taşeron kamu işçi maaş programı

Konu: SMMM Olmak mı Olmamak mı ?

SMMM Olmak mı Olmamak mı ?

Merhabalar,

Aklımı kurcalayan bir konu var ve bunu sizinle paylaşmak istiyorum.

Ben 28 yaşında işletme üzerine yüksek lisans yapmış ve çeşitli şirketlerde muhasebe sorumlusu olarak çalışmış, yaklaşık 3 sene tecrübeli bir muhasebeciyim. Fakat smmm ruhsatım maalesef yok, ancak smmm mesleğinin hali de ortada. Birçok smmm arkadaşım para kazanamıyoruz diye yakınıp duruyor.

Durum böyle olunca smmm olma hevesimde açıkçası kırıldı. Smmm olmadan bu mesleği uzun seneler idame etmemiz mümkünmüdür ? Yani muhasebe müdürlüğü gibi bir hedefim ya da büro açmak gibi bir hayalim yok açıkçası. Sadece biraz daha fazla maaş alabilmek ve en azından 55-60 yaşına kadar bu mesleğin beni götürebilmesini istiyorum. Sizce smmm olmadan şu anki pozisyonumla bu mümkün olabilir mi? Yoksa illa smmm olmak şart mıdır?

Teşekkürler...

Ynt: SMMM Olmak mı Olmamak mı ?

Büro açmak ya da muhasebe müdürü olmak gibi hedefleriniz yoksa tabiki de bu mesleği sürdürebilirsiniz..Herkes smmm olacak, olmalı gibi bir zorunluluk tabiki de yok...
    Ne zaman karanlık olsa, hatırla!<br />...ışık sende,<br />...kalbinde,<br />...bul onu!

İmkanınız var ise belgeyi almanızı tavsiye ederim. Aksi takdirde kariyerinizde yükselirken yeri gelir eksikliğini hissedersiniz.

Aslında smmm staj başlatma sınavına başvurdum, harcını filanda yatırdım, ancak sonradan pişman oldum. Smmm liğin geleceğini pek iyi görmüyorum. Ayrıca smmm olmak için girilen sınavların stresleride cabası. Bu nedenle içimden hiç ders çalışmak gelmiyor.

sevgili kardeşim sen zaten şimdiden pes etmişsin böyle düşünürsen zaten hiç bulaşma paran boşa gitmiş demektir.. smmm liğin sonunu iyi görmüyorsun ama muhasebe elemanlığı güzel diyorsun.. hedefin yoksa bu işi yapma stresini çekme derim... ben eleman olarak çalışırkende stresim aynıydı değişmedi şimdide aynı .. tavsiyem kpss ye gir yada yüksek yapmışsın üniv. başvur.. çünkü bu iş çook fedakarlık istiyor akşam evde çalışamam diosan sınav işin olmaz bence..

Alıntı ugur6666 Nickli Üyeden Alıntı
    sevgili kardeşim sen zaten şimdiden pes etmişsin böyle düşünürsen zaten hiç bulaşma paran boşa gitmiş demektir.. smmm liğin sonunu iyi görmüyorsun ama muhasebe elemanlığı güzel diyorsun.. hedefin yoksa bu işi yapma stresini çekme derim... ben eleman olarak çalışırkende stresim aynıydı değişmedi şimdide aynı .. tavsiyem kpss ye gir yada yüksek yapmışsın üniv. başvur.. çünkü bu iş çook fedakarlık istiyor akşam evde çalışamam diosan sınav işin olmaz bence..

Ben de bunu anlamıyorum işte..Herkesin smmm olmasına gerek varmı arkadaşlar, eğer kişi muhasebe elemanı, uzmanı vs.. şeklinde çalışmaktan memnunsa ve bireysel olarak farklı da hedefleri yoksa niye illaki belge alsın..Özellikle kurumsal şirketlerde belge gerekmeksizin güzel paralar alarak çalışan insanlar var...
    Ne zaman karanlık olsa, hatırla!<br />...ışık sende,<br />...kalbinde,<br />...bul onu!

zaten herkes smmm olamıyor eylül duru her başvuran smmm olabiliyormu..ihtiyaca göre belli bir yüzde alınıyor ben tavsiye ediyorum üniv. bitirmiş yüksek yapmış ama bu kadar.. daha ileri gitmek istemiyor illaki şirketlerde de iyi para alan sorumlular var ama herkesin kendi bileceği iş.. yani smmm olmak işini kolaylaştırıyor seçeneğini artıyor.. insanlar 25 sene okuyunca sıkılıyor heralde onlarada hak veriyorum psikolojik yorgunluk var..

Bahsettığınız iş ve eğitim tecrubenız varsa harcınızı yatırmıssınız devam edın bır bakacaksınız kı staj gecmıs ve bıtırme sınavları gelmıs
    ıyı bır etıketınız olur daha da buyursunuz
    yoksa bu ulkede sadece unıversıte mezunu olmak yetmıyor
    yuksek lısans felan hıkaye kalıyor uzgunum

İyi diyorsunuzda yaş dayanmış 30' a, yılların ders çalışma yorgunluğuda var üzerimde. İnanın kitabı açmak gelmiyor artık içimden, eski hevesimi maalesef kaybettim. Bu yaşa kadar okuduk, çalıştık insan artık doğru dürüst bir işinin olmasını istiyor ama nafile. Kpss hazırlanıyım diyorum o da ayrı bir kaos. Ne yapacam bende bilmiyorum ???

salla gitsin arkadaşım,dertsiz başına dert alma bence,yaşın 22-25 olsa gir dene derdim...kaç yaşına kadar yaşayacağız zaten.........

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)