taşeron kamu işçi maaş programı

Like Tree2Beğeni

Konu: Mali Müşavir Olarak İş Bulamıyorum

Mali Müşavir Olarak İş Bulamıyorum

Merhaba Arkadaşlar,

Ruhsatımı alalı yaklaşık 7 ay oldu ancak iş bulamadım hala. Yüksek lisansım ve yaklaşık 7 sene iş tecrübem var. Umutlarım tükendi artık

Alıntı maniac_lord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,

Ruhsatımı alalı yaklaşık 7 ay oldu ancak iş bulamadım hala. Yüksek lisansım ve yaklaşık 7 sene iş tecrübem var. Umutlarım tükendi artık
    Aslında iş hiç gelmiyor değil ama piyasada komik ücretlere bol mesaiyle çalışacak tabiri caizse enayi mali müşavirler arıyorlar. Ben tecrübeme göre ve ruhsatımın olduğunuda göz önünde bulundurarak min. 3500 tl ile iş arıyorum başlangıç olarak. Burada yanlışmı yapıyorum acaba anlamadım

Aslında iş hiç gelmiyor değil ama piyasada komik ücretlere bol mesaiyle çalışacak tabiri caizse enayi mali müşavirler arıyorlar. Ben tecrübeme göre ve ruhsatımın olduğunuda göz önünde bulundurarak min. 3500 tl ile iş arıyorum başlangıç olarak. Burada yanlışmı yapıyorum acaba anlamadım
    Merhaba,

Hangi İldesiniz acaba ?

Alıntı muratgormez Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Hangi İldesiniz acaba ?
    İstanbuldayım

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Bunun belli bir kriteri yok sayın lord.Bu birazda şans işi..
    Bu arada isterseniz şu nikinizi değiştirin."maniac" yazmak ta tuhafıma gidiyor
    Sizde bilirsiniz ki bizim meslekte tecrübenizi veya kalitenizi hemen göstermek mümkün değil.yani bunun "başlangıçta" anlaşılabilir bir ölçütü yok.İstediğiniz ücreti hakedip etmediğiniz (hatta belki fazlasını bile hakediyorsunuzdur) zaman geçtikçe belli oluyor.
    Çevrenizdeki ücretlerde sizi yanıltmasın,olaylar çok değişik olabilir.Eş,dost,ahbaplık,tavsiye vs.vs.Bir sürü nedeni olabilir.
    Bence baştan çıtanızı çok yükseltmeyin.
    Yine iyi bilirsiniz ki,diplomanın çokta bir ederi yok,fayda ilişkisi,mükellefin zihniyeti,mükellefin mesleğe yaklaşımı gibi,ücreti etkileyen bir sürü etken var.
    O yüzden biraz sabır diyorum.
    Bu arada belirttiğiniz ücret çok değil.Piyasada bundan daha az yarar gösteripte bu fiyatları alan yüzlerce insan var.Onlarla kıyaslarsak istediğiniz ücret hiçbirşey,bu da bir gerçek.Ama bizim meslek malum,tam değerini anlatamamış bir meslek.Yani firmalar size 2000 lira vermez ama pazarlama elemanına 3000 lira verir.Böyle acayip bir durum var ortada.Bunun mücadelesini veriyoruz.Ben 3 aydır maaş alamıyorum ama firmanın çaycısı her ay tıkır tıkır maaşını alıyor.Böyle bir ortamda iş yapmaya çalışıyoruz.
    Allah hakkınızda hayırlısını versin inşallah.Biraz sabır.
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

Size katılıyorum Tahsin Bey. Sabır önemli tabi ki. Şu anda aslında boş değilim. Parasız kalmamak için staj yaptığım yerde devam ediyorum aynı pozisyonda bir yandan da iş arıyorum. Çalıştığım şirketten örnek vermem gerekirse, pazarlamacılar benim maaşımın en az 3 katı maaş + prim alıyorlar. Ayrımcılık bariz olarak ortada. Patron onları daha çok seviyor. Muhasebeye gelince patrona birşey kazandırmadığı aksine vergi çıkarıp para harcattığı için sevilmiyor. Ayrıca muhasebe dışında bilimum angarya şirket işleride bizim omuzumuza yükleniyor. Kendime artık yediremiyorum burada çalışmayı. Çıkıp gitsem bu seferde ne zaman iş bulabileceğim belli olmadığından uzun bir süre işsiz kalma korkusu oluyor. İnanın çok sıkıntıdayım. Bir yandan da evlilik hazırlığı yapıyorum. Bunca emeğimin ve tecrübelerimin karşılığını alamamak beni mahvediyor. Arkadaşlara tavsiyem stajer muhasebe elemanı bile olsanız asgari ücrete çalışmayın. Bu meslek çok itibarsızlaştırıldı. Bana 3 bin tlyede iş teklifi geldi ancak kabul etmedim. Bugün ben kabul etsem 3 bin tlyi, yarın 4000 tl maaş hakeden biri istediği parayı işverenden alamayacak. Şeytan diyor git büro filan aç onuda açamıyoruz, büroculukta tamamen ayrı bir dünya. Müşteri sıkıntısı ayrı dert, tahsilat sorunu ayrı dert. Allah sonumuzu hayır etsin ne diyebilirim ki...

Çalışıyor olmama rağmen internetteki çeşitli kariyer sitelerinde iş ilanlarına her gün göz atmaktayım. Birçok ilanda artık ücret beklentisi de sorulmakta. Bu ilanlara en az ederi kadar (piyasası kadar değil) hatta daha üstü şeklinde başvuru yapıyorum. Amacım o işi almak değil, o işi alacak arkadaşa ilanı yayımlayan işveren tarafından gerçekten ederi kadar ücreti verdirmek. Birçoğumuz günümüzün 15 dk sını buna ayırsa inanın piyasamız gerçeği bulacaktır, malum birçok şirket & işveren bu şekilde personel temin etmekte.

Şu anki pozisyonundan ve aldığı maaştan memnun olan arkadaşlara sormak istiyorum. Ruhsatınızı aldıktan sonra nasıl bir süreçten geçerek istediğiniz gibi bir işi elde ettiniz ? Bu soruyu tecrübeli meslektaşlarıma sormak istiyorum. Yanıtlarsanız sevinirim.

keremcem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keremcem isimli Üye şuanda  online konumundadır Forum Müdavimi
    ... Bana 3 bin tlyede iş teklifi geldi ancak kabul etmedim. Bugün ben kabul etsem 3 bin tlyi, yarın 4000 tl maaş hakeden biri istediği parayı işverenden alamayacak. ...
    Konu başlığı iş bulamıyorum olunca şu söyleminizi anlamak zor gerçekten.
    5000tl ye iş bulsanız, 6000tl hak edecek kişi de işverenden istediğini alamayacak öyle bakarsanız.
    Sizce sizin hak ettiğiniz ücret ne kadar?

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Şimdi yazacağım cümleleri mazur görün belki biraz kaba kaçabilir.
    Ancak keremcemin paylaştığı cümlenizden şöyle bir mantık çıkarıyorum.
    "ben yandım başkaları yanmasın diye yüksek ücret beklentisi içindeyim.O nedenle çıtayı yüksek tutmak istiyorum"
    Ama o zaman da beklenti içine girdiğiniz ücret ve işi hiçbir zaman bulamayabilirsiniz.
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)