Like Tree11Beğeni

Konu: Mali Müşavir Olarak İş Arama Sürecindeki Deneyimlerimiz..

Ynt: Mali Müşavir olarak iş arama sürecindeki deneyimlerimiz..

Aşağıdaki örneklerdeki gibi iş arayanlar olduğu sürece yukarıdaki şekilde ilanları daha çok görürüz...

hafta sonu part tıme muhasebe istanbul
    10 yıllık muhasebe tecrübesi ile hafta sonu muhasebe işleriniz de yardımcı arıyordanız ithalat ihracaat işlemleri ssk bağkur şirket kuruluşu bilimun muhasebe işleri yapılır.

muhase bürosunda muhasebe işi arıyorum
    merhaba ben 23 yaşındayım gaziosmanpaşada oturuyorum daga önce ön muhasebe, seğreterlik ve muhasebe bürosunda çalıştım en son muhasebe birosundan çıktım. Daha önce çalıştıgım yerlerde uzak yerlerdi onun için uzaklık benim için problem deyil önemli olan istedigim biyer olsun uzun yıllar aynı yerde çalışabileyim. acil iş arıyorum muhasebe bürosu özelikle. dönerseniz sevinirim ilginiz için teşekürler pınar??..

Burada kendinize en uygun iş ilanına başvurmak en önemli unsur bence. özellikleriniz iş ilanlarına uyduğunda genel itibari ile arıyorlar. bazen özellikleriniz bire bir örtüşsede işe alım süreciniz gerçekleşmiyor. bizim meslekte doğal olarak genelde herkes kendi ekibini kurmanın derdinde olduğu için o firmanın mali müşaviri yada yeminlisi genelde çevresinden birisini buluyor. kısacası referans olayı devreye giriyor. ama siz kendinizi geliştirmeye devam edin.mutlaka er yada geç kendinize uygun işi bulabiliyorsunuz.
    Mülakat deneyimi hususu ise; bildiğiniz konuları ve bilmediğiniz konuları belirleyip daha önce yaptığınız işlemleri, başarı göterdiğiniz hususları, yapmak istediklerinizi, başvurduğunuz işe uygun olduğunuzu karşıdaki kişiye yansıtmanız önemlidir.

Alıntı STAJYER Nickli Üyeden Alıntı
    ...
    Yani Ticaret Lisesi mezunu=Muhasebe Uzmanı , SMMM Belgeli=Muhasebe elemanı..
    ...
    Ben olsam muhasebe uzmanlığı kadrosuna başvururdum. Eleman arayan yerin haberi yok meslekten.
    Ronin sözcüğü efendisiz savaşçı (samuray) anlamına gelmekteyse de aylak, boşta gezer şeklinde de kullanılmaktadır. Kelime anlamına bakıldığında ronin "dalga adam" demektir ve denizdeki dalgalar gibi oradan oraya savrulan kişi anlamına gelmektedir.

İlanla SMMM arayanlar + İlanla Muhasebe Müdürü arayanlar inanın bu firmaların %90 sorunludur.
    bu meslekte kesinlikle Muhasebeci arkadaş çevrenizi genişletmeniz gerekir. sadece smmm olarak değil muhasebe elemanı, müdürü v.s. bu çevre genişledikçe işlerle ilgili haberler size gelir. siz başka arkadaşınıza paslarsınız böylelikle yardımlaşmada olabilir.

Bu meslekte bayan olmanın bir zorluğuna değinmek istiyorum(çevremden ve başıma gelen durumdan örnekleyerek) bazı şirketler çocuk sahibi olup olmadığınızı soruyor ve diğer özellikleriniz iş için uygun olmasına rağmen evli ve henüz çocuk sahibi değilseniz açıkça bu durum yüzünüze söylenerek işi kaybetmenize sebep oluyor.

Alıntı STAJYER Nickli Üyeden Alıntı
    Bu meslekte bayan olmanın bir zorluğuna değinmek istiyorum(çevremden ve başıma gelen durumdan örnekleyerek) bazı şirketler çocuk sahibi olup olmadığınızı soruyor ve diğer özellikleriniz iş için uygun olmasına rağmen evli ve henüz çocuk sahibi değilseniz açıkça bu durum yüzünüze söylenerek işi kaybetmenize sebep oluyor.
    Bu sadece bizim mesleğe özgü bir şey değil maalesef...
    Ne zaman karanlık olsa, hatırla!<br />...ışık sende,<br />...kalbinde,<br />...bul onu!

şeref aydemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şeref aydemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Saygı değer üyeler
    Müsaadeniz ile iletiler ,kısmen alanımla ilgili bilgiler içerdiği için yazıyorum.
    Buradaki iletileri baştan sona okudum,bir işletmenin İK.sorumlusu olarak UTANMADIM desem yalan olur.
    İnsan Kaynakları,tek başına her meslek mensubunun yetkinliklerini ölçemez,olumsuz görüş belirtemez,takdir edersiniz ki GERÇEK DEĞERLEMELER, kurumsal yapıların-işletmelerin İK.departmanlarının "işe alma "süreçleri içinde,konunun ilgisi gereği ilgili meslek mensupları tarafından oluşturulan komisyon tarafından yapılabilir.
    Sizlerinde ifade ettiği üzere,haricen yapılan değerlemeler, maalisef yetersiz ve işletmenin ik.stratejisine de aykırı,daha ilerisi işletmeye yapılacak en büyük kötülüklerden biridir.
    Şahsi düşüncem ve İK.olarak(iletilerdende anlaşıldığı üzere) kurumsal işletmeler dışında ki ilanlara ihtiyatla yaklaşılması olsa gerektir.saygılarımla...

