kamu işçi maaş

Like Tree11Beğeni

Konu: Mali Müşavirim Fakat Aylardır İş Arıyorum!!

Mali Müşavirim Fakat Aylardır İş Arıyorum!!

merhaba dostlar
    gittiğim iş görüşmelerinde genel muhasebeye hakim birini arıyoruz dediler 2 yıllık bir tecrubem olduğunu ve hakim olmadığımı bunun zamanla olabileceğini söylüyorum sonra herhangi bir şirkette iş aramayı bıraktım muhasebe bürosunda asgari ücretle iş aramaya başladım onlarda bütün işleri üzerilerine yıkacak bir eleman arıyorlar o da olmadı şimdi bir meslektaşımın yanında yol yemek bana ait takılıyorum para almadan...valla bende umut var arkadaş bilmediğim programın başına geçirdi fatura işlemek banka işlemek güzel gördüğüm muhasebe maliyet derslerinin hakkını vermişim fakat bu herşeye hakimiyet ne olacak onu bilmiyorum.ben nasıl iş bulacağım daha ne kadar parasız gidip gelmem gerekiyor o yolları?sahi siz herşeye hakim misiniz?a dostlar?

Ynt: mali müşavirim fakat aylardır iş arıyorum!!

SMMM olduğunuza göre bu tip tecrübeleri staj zamanında kazanmalıydınız. Size birşeyler öğretilmesini beklemeyip siz öğrenmeye çabalamalıydınız.
    [B] Nane Üstada Saygılarımla;<br />[img]http://www.loadtr.com/b-64797-icon.gif[/img]admin_fast&#39;dan -&gt; [url=http://forum.alomaliye.com/index.php?PHPSESSID=5b843dee23a9503dcf1ac743e2795156&amp;topic=4231.0] [color=purple] [b]Forum Kuralları[/url]

Yaşınız gençse ve evli değilseniz 2 yıl daha sabretmeniz gerekir.

Sabredemem diyorsanız başka alternatifleri değerlendirin (kpss ya da muhasebe dışı bir alanda işe girin.)
    Yaşınız genç değil ve evliyseniz Allah kolaylık versin...

Alıntı g705 Nickli Üyeden Alıntı
    SMMM olduğunuza göre bu tip tecrübeleri staj zamanında kazanmalıydınız. Size birşeyler öğretilmesini beklemeyip siz öğrenmeye çabalamalıydınız.
    evet haklısınız.

Alıntı mrpizmir Nickli Üyeden Alıntı
    Yaşınız gençse ve evli değilseniz 2 yıl daha sabretmeniz gerekir.

Sabredemem diyorsanız başka alternatifleri değerlendirin (kpss ya da muhasebe dışı bir alanda işe girin.)
    Yaşınız genç değil ve evliyseniz Allah kolaylık versin...
    çok doğru bir tespit 32 yaşındayım ve evliyim ve 3 yaşında kızım var! kpssyi anladım da muhasebe dışı bir alan mı?
    bunu smmm olan birine söylüyorsunuz...benim açımdan trajikomik bir durum öyle değil mi?

Alıntı laurama Nickli Üyeden Alıntı
    merhaba dostlar
    gittiğim iş görüşmelerinde genel muhasebeye hakim birini arıyoruz dediler 2 yıllık bir tecrubem olduğunu ve hakim olmadığımı bunun zamanla olabileceğini söylüyorum sonra herhangi bir şirkette iş aramayı bıraktım muhasebe bürosunda asgari ücretle iş aramaya başladım onlarda bütün işleri üzerilerine yıkacak bir eleman arıyorlar o da olmadı şimdi bir meslektaşımın yanında yol yemek bana ait takılıyorum para almadan...valla bende umut var arkadaş bilmediğim programın başına geçirdi fatura işlemek banka işlemek güzel gördüğüm muhasebe maliyet derslerinin hakkını vermişim fakat bu herşeye hakimiyet ne olacak onu bilmiyorum.ben nasıl iş bulacağım daha ne kadar parasız gidip gelmem gerekiyor o yolları?sahi siz herşeye hakim misiniz?a dostlar?
    kendinizi küçümsemeyin, o belgeyi aldıysanız eğer genel muhasebeye hakimsinizdir. hiçbirimiz herşeyi tam anlamıyla biliyor değiliz. ama öğreniyoruz, araştırıyoruz. Muhasebe konusunda destek alabileceğiniz bir tanıdığınız,yakınınız varsa, kolaylıkla size verilen her görevi yerine getirebilirsiniz. Yoksa da ben dahil bu forumdaki meslektaşlarınız yardımcı olacaktır.
    Benim maaşımın kat kat fazlasını bu işten kazanan düz lise mezunu belgesiz şirket çalışanları tanıyorum.
    nurbanu bunu beğendi.
    İbrahim DEMİREL
    Marka Vekili / Patent Vekili / SMMM / SGM

