meslekte birlik

Like Tree3Beğeni

Konu: Meslekte Yeni Olanlar Ne Durumdasınız ?

Meslekte Yeni Olanlar Ne Durumdasınız ?

Arkadaşlar merhaba ,
    Ofisimi açali 3yil olmasina ragmen hala daha toparlanabilmiş değilim. Eski patronum mukellef mukellef dogururdu derdi ama malum ulkedeki karisiklik , ekonomik kriz derken birakin mukellefin mukellef dogurmasini mevcuttakiler kapaniş verecek diye ödüm patliyor. Girdik bu yola Allah sonumu hayir etsin diyorum ve keşke iyi maaşa bagimli calişsamiydim diye sormaktan kendimi alamiyorum . Sizler ne durumdasiniz ? Birde ticaret lisesinden stajer almak icin hangi prosedür izleniyor? Yanimdafull timecalisan elemanim evlilik nedeniyle ayriliyor. Maliyetlerimi dusurmek icin bende stajer almak istiyorum. Tavsiye edermisiniz? Artilari ve eksileri nelerdir?

Merhaba. toparlanmaktan kastın nedir istediğin mükellefe mi ulaşamadın yada ayda şukadar kazanırım deyip hedefimi tutturamadın yoksa gelir giderine baktığın zaman zarardamısın.
    bende açalı 10 ay oldu çokşükür 5 i bilanço 27 defterim 20 tane basit usulum var. yetermi yetmez ama zararda da değilim.
    Konu e-erkanguler tarafından (30.Ağustos.2016 Saat 15:19 ) değiştirilmiştir.

Maşallah size ne diyim. Allah bol kazanclar versin. Demmekki portfoyunuzu olusturdunuz. Bu ornek az oluyor yeni baslayanlar icin ben sizin sayiniza ulasamadim. Tabikide ucret , tahsilat ayagi var bu işin . Sukur tahsilat yapiyorum ama hala daha sayi olarakta azim ve kazanç olarakta sukur ama neden daha iyisi olmasin .

Valla ben bağımlı çalışıyorum ancak meslektaş üstadların yazdıkları çizdikleri çok korkutuyor büro açma konusunda. Hele ki homeoffice olma yasağımız sağolsun en az 700 lira sabit giderle başlatıyor bizleri.

En ufak bir kıvılcım bile bulamadım ateşleyip büro işine sokacak.. Cesareti bulamıyorum kendimde. Sizlerin yazdıkları hepten soğutuyor

Allah herkeze bol kazanç nasip etsin. gelişmekte olan bir kasabaya açtım büromu. Buranın yetlisi olduğum için çevrem geniş. Derken büyükşehir yasasıyla mahalle olduk. İstanbuldan göç aldık müteahit girdi derken işimiz yürümeye başladı. Bence önemli olