kamu işçi maaş

Like Tree11Beğeni

Konu: Hiç Mükellefi Yok İken Ofis Açma Cesaretini Göstermiş Olan Meslektaşlarımız Var mı ?

şans ve kısmet ....işin sırrı burada ,allah nasip etti mi , dağlar taşalr mükellef olur size.
    bir arkadaşım anlattı, deli cesareti açmış bayan büroyu, asmış tabelayı, oturmuş ,oturmuş, önce işhanından tek tek gelmişler, sonra bir arkadaşı kavga etmiş smm ile o gelmiş, öyle böyle 1 tyıl sonunda kallavi bir geliri olmuş. beklememiş bile.
    arkadaşlardan biri , belgeyi alıncai patronu defterini vecekmiş. büronu aç işi de buradan takip et demiş, ohhballı -kaymak

ben maddi sebeblerden bekeliyorum. sıradan bir muhasebeci gibi çalışıyorum. 1-2 ay daha ryhsatı alana kadar sessizce takip .
    sonra gerçekten iyi bir yerden bağımlı çalışayım diyorum.
    gelirim keisntiye uğrarsa batarım da ondan tabi....
    staskala bunu beğendi.

bu sans benide bulurmu birgun

beni de bulsa iyi olur ya ,
    ama nerede bilmem şans

Ofis açma deli cesaretiymiş. Geriye dönüp baktığımda şimdiki aklıma olsa cesaret edemezdim. Piyasa cidden çok kötü.

Alıntı canan_ieu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ofis açma deli cesaretiymiş. Geriye dönüp baktığımda şimdiki aklıma olsa cesaret edemezdim. Piyasa cidden çok kötü.
    Merhaba kaç mükellefiniz var şuanda? Belgeyi birlikte aldığım 3-4 arkadaşım bürolarını açtılar ve durumları da çok iyi. Beni de büro işi cezbediyor. Negatif yönleri de korkutmuyor değil yani. Büro açarsam 0 mükellefle işe başlayacağım. Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim...

Türkiye de 3 tane lobi var.. insan lobisi.. isimlerini buraya yazmayacağım polemik olmasın diye..

bu üç lobiden bir tanesine mensupsanız yani o insanlardansanız.. sıfır defterle bu işe girseniz bile ay bitmeden 40 tane defteriniz olur. çünkü o lobiye sahip insanlar birbirlerini kemik gibi sıkı sıkı tutuyorlar..

Yoksa büro tecrübeniz var, efendim işte eş dost var, annem emekli babam emekli, çevrem var der ve bu işe sıfır defterle başlarsanız bu işten ekmek yiyemezsiniz.

Artı piyasada şuanda akıl almaz derecede para dönmüyor, alacaklarımız var alamıyoruz. Öte yandan borçlar var bir şekilde sirkülasyon olmalı ama borçlar büyürken alacaklarda büyüyor. Şuan piyasa çok durgun paranın bir şekilde dönmesi lazım.

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Alıntı Selin Gülgün Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiye de 3 tane lobi var.. insan lobisi.. isimlerini buraya yazmayacağım polemik olmasın diye..

bu üç lobiden bir tanesine mensupsanız yani o insanlardansanız.. sıfır defterle bu işe girseniz bile ay bitmeden 40 tane defteriniz olur. çünkü o lobiye sahip insanlar birbirlerini kemik gibi sıkı sıkı tutuyorlar..

Yoksa büro tecrübeniz var, efendim işte eş dost var, annem emekli babam emekli, çevrem var der ve bu işe sıfır defterle başlarsanız bu işten ekmek yiyemezsiniz.

Artı piyasada şuanda akıl almaz derecede para dönmüyor, alacaklarımız var alamıyoruz. Öte yandan borçlar var bir şekilde sirkülasyon olmalı ama borçlar büyürken alacaklarda büyüyor. Şuan piyasa çok durgun paranın bir şekilde dönmesi lazım.
    Her ne kadar,bahsettiğiniz lobiye bağlı olmasamda (ne demek istediğinizi anladım) Mükellef bulmak gerçekten zor.Bulmak ayrı dert,elde tutmak ayrı dert.Fakat biraz sabır,birazda öz sermaye ile,üstesinden gelinebilir.Beklentilerde önemli tabi..herşey nasib kısmet işi..Allah bu yolda yürümenizi istiyorsa,bir şekilde yürüyorsunuz..
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Zaman zaman lobileri duyarız. Ancak merak ettim. Bugünlerde geçerli üç lobi nelermiş?
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

benim bahsettiğim 3 lobi şimdiki zamana ait
    geçmişten bahsetmiyorum tabiki muhasebecilik aslından eskiden güzeldi. Yıllarını bu mesleğe vermiş meslek mansuplarını ayırıyorum. Onlar zaten yıllarını vermiş..
    Benim dediğim şuanki içinde bulunduğumuz duruma mahsus lobiler

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Özelden yazın bari merak ettim.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)