taşeron kamu işçi maaş programı

Konu: Bilirkişiliğin bizlere getirileri ne olur

Bilirkişiliğin bizlere getirileri ne olur

daha önceden bilirkişilik yapmış arkadaşlar var ise bizleride bilgilendirebilirseniz seviniriz

Ynt: bilirkişiliğin bizlere getirileri ne olur

Genelde dosyalar bu işi uzun yılardır yapanlara ya da çok sağlam bağlantıları olanlara gider.Bizim gibi bilirkişilik tecrübesi olmayanlara 6 ayda bir dosya gelir ya da gelmez.

Ynt: Bilirkişiliğin bizlere getirileri ne olur

peki getirisi yüksek midir? birde illa bir büromuz olması gerekir mi yani bir yere bağımlı olarak çalışırken bu işi yapabilirmiyiz.

İrem35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İrem35 Guest

bilirkişiliğe şu zamanda genç arkadaşlar çok hevesliler ama bu iş pek o kadar kolay olmamakla beraber, muhasebe, vergi kanunları bir yana, bilir kişi olacak kimsede; engin bir hukuk bilgisi ile dava dosyalarında tarafsız olup, analiz etme becerisi olmalı.
    bide bu kadar angarya, koşuşturma varken bilirkişiliğe vakit pek yok.

şöyle olabilir muhasebe bürosu sahibiyseniz, siz adliyede dosya peşinde koşarken; bürodada muhasebe işinizi bir veya birkaç elemana bırakmanız gerekir..
    çünkü, aynı anda hemde müşavirlik-muhasebe hemde bilirkişilik yürümüyor..

aslında bilirkişiliğe hevesli olanlar bürosunu yeni açmış işini toparlamaya çalışan ayrıca bu süreçte para lazım olan bu süreci geçirdikten sonra bilirkişilik olsada olur olmasada diyecek benim gibi tiplerden oluşuyor.. işlerin zayıf zamanı bize destek olurmu diye olan bir dal olarak görülüyor.. işin içinde değilim ama ayrı bir uğraş, uzmanlık... kolay olmayan bir şey aslında verdiğiniz raporların önemlilik derecesi yüksek sorumluluk isteyen bir meslek..

SİBEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SİBEL Guest

Ben bilirkişi listesine kayıtlıydım. Ama 1 sene de hiç bir kimse şu dosyaya da sen bak demedi. Herkes tanıdığın olursa olur vs vs gibi bu adaletsiz durumu kabul etmiş. Baro mesela ücretsiz avukat atamasını kendisi adil şekilde yapıyor.
    Bizim oda da bunu adil şekilde yapabilir. Madem bilirkişilik yapılacak dosyalar var. Bu bu işi yapmaya istekliler arasında adil şekilde paylaştırılabilir. Ne demek tanıdığı olan bu işi yapar. Bizde bu durumu kabul etmişiz.

Ben bu konuyu odaya bildirmek istiyorum. Sizlerinde görüşlerini almak istiyorum. Doğru mu düşünüyorum yanlış mı?
    Fikirlerinizi paylaşır mısınız?

Alıntı SİBEL Nickli Üyeden Alıntı
    Ben bilirkişi listesine kayıtlıydım. Ama 1 sene de hiç bir kimse şu dosyaya da sen bak demedi. Herkes tanıdığın olursa olur vs vs gibi bu adaletsiz durumu kabul etmiş. Baro mesela ücretsiz avukat atamasını kendisi adil şekilde yapıyor.
    Bizim oda da bunu adil şekilde yapabilir. Madem bilirkişilik yapılacak dosyalar var. Bu bu işi yapmaya istekliler arasında adil şekilde paylaştırılabilir. Ne demek tanıdığı olan bu işi yapar. Bizde bu durumu kabul etmişiz.

Ben bu konuyu odaya bildirmek istiyorum. Sizlerinde görüşlerini almak istiyorum. Doğru mu düşünüyorum yanlış mı?
    Fikirlerinizi paylaşır mısınız?
    kesinlikle haklısın eğer adalet olacaksa sıraya göre verilmeli.. eğer tanıdığa veriliyorsaki öyle duyuyoruz... yanlı bir rapor durumu çıkması da muhtemel oluyor.. barolar en doğrusunu yapmış ayırdetmeden sıraya göre avukat atayabiliyor

arkadaşlar bizim oda neyi adaletli dağıtmışki bilirkişiliği adaletli dağıtsın.bende mecburen şimdiki oda yönetiminin arkasındayım ama oda yönetimide artık daha ciddi adımlar atmalı.paralı eğitimler düzenlemek le bu işler yürümez.adaletli mükellef dağıtımı,adaletli bilirkişi dosya dağıtımı yani kısacası adaletli gelir dağıtımı konusunda başrolde yer almalı ve bişeyleri değiştirmeli.

arkadaşlar bilirkişilik müracaatı için sabıka belgesi gerekiyordu çağlayandaki istanbul adalet sarayına gittim ve bu belge artık 50 kuruş alınmadan veriliyor adliyeye girdiğinizde bir kırtasiye var sakına ondan almayın bu dilekçe kağıdı ücretsiz sabıka kaydı için 5 lira alıyor devletimiz

bu durumu sayın cumhuriyet başsavcısı beye ilettim bir dilekçe ile fakat kendisinin görüşüde vatandaştan bu a4 kağıdı için para alınması gerektiği yönündeymiş ( bütün adalet sarayı katlarını dolaştım bir çok kişiyle konuştum sinir sitemim altüst oldu dilekçemi en son cumhuriyet başsavcısı vekiline verdim ve bana samimi bir şekilde işe yarayıp yaramayacağını söylermisiniz dediğimde işe yaramayacak dedi )

cumhuriyete adliye sarayları yapan devletmiz sosyal devlet ilkesini 27 sene çalışmış bir başsavcıya öğretemiyor

bu 50 kuruşa satılan belge ücretsizdir aradaşlar sizde benim gibi para ödemeyin parası olmayan kişinin karnını doyurmak için elimden geleni yaparım ama bu 50 kuruş çok ağırıma gitti

ayrıca bende bütün evrakları hazırlamama rağmen bu düzensizlikte bana iş düşmeyeceğine karar verdim ama yinede başvuru yapacağım

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)