Ynt: Mali müşavirim fakat aylardır iş arıyorum!!

her şeye hakimim diye bilirsiniz bence
    işi gözünüzde büyütmeyin kendinize güvenin.
    çalışırken bilmediğiniz bir şey çıkarsa öğrenmek
    hiçde zor değil önemli olan bu işin özünü bilmek.
    kimse bütün ayrıntıyı veya herşeyi bilmiyor zaten.
    onun için cesaret.
    bilmediğim yada takıldığım bir şok şeyide
    bu forumda öğrendim.
    nurbanu bunu beğendi.

İşin özünü bilmek ve yorumlamak uzun bir süreçtir. Yoğun mesleki birikim gerektirir.Basit birşey değildir.Forumlardan işin özü kavranılmaz.Yoğun okuma ve uygulama sonucu o kıvama belli bir süreçten sonra gelinir.
    İş bulamamanızın nedeni bilgisizlik değil Türkiye de uygulanan istihdam ve ücret politikasıyla alakalıdır.Ruhsatın iş bulmada ve ücret artışında doğrudan ve artan oranda bir etkisi yoktur.
    CPA<br />CIA<br />CMA<br />MA

düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ediyorum yaşadığınız deneyimleride paylaşırsanız sevinirim.
    geçen günkü iş görüşmemden kesintiler sunup size trajikomik bir diyalogtan bahsetmek isterim..
    gittiğim muhasebe bürosunu karı koca yürütüyor adam başladı anlatmaya 3 elemanımız var onlara 15 er şirket vermişiz bağımsız gibi çalışırlar burada sizide yakın zamanda çıkan bir arkadaşın yerine düşünüyoruz ..ben belgeyi yeni aldığımı ve 2 yıllık tecrubem olduğunu söylediğimde adam biz elemanlarımızın yaptıklarını kontrol etmiyoruz böyle bir elemana ihtiyacımız var...
    eşi ise bana dönerek
    siz çok şanslısınız belgeyi alabilmişsiniz şimdilerde belge almak çok zor
    bende bunun şansla ilgisi olmadığını belgeyi çalışarak aldığımı söyledim....
    sanki 10 yıl önce almışım....
    yorumu sizlere bırakıyorum....

şeref aydemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şeref aydemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Müsaadenizle alanım değil ama konu İK. olarak ilgimi çekti;sn.laurama hakkıyla bu belgeyi almaya hak kazanmış bilgi sahibi,yetkin alanında kısa sürede pratik yaparak tecrübede edinebilecek kapasiteye sahip nitelikli,işletmme açısından gelecek vaad eden,değerlendirilmesi gereken biridir.Sn.laurama ya uzmanlığı dışında işletmede bir görev dahi verilse, onu da layıkıyle yapabilir,kısa sürede kendini ispat edebilir ve çok kısa sürede üst görevlere gelebilir.Çünkü onda (o yetkinliğe haiz birinde) gerekli özellikler zaten var.
    Sn.Turkasıa(İbrahim bey)in düşüncelerine yürekten katılıyorum,işletmelerde niceleri var ki sn.laurama nın yetkinliklerinin 1/4 ine haiz değil,ancak herhangi bir şekilde farklı-fazla ücret alabilmektedirler.(malisef)
    Sn.Laurama asla kendinizi küçümsemeyiniz,ilk başta olması gereken yeterliliklere haiz birisiniz,siz bu işte şimdilik gerekli mesleki tecrübeye sahip olmayabilirsiniz,sizden öncekilerde o dönemde sizler gibiydi,tek istisna uygun iş-işletme ortamına şimdilik kavuşmamış olmanızdır.
    Tahminim 4 seçenek var;
    a.uzmanlık alanınızda iş aramaya devam etmek,
    b.kurumsal işletmelerde farklı alanları(muhasebe-satınalma-ticari işler-ik bölümlerini)tercih etmek(eminim bu alanlarda da mesafe alabilirsiniz)
    c.mümkünse özel ticari faaliyet olabilir,
    d.memur olmayı denemek
    kolay gelsin saygılarımla...
    nurbanu bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)