müşterileride ona kaydır yavaş yavaş yoksa çok pişman olursun
    Öyle bi arkadaşım yok

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)