kamu işçi maaş

Like Tree46Beğeni

Konu: Haksız Rekabetle Mücadele Yazılımı

Yeni büro açan meslek mensupları konusunda çok haklısınız. Bende yeni büro açanlara destek olacağını düşündüğüm için müşteri sınırlamasının olmasını savunuyorum. Bir şekilde yeni büro açana destek olmak gerekiyor. Yeni açan meslektaş 3-5 ay sabrediyor sonra mecbur çarkı döndürmek için fiyat kırıyor, sonrada eski meslek mensupları gençler bizim defterlerimizi çalıyor diyorlar.

Alıntı accountant1507 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni büro açan meslek mensupları konusunda çok haklısınız. Bende yeni büro açanlara destek olacağını düşündüğüm için müşteri sınırlamasının olmasını savunuyorum. Bir şekilde yeni büro açana destek olmak gerekiyor. Yeni açan meslektaş 3-5 ay sabrediyor sonra mecbur çarkı döndürmek için fiyat kırıyor, sonrada eski meslek mensupları gençler bizim defterlerimizi çalıyor diyorlar.
    Ben büroyu 1 ağustos da açtım ve 3 ay boyunca gördüğüm eski meslek mensupları bu mesleği rezil, kepaze bir duruma getirmişler. Yeni arkadaşların hiç biri tarifenin altına inmezken eskiler maalesef 25 TL ücret ile defter tutuyorlar. Bu mesleğin umudu genç meslektaş arkadaşlardır. Biz ruhsatı kolay almadık onun için 3 kuruşa iş yapmayız.

Bazı büyüklerimiz, üstadlarımız hariç tabiki onlar bu mesleğin yüz aklarıdır.

Doğrusuda tarifenin altına düşmemektir sayın hulusal. Bende kısmetse aralık ayında başında açıcam büromu görüştüğüm insanlara hep tarifeye sadık kalarak fiyat veriyorum ve inanın tarife bile bazı sektörlerde yetersiz komik kalıyor.

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Tarife zaten adı üstünde asgaridir.Firma iş hacmi ve yoğunluğuna bağlı olarak tarifedeki fiyatların üzerine zaten çıkmak gerekir.
    Yalnız yeni, başlayacak arkadaşlara şunuda hatırlatmam lazım.
    Ücret konuşurken mutlaka kdv'yi de işin içine dahil ederek konuşun.Mesela 300+kdv veya kdv dahil 500 gibi..Sonra kdv konusunda sıkıntı yaşarsınız.
    Ayrıca makbuzdaki gelir vergisi kesintisini mükellef hala anlayamamakta veya anlamak istememektedir.Bu kesintiyi de muhtasar beyanında mükellefin ödeyeceğini mutlaka izah edin.Sonrasında çok sıkıntı yaşarsınız.Helede bu kesintiyi,kendi vergilerimizden mahsup edeceğimizi öğrendiklerinde iyice kafaları karışmakta,tabir-i caizse "senin vergini de benmi ödüyorum" gibi anlamsızca bir tavır takınmaktadırlar..
    Kısaca ileride sıkıntı yaşamamanız için bu ödemeleri baştan mükellefle konuşup,soru işaretlerini kaldırarak işe başlamanızda fayda var...
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

Yazacak o kadar çok şey var ki...

Mesleği düzeltecek kişiler "meslek nasıl gelişir" konusunun üzerinde yoğunlaşacağına "meslekte o sorun var bu sorun var" konularına yoğunlaşıyorlar. Siz müşterinize "o sorunun var bu sorunun var" mı diyorsunuz yoksa "o sorunun bu sorunun var ama sorunun çözümü de bu" mu diyorsunuz? Ekmeğimize sahip çıkalım. Haktan hukuktan bahseden kişilerin hakka hukuka uymayan kişileri odanın yetkili kurumlarına şikayet etme seçeneğini neden kullanmadıklarını da sormadan geçemiyorum. Tabiki programlarla sıkıntıların önüne geçilmez. AHLAK en önemlisidir. Mesleğimizi sevelim ve AHLAKSIZLARA da gerekli cezayı verelim. Tabi ki "o sorunun var bu sorunun var" diyenlerden değilseniz...

Bu mesleği neresinden tutarsanız tutun,lime lime dökülüyor. Yok tarifenin altına düşmemek yok fiyat kırmamak havada kalan söylemler çünkü fiyatı arz ve talep belirliyor.Tüm bunların önüne geçmek için müşteri sınırlaması olmazsa olmazdır.Müşteri sınırlaması tahsilatı da hızlı bir şekilde artıracak meslekte bir ivme yaratacağı şüphesizdir.
    Ama meslekte bulunan tuzu kurular müşteri sınırlamasından gelirimiz düşer diye çok korkuyorlar.

ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Müşteri sınırlamasında ise, eski müşavirlik bürolarında defter sayısı 150-200'ü geçmiş oluyor. Bu bürolarda da illaki stajyerlikten gelip çalışan arkadaşlar var, müşavir bu arkadaşı bu seferde zamdı, primdi, küçük ortaklıktı diyerek kullanır, çalıştırır ve yine bir kılıfını bulurlar diye düşünüyorum. Ama bu yöntem de denenebilir tabi.

Oda, konu ile ilgili meslek mensuplarına mail ortamında bilgilendirme yaptı. Size gelen bilgi ve en son yapılacaklar hakkında bilgi paylaşabilriz.

Giriş Ekranı:
    Giriş

Kullanım Kılavuzu:
    http://www.turmob.org.tr/TurmobWeb/P...kNQMLloHLZxNE7

ISMMMO' nun Duyurusu:
    ISMMMO

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)