taşeron kamu işçi maaş programı

Konu: Bağımlı Çalışma E-Beyanname Şifresi Nasıl Alınıyor ?

Bağımlı Çalışma E-Beyanname Şifresi Nasıl Alınıyor ?

arkadaşlar çalıştığım firmada bağımlı olarak imza yetkimi kullanacağım. vergi dairesine başvuru yapıp şifre almam gerekiyormuş. nasıl bir yol izlemem gerekiyor. şifreyi kime veriyorlar. ben mi alacağım şifreyi patronlaramı veriyorlar. bilgisi olan varsa yardımcı olsun lütfen.

1-E beyan şifre talep formu doldurmalısınız. İşyeri yetkilisine imzalatınız. İmza sirkülerinin fotokopisini de ekleyin.
    2- Ruhsatınızın fotokopisi ekleyin
    3-Odadan alacağınız faaliyet belgesi (ben de istemediler, vergi dairelerine göre değişiyor)
    4-Vekalet (Şirketin SMMM'ye verdiği vekalet) Şifreyi teslim almanız için
    Şifre şirket adına oluyor. Beyannamelerde sizin adınız geçmiyor. SMMM'nin şahsi müraacatı gerekiyor.
    5-SGK Giriş bildirgesi ve son ayın bildirgesi.
    Konu kenan515 tarafından (21.Şubat.2013 Saat 09:00 ) değiştirilmiştir.

kenan bey ruhsatım henüz çıkmadı. Faaliyet belgesiyle verirler mi?

Onu vergi dairesine sorun. Bence vermezler.

kenan kardeş vergi dairesine gittim faaliyet belgesiyle alırsınız diyorlar. lakin şifre almanız için ilk önce odadan kaşa talebinde bulunacaksınız. kaşeyi alınca size numara vercekler. bu numarayla ve gerekli evraklarda vergi dairesine başvuru yapıp kaşe numaranıza istinaden şifreyi alabilceksin diyorlar.

ben dün aldım firma adına şifre .. e beyan ek 1 talep formunu işletme adına doldurun. dilekçeye odadan faliyet belgesi, sizin işe giriş bildirgeniz ve iş sözleşmenizi ekleyip başvurun. şifre zarfını siz alıcaksanız vekaletname lazım. almıyacaksınız işvereniniz ile gideceksiniz. işletme şirket ise imza sirküleride istenir. şahıs işletmesiyse gerek yok.. vekaletle alıcaksanız vekalete mutlaka e-beyan zarf teslim yazısı almaya yetkilidir diye ibareyide ekletin...

Sayın doneri
    Kaşe ile şifrenin bir ilgisi yok. İSMMMO'ya danışın onlar da benim size söylediklerimi söylecekler. Zaten vergi dairelerinde bağımlı çalışanlardan istenecek belgeler şeklinde liste var. Ruhsat+SGK İşe giriş+Şifre Talep Formu+Son ay aylık bildirge+Vekalet+İmza başka ardaşlarımda bu belgelerle aldı şifre.

ankara odasına uğradım kaşe numaranız çıkacak ve size oda kayıt belgesi verceğiz ebeyanneme almanız için diyorlar.kaşe numaranızı vergi dairesi sisteme gircek o numaraya istinaden vergi dairesi size şifre verecek diyorlar. kaşe numaranız çıkmadan şifre alamazsınız diyorlar alo 180 maliye de diyor. vergi daireside aynısını diyor. bende odaya kaşe için müracat ettim 170 lira yatırdım. bir hafta içinde numarası çıkar dediler.
    Konu doneri tarafından (22.Şubat.2013 Saat 15:51 ) değiştirilmiştir.

doneri bey ve kenan bey
    vermiş olduğunuz bilgiler benim gibi yeni bağımlı olacak kişiler için çok yararlı oldu,yalnız ben birşey sormak istiyorum sene başından itibaren çalıştığım şirketin muhasebesini dışarıdaki smmm den alıcaz bu gibi durumlarda da yeniden şifre almak gerekiyor değilmi

kaşe numarasından kastınız kaşe üzerinde yer alan oda sicil no ise doğrudur, oda kaydı (dolayısıyla oda sicil nosu) olmayana e-beyanname şifresi vermezler, ama kaşe numarasından kastınız Türmob'un verdiği kaşe no ise onu istemiyor vergi daireleri.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)