taşeron kamu işçi maaş programı

Like Tree1Beğeni
  • 1 Post By doneri

Konu: SMMM Ücretimi Alamadım İhtar Çektim ...

SMMM Ücretimi Alamadım İhtar Çektim ...

arkadaşlar 2012 yılında hiç tahsilat yapamadığım müşterime noterden 7/2/2013 tarihinde ihtarname çekerek Sözleşmemi feshettim.
    1- 14 şubat 2013 deki son gecici vergiyi tahakkuk ettirmek zorundamıyım ?
    2- ocak 2013 KDV sini tahakkuk ettirmek zorundamıyım ?

saygılar...

İhtarnamede ne yazdınız ?

ihtarnamede işte şu aylara ait mali müşavirlik ücretimi alamdığımdan şu tarihten itibaren ilgili şahsın veya şirketin sözleşmesini fesh ediyyorum dediniz muhtemelen. ihtarnamei çektiğiniz tarihten sonraki bey. verme mecburiyetiniz yok. geçici vergi ise tamamen sizin insiyatifinize kalmış

Geçici vergiyi yollama mecburiyetim olduğunu söylüyorlar. !!! (Geçici vergi 2012 yılına ait olduğu içinmiş)çünkü ihtarnameyi 7 şubatta çektim.
    saygılar...

Geçiciyi verin 2013 e ilişkin hiç birşeyi vermeyin

2012 kurumlarıda vermek zorundamıyım ? defter ve belgeleri teslim etmek zorundayım, bunları benden ne şekilde isteyecekler? noter kanalıylamı isteyecekler? ben noter kanalıyla 7 gün içinde teslim almaları gerektiğini ihtar etmiştim 7 şubatta, ancak almadılar evrakları. çünkü 1 koli boş faturası ve bütün evrakları bende.
    saygılar...

tamam beyannamesini yollarım ama beyannamede bütün rakamlara 1 tl. yazarım ve tahakkuku alırım . sonuçta yollamış oluyorum. ? varmı görüşü olan ??
    saygılar...

tarkaniz arkadaşım; mükellef belgeleri getirmiyormuda beyannameyi 1 yazıp gönderceksin. izlemen gereken yolu sana anlatayım kısaca:

1. noterden sözleşme şartlarına uyulmadından 07.02.2013 tarihinde sözleşmeyi tek taraflı fesh ettin. doğrudur yaptığınız.
    2. mükellef ihtarnameyi alcak senin yanına gelcek ve senden belgeleri isteyecek evrakları ver diyecek, sende bakiyeyi kapamadan kesinlikle evrakları vermeyeceksin.
    3. 2012 yılına ait bütün işlemleri bitireceksin. kesin mizan kurum veya gelir çeçici, yıllık beyanları verceksin. bunları vermezsen mükellef seni mahkemeye verirse başın ağrır. beyannameyi 1 tl yazıpta gönderme haklıyken haksız duruma düşme.
    4. paranı alamamış olabilirsin. mademki mükellef bir yıl ödemedi bu zamana kadar beklemeyip yılın ortasında sözleşmeyi fesh edebilirdin.
    5. inş. mükellefiyet kaydın şirkettin sorma sebebim şirkette fatura kesince sıkıntı çıkmıyor; lakin şahıs mükellefiyetin varsa inş. serbest meslek makbuzu kesmemişindir. serbest meslek makbuzunu kesip işleme alırsan bütün hakların bitiyor. mahkemeye gittiğin zaman hakim diytor. parayı almışsınki makbuzu kesmişsin diyor. serbest meslek zaten tahsil esasına bağlıdır. bizim büroda başımıza geldi. hiç bir para alamadık.
    6. yazıklarıma dikkat et. iyi mükayese et, ona göre davran arkadaşım 8 yıldır büro işiyle uğraşıyorum. bunlar deneyimlerimizden başımıza gelenler yüzünden yazdım. saygılar
    tarkaniz72 bunu beğendi.

merkür2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merkür2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Alıntı tarkaniz72 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamam beyannamesini yollarım ama beyannamede bütün rakamlara 1 tl. yazarım ve tahakkuku alırım . sonuçta yollamış oluyorum. ? varmı görüşü olan ??
    Aracılık ve sorumluluk sözleşmesi ile göndereceğinizden beyan bilgilerinden sizde sorumlusunuz.
    Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)