Alıntı keremtunaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba arkadaşlar. 2009'dan beri bu meslekte aktif olarak çalışmaktayım. Babamın bir arkadaşı var mali müşavir ama şirkette çalışıyor. Ben ofis açacağım, benim şifremi kullan, senden bir beklentim yok, kendine müşteri ayarla, tamamen kendi ofisin gibi düşünerek hareket et, ben şirkette devam edeceğim, sana ticaret odası işleri paslarım, yarı yarıya kırışırız gibi sözler sarf etti. Adam freelance çalış, kullandığım program web tabanlı sen de faydalanırsın, giderlerini karşılayacak kadar müşteri bulduğunda ofisini açarsın dedi. Ben piyasanın durumunu bildiğim için ilk başta freelance çalışmak bana mantıklı geldi. Sonuçta bir ofisim, giderim olmayacak. Yalnız babam ofis olmadan, yeri yurdu belli olmadan bu iş olmaz, ofis kiralayalım, kartvizit basalım, kendini tanıtsın dedi. Babam ticaret erbabıdır. Her şeyi kendi piyasasındaki gibi düşünüyor. Ben de arkadaşlar, akrabalar, eş, dost defterini pat diye vermez, bir süre freelance çalışayım dedim derdimi anlatamadım. Bir çok arkadaşımla istişare ettim, çalışıyorsun, sigortan yatıyor, hem çalışıp hem de bir yandan mükellef toplamaya bak, giderlerini karşılayacağını gördüğünde de çıkar ofis açarsın dedi. Siz ne dersiniz üstadlar? Yaş 28. Evli değilim, ailemle yaşıyorum. Böyle bir maceraya atılayım mı?
Siz mali müşavir değilsiniz değil mi ?