taşeron kamu işçi maaş programı

Konu: Başarı Hikayeleri

KEMALİST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    KEMALİST Guest

Başarı Hikayeleri

Ruhsatını alarak başarıya ulaşmış meslektaşlarımızın biz stajyerlere örnek teşkil etmesi açısından yazmanızı rica ediyoruz.

Nasıl Başardınız sorusunun cevabı sizlerde gizli...

Bekliyoruz..

KEMALİST Guest

Ynt: Başarı Hikayeleri

tşk.

Ben staja başlama ve yeterliliği tek seferde verip kurtuldum. Sadece kendinizi bir sefer sıkın ve çalışın. Eğerki fedakarlık yapmayıp işi sıkı tutmazsanız sonuç olumlu olmayabilir.
    Sınavlara 2 ay öncesinden her akşam düzenli olarak 2 saat ve hafta sonları 4 saat civarı ders yaparak hazırlandım. Ayrıca bu forumu takip etmemin büyük faydası olduğunu söyleyebilirim. Gerek ilgili kaynaklar olsun gerek tavsiyeler olsun. Ben notlardan değil kitaplardan hazırlandım. Konuları ezberlemek yerine okuyup mantığını kavramaya çalıştım. Bu nedenle bol bol okudum. Okuyunca mutlaka bir şekilde bir yerden konuyu yakalıyorsunuz. sonrada ne biliyorsan yaz.
    Ayrıca şimdi yeri gelmişken bir kez daha stonhand ve özlem hanıma yardımları için teşekkür ederim. Finansal muhasebede çok yardımları dokundu.
    Sınava girecek arkadaşlara en kısa sürede başarılarını dilerim.
    Soner KOCACI

KEMALİST Guest

tşk.

FruitJuice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    FruitJuice Guest

Doğru düzgün çalışmadan sınava girdim. Kendimi çok akıllı değil de neden bilmiyorum şanslı hissediyordum bu konuda. maliyetle analizden çakınca pek de şanslı olmadığımı gördüm. ki aslında şanssızımdır bunu biliyordum ama kim ders çalımşak ister ki?

Analizi 2. sınavda verdim maliyetten yine kaldım. 3. sınavda da maliyetten kaldım hep kalıyordum.

Baktım bunalıma girdim olacak gibi değil, oturup adam akıllı ders çalışayım en iyisi dedim. Kurslara filan gidip maliyeti öğrendim. Geçtim sonra en zor dönemlerinden birinde, Sonra baktım staj notumu ortalamaya dahil etmiyorlar (hukukuki bir mesele) bizim ruhsat yine ortada yok, denetimden not yükseltmeye girdim. Aldım puanımı geçtim. Oldu bitti. Fakat denetim konusunda buradan edindiğim bir not dışında kitap yüzü açmamıştım sağolsun buradaki arkadaş süper not hazırlamıştı, sonra onun msnini bulup teşekkür filan da ettim elbette.

yani buradaki arkadaşlar pek kibar ifade ediyorlar, ben biraz daha gerçeği hissetmeniz için konuşma dilinde yazayım. Eğer sınavı ilk seferde veremezseniz, birazda benim gibi evhamlı bir tipseniz. O sonuçların açıklanmasıymış, itirazmış bir sonraki başvuruymuş filan, ananızdan emdiğiniz sütün burnunuzdan geleceğini, hayatınızda yaşamadığınız sinir ve stresi yaşayacağınızı garanti ederim.

o sebeple eğer mümkünse ilk seferde verin kurtulun sınavları, yoksa beklemek pek bir dertli oluyor.

saygılar

staj başlatmayı 2.de, bitirmeyi tek seferde verdim,
    bitirmeyi mart sınavın da vermiştim,Aralık başında İst.odasının kursuna başlayarak işe koyuldum günde ortalama 2-3 saat çalıştım, öncesinde çeşitli sitelerden, alo maliyeden mevzuatı, yorum ve tavsiyeleri takip ettim.
    tavsiyem, çok önceden ders çalışmaya başlamanıza gerek yok düzenli çalışma ile 3 ay yeter.
    tabi günceli herdaim takip etmek gerekiyor.
    kolay gelsin.

KEMALİST Guest

tşk.

Selamlar,

Daha önce şöyle bir şey yazmıştım;

http://forum.alomaliye.com/index.php...html#msg258073

KEMALİST Guest

Okumuştuk. Tşk. Holden

KEMALİST Guest

Devamını bekliyoruz...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)