2010 da smmm oldum 1 yılda ruhsat parasını ödedim şirketlere başvurdum uyduruk problemli şirketler aradı gitmedim.. sonra bi cesaret büroyu açtım 2 ay geçti 2 tane ii şirket gel şirket içine bağımlı dedi fenada deildi teklif.. ama dedimki ben artık büroyu açtım geç kaldınız.. 6-7 ay süründüm şuan 9. ay sürünmeden emeklemeye geçtim bundan sonrada şirkete gitmem ayrıca bilirkişilik yapıorum 20 de mükellef oldu idare eder diyelim... yemişim milletin şirketini gitmiorum..
    umutbayrak3321 bunu beğendi.

şeref aydemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şeref aydemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Alıntı ugur6666 Nickli Üyeden Alıntı
    2010 da smmm oldum 1 yılda ruhsat parasını ödedim şirketlere başvurdum uyduruk problemli şirketler aradı gitmedim.. sonra bi cesaret büroyu açtım 2 ay geçti 2 tane ii şirket gel şirket içine bağımlı dedi fenada deildi teklif.. ama dedimki ben artık büroyu açtım geç kaldınız.. 6-7 ay süründüm şuan 9. ay sürünmeden emeklemeye geçtim bundan sonrada şirkete gitmem ayrıca bilirkişilik yapıorum 20 de mükellef oldu idare eder diyelim... yemişim milletin şirketini gitmiorum..
    Sn.UĞUR6666 ,bunlar sizin kişisel düşünceleriniz,ancak sizin dışınızda nice değerli meslek mensubu arkadaşlarınız kendilerine çıkar yol aramaktadır."yemişim milletin şirketini gitmiyorum"ifadesi genel manada geçerli bir söz değil,mükellefiniz bir şirkette olabilir,değişen tek şey ,o şirkete bağımlı çalışan olmamanızdır,diğer yönden ücret mukabilinde de olsa yine o şirketin(mükellefin)işini gören konumunda olmanızdır.

Sayın Şeref Bey,

Maalesef ben insan kaynaklarının doğru seçimler yaptıklarını düşünmüyorum.Ayrıca doldurulmayacak pozisyonlara da iş görüşmesi yapılması da cabası.İnsanların boş yere vakitlerini alan birçok insan kaynakları sorumlusu var. Birçoğu yaptığı işin ciddiyetinin karşısındaki adayın o işe ihtiyacının farkında değil. Ayrıca görüşmeye gelen kişiyi alakasız saçma sapan sorulara boğarak asıl konuya hiç girilmiyor.İnsan Kaynakları standart sorulara standart cevaplar istemektedir.Ben şahsen ilk görüşmenin insan kaynakları uzmanıyla yapılmasına karşıyım yanında mutlaka Departman sorumlusu veya belirttiğiniz seçicilerden birisi olması gerekir.Bu şekilde yapılan görüşmeler her zaman daha sağlıklı ve sonuca ve amacına yakın olmaktadır.
    Ben Mali Müşavirim sekröründe ileri seviyede ve kurumsal bir firma da iş görüşmesindeyim İKS bana sorduğu şeyler Cari nedir, Ba nedir bu soruları soracaksa hiç çağırmasın. Nitekim firmayı takibe aldım ben iş görüşmesine gideli 1 seneden fazla oldu onlar halen pozisyon için aktif ilanlarını sürdüyorlar.

Saygılar

Alıntı şeref aydemir Nickli Üyeden Alıntı
    Saygı değer üyeler
    Müsaadeniz ile iletiler ,kısmen alanımla ilgili bilgiler içerdiği için yazıyorum.
    Buradaki iletileri baştan sona okudum,bir işletmenin İK.sorumlusu olarak UTANMADIM desem yalan olur.
    İnsan Kaynakları,tek başına her meslek mensubunun yetkinliklerini ölçemez,olumsuz görüş belirtemez,takdir edersiniz ki GERÇEK DEĞERLEMELER, kurumsal yapıların-işletmelerin İK.departmanlarının "işe alma "süreçleri içinde,konunun ilgisi gereği ilgili meslek mensupları tarafından oluşturulan komisyon tarafından yapılabilir.
    Sizlerinde ifade ettiği üzere,haricen yapılan değerlemeler, maalisef yetersiz ve işletmenin ik.stratejisine de aykırı,daha ilerisi işletmeye yapılacak en büyük kötülüklerden biridir.
    Şahsi düşüncem ve İK.olarak(iletilerdende anlaşıldığı üzere) kurumsal işletmeler dışında ki ilanlara ihtiyatla yaklaşılması olsa gerektir.saygılarımla...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)