kamu işçi maaş

Like Tree85Beğeni

Konu: Üstadlar! Değerli Arkadaşlar! Büro Açıyorum. Bana Tavsiyeleriniz-Fikirleriniz Nelerdir?

0 Defter ile açıldığında destek şart. Bu aile olur eş olur kenardaki birikim olur şu olur veya bu olur diyebiliriz. Bir iki ortaklık teklifi bana da geldi ama açıkçası gelen ortaklık tekliflerini pek samimi bulmadım ve bu ortaklıkların beni ileriye taşıyacağına inanmadım. Ortaklık yaklaşımı şu şekilde oldu bana; iş yükünü üzerime bırakıp maddi olarak biraz daha üst rakamlara çıktılar. Onun dışında ileriye dönük bi yapı sunulmadı. Yani kısaca başımı işten kaldıramaz ve kendime bir katkı sağlayamazdım. Samimiyetine güvendiğim bir iki eski üstatla görüştüm tek başıma açmam gerektiği sonucuna vardım. Gelen ortaklıklar genelde pembe vaatler oluyor, anlatırken güzel ama icraata düştüğünde yalan olur hepsi... Ortada yazılı bir şey yok sonuçta... Ben istanbul da yaşamıyorum. Yaşadığım yer orta ölçekli bir ilçe. Yaşım şu an 26-27 evliyim ama çocuk yok. Şu an bu riski alamasaydım ileride almam zor olurdu veya olmazdı. Bazen gözü karartmak gerekiyor. Bende onu yaptım. İki sene cepten yenileni belki dört senede telafi edeceğim ama yaşım kırk olduğunda da benden küçük patron çocuğu beni acaba işten çıkarır mı korkusu daha ağır bastı ayrıca büromda vakit de su gibi akıp geçiyor Saygılar...
    efsane678 bunu beğendi.

yeni büro açanlara öncelikle hayırlı olsun bende 0 defterle büro açanlardanım tabi ki yakınlarımın desteği ile sonuçların nasıl olacağını zaman gösterecek bununla birlikte her başlangıçda olduğu gibi heyecan ,endişe muhakkak oluyor.saygılar
    efsane678 ve smhdrmz bunu beğendi.

Keşke daha önceden açsaydım diyeceksin. Az ve öz defterlerle devam et. Fazla defter fazla sıkıntı demektir.Ama kendine öyle çizgi çiz ki diğer muhasebeciler sana gıpta etsin. Öyle defterler gelecek ki şaşıracaksın, tabi tanıdıkların olmayacak, defterimi vereceğim diyenler vermiyor bu zamanla anlarsın. Allah yardımcın olsun biraz sabret göreceksin.
    efsane678, smhdrmz ve nilay41 bunu beğendi.

OKUYUNUZ ARKADAŞLAR VE KENDİNİZE DEĞER VERİNİZ..

arkadaşlar sizlere dunning kurreger etkisini (sendrom) okumalarını tercih ederim. Bu sendrom bizlerin profesyonel iş hayatımızda aradığımız ancak cevap bulmadığımız bir çok sorunun cevabını veriyor.

hiç bizi yönetenlerin neden bizden daha az zeki oldukları halde bu pozisyonlarda nasıl bulunduklarını düşündünüzmü, ya da patronunuzun bu kadar cehalete rağmen nasıl bu kadar başarılı olduğunu veya nasıl çok para kazanabildiğini.

--Bu varsayımda iki bilim adamı, Türkçe'de "cahil cesareti" ile benzer "Yetkin olmayan insanlar, vardıkları yanlış sonuçlar ve talihsiz seçimlerin yanlışlığını anlayabilecek kapasiteye sahip değillerdir." görüşünü savunmaktadır.

bu sendroma göre;

1.Niteliksiz insanlar becerilerine aşırı değer biçme eğilimindedirler.
    2.Niteliksiz insanlar diğer insanlardaki gerçek beceriyi farkedememektedirler.
    3.niteliksiz insanlar kendilerindeki yetersizliğin boyutunu görememektedirler.
    4.Eğer bu Niteliksiz insanlar becerilerini geliştirmek üzere eğitilirlerse, geçmişteki eksikliklerini farkedip kabul etmektedirler.

Sonuç olarak insanlar, bir konu hakkında ne kadar az biliyorsa, o konu hakkındaki az olan bilgisi aslında ne kadar az bilgi sahibi olduğunu farketmesini engellediği gibi, sanki konuyla ilgili her şeyi biliyormuşcasına bir özgüven kazandırmaktadır.

Niteliksiz insanlar ne ölçüde niteliksiz olduklarını fark edemezler.
    Niteliksiz insanlar, niteliklerini abartma eğilimindedir.
    Niteliksiz insanlar, gerçekten nitelikli insanların niteliklerini görüp anlamaktan da acizdirler.
    Nitelikleri, eğitimle artırılırsa, aynı niteliksiz insanlar, niteliksizliklerinin farkına varmaya başlarlar.

sonuç :

"İşinde çok iyi olduğuna" yürekten inanan 'yetersiz' kişi, kendini ve yaptıklarını övmekten, her işte öne çıkmaktan ve aslında yapamayacağı işlere talip olmaktan hiçbir rahatsızlık duymaz! Aksine her şeyin
    hakkı olduğunu düşünür!

Ancak bu 'cahillik ve haddini bilmeme' karışımı mesleki açıdan müthiş bir itici güç oluşturur.

'Eksiler' kariyer açısından 'artıya' dönüşür.

Sonuçta, 'kifayetsiz muhterisler' her zaman ve her yerde daha hızlı yükselirler...

Bu arada, gerçekten bilgili ve yetenekli insanlar çalışma hayatında 'fazla alçakgönüllü' davranarak öne çıkmaz, yüksek görevlere kendiliklerinden talip olmaz, kıymetlerinin bilinmesini beklerler...Tabii beklerken kırılır, kendilerini daha da geriye çekerler... Muhtemelen üstleri tarafından da 'ihtiras eksikliği' ile suçlanırlar..."

"Cehalet, genellikle bilgi sahibi olmaktan daha çok özgüvene sebep olur.
    "Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır."
    nilay41, hrkrc, efsane678 and 2 others like this.

yukarıda anlatmak istediğim insanların iszlewri görmesini beklemeyin kendinizi gösterin çünkü bu dünya düzeni maalesef böyle en olmadık yerlerde en olmadık patavatsızlıkları yapan kişiler daha sonra bir bakmışsınız sizin hayalini kurduğunuz mevkiilere gelmiş bunu anlamak için hayatınızı harcamayın bu yazıyı okuyun ve hayatınıza yeni bir bakış açısı ile yeniden başlayın.
    nilay41, hrkrc ve efsane678 bunu beğendi.

Yeni büro açan arkadaşlara hayırlı müşteriler, bereketli kazançlar diliyorum. Arkadaşlar bende büro açmayı düşünüyorum. Ankara'dayım ve 2 yıl kadar beni idare edecek birikimim var. En büyük avantaj ise bekarım. Şuan ülke genelinde bilindik bir şirkette muhasebe müdürüyüm. Kasım ayında büromu açmak istiyorum. Ya da ocak 1 ile mi başlayım ne dersiniz fikriniz nedir. Tavsiyeleriniz için şimdiden tşk ederim.

Kasım da başlayın ki aralık ayında defter değişiminden faydalanabilesiniz.
    efsane678 ve accountant1507 bunu beğendi.

arkadaşlar ben ofisimi açalı 2 ay oldu. 8 mükellefim var. ancak malesef giderlerimi bile karşılamıyor. ne kadar sürede mükellef sayısı oturdu ve kara geçtiniz ? tecrübeli arkadaşların fikrine ihtiyacım var.
    Saygılar.
    efsane678 bunu beğendi.

Canan Hanım yanlış anlamayın ama 8 müşteri ile ne kadar toplayabiliyosunuz acaba?
    efsane678 bunu beğendi.

neden yanlış anlayım. 1000 tl getirisi var.
    efsane678 bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)