taşeron kamu işçi maaş programı

Like Tree1Beğeni

Konu: Elektronik Beyanname Aracılık Ve Sorumluluk Sözleşmesi

Elektronik Beyanname Aracılık Ve Sorumluluk Sözleşmesi

yıl içinde işi terk eden bir mükellefimizin sözleşmesini, internet vergi dairesinin sitesindeki ''süresi sona eren e-beyanname sözleşme girişi '' alanında işlem yaptım. bu durumda mükellefin izleyen yıldaki gelir vergisi beyannamesi gönderilemiyormuş. yapmış olduğum bu işlemi iptal edebilirmiyim.nasıl bir yol izlenmeli

Ynt: Elektronik beyanname aracılık ve sorumluluk sözleşmesi

bu işin ne olacağını adam akıllı ne odalar nede idare açıklıyor. örneğin bana kalsa senin sözleşme iptali/fesihi girmen lazım. süre dolması ayrı bir konu diye düşünüyorum. ayrıca gelir vergisinde süre dolumu olsa bile sorun çıkacağını sanmam çünkü ait olduğu yıl senin sorumlulğunda.
    Olgun insan güzel söz söyleyen değil, söylediğini yapan ve yapabileceklerini söyleyen kişidir.

26,12,2011 de bir mükellefim ile aracılık sözleşmemi fesh ettim ama internet vergi dairesinde fesh işlemini yapılamıyor butun aşamaları giriyorum onayla diyorum.ama hiç bir işlem yapılmıyor yapabilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi acaba

Alıntı mhmtrsy Nickli Üyeden Alıntı
    26,12,2011 de bir mükellefim ile aracılık sözleşmemi fesh ettim ama internet vergi dairesinde fesh işlemini yapılamıyor butun aşamaları giriyorum onayla diyorum.ama hiç bir işlem yapılmıyor yapabilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi acaba
    BEn 20.12.2011 de kapatanı o tarih itibariyle bir kac gün once 15 gun dolmadan süresi sona eren seklinde fes ettim sorun olmadı. yeniden bir deneyin
    FATİH PESEN<br />&nbsp; SMMM<br />&nbsp; İST

BİRKAÇ KEZ YİNE DENEDİM YİNE SÖZLEŞMEYİ FESH EDEMEDİM .TARİHİ YAZIYORUM ONAY KODUNU YAZIYORUM ONAYLA DİYORUM SİSTEM HİÇBİR ŞEY YAPMIYOR BAŞKA NE YAPABİLİRM BİLMİYORUM

Mesaj içeriğinde büyük harf kullanmayınız.

Alıntı mhmtrsy Nickli Üyeden Alıntı
    BİRKAÇ KEZ YİNE DENEDİM YİNE SÖZLEŞMEYİ FESH EDEMEDİM .TARİHİ YAZIYORUM ONAY KODUNU YAZIYORUM ONAYLA DİYORUM SİSTEM HİÇBİR ŞEY YAPMIYOR BAŞKA NE YAPABİLİRM BİLMİYORUM
    işlemi yaptıktan sonra "süresi sona eren sizin tarafınızdan bildirilen " kısmında gözükmüyorsa, e beyan servisini bir arayın
    FATİH PESEN<br />&nbsp; SMMM<br />&nbsp; İST

Merhabalar; Benimde aklıma takılan olay şudur. Maliya Bakanlığı TÜRMOB' a bir yazı göndermiş. Yazı şöyle başlıyor:

Sayı : 2012/
    Konu: Elektronik Araçılık Ve Sorumluluk Sözleşmelerinin bildirilmesi.
    SMMM ODASI BAŞKANLIKLARI'NA
    Meslek mensuplarının elektronik beyanname gönderme konusunda yetki almaları ve müşterileriyle yapacakları sözleşmeler konusunda 19.02.2011 tarhli ve 27851 sayılı resmi gazetede yayımlanan 405 sıra No'lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği'nde yer alan (407 sıra No'lu VUK Genel Tebliği ile 01.08.2011 tarihinde yürürlüğe giren) düzenlemeler yürürlüğe girmiş olup 2012 yılı uygulamalarıyla ilgili olarak aşağıda belirtilen hususlarda Maliye Bakanlığı ile mutabakat sağlanmıştır.
    1- Beyanname Aracılık ve Sorumluluk Sözleşmeleri maddeleri ile birlikte değerlendirildiğinde sözleşmelerin belirli bir süre için örneğin yıllık olarak yapılacağına ilişkin bir düzenlemeye ya da sözleşme maddesine yer verilmediği görülmektedir. Bu noktadan hareketle sözleşmesi devam eden müşteriler için her yıl yeniden gelir idaresi başkanlığının internet vergi dairesine bildirim yapma zorunluluğu bulunmamaktadır.
    2- ....... Devam ediyor.

AKLIMA TAKILAN ŞU ŞİMDİ E BEYANNAME ARACILIK VE SORUMLULUK SÖZLEŞMELERİNİ MALİYENİN SİTESİNDE (İNTVD.GİB.GOV.TR) GÜNCELLEYECEKMİYİZ. YOKSA 2011 DE GİRİŞ YAPTIĞIMIZ VE HALEN DEVAM EDEN MÜKELLEFLER O ŞEKİLDE KALACAK MI? BİR KAÇ KİŞİYE SORDUM 2012 SÖZLEŞMELERİNİ TEKRAR GİRCEKSİN DEDİLER. SİZLER NE YAPACAKSINIZ? LÜTFEN DEĞERLİ YORUMLARINIZI BEKLİYORUM.

Mesaj içeriğinde büyük harf kullanmayınız.

Yeni hizmet sözleşmelerini yaptım, internet vergi dairesine de güncelleme kısmından hizmet sözleşme tarihi ve numarasını değiştirdim... bir sorun da yaşamadım...
    SMMM SEVİNÇ ÖZTÜRK

Benim yaptığımda şu yönde oldu. 2012 yılına ait Hizmet sözleşmelerini düzenledim sonrasında GİB den o sözleşmeleri süresi sona erenden 31,12,2011 tarihi ile sonlandırdım sonlandırdıktan sonra aynı müşteri ile yeni sözleşme yaptınızmı diye bir buton çıkıyor ona evet derseniz eski sözleşme bilgileri aynen geri geliyor siz sadece yeni sözleşmenin tarih ve nosunu giriyorsunuz bu iş burada bitiyor.
    Şimdi birlik böyle dedi sen neden bunu yaptın derseniz yarın öbürgün bir ceza sözkonusu olduğunda birlik maliye ile mutabakata varmış bundan dolayı cezayı ipyal edin diye bir dilekçe yazamayacağımcan GİB de süresi sona eren sözleşme girişi yaptığınızda yeni yılda sözleşmeniz varmı diye bir buton koyduklarından ben sözleşmelerimi yeniledim ve girişlerini yaptım kafam rahat.
    Bu işler öyle mutabakata vardık, görüştük anlaştıkla olmaz.

Çok teşekkür ederim verdiğiniz cevaplar için. Evet mantıklı 31.12.2011 de sona erdirip. 31.01.2012 de yeni sözleşme yapmak. Şimdi bu yönde açıklama var ama yarın ceza gelmeyeceği ne malum . İyi Çalışmalar dilerim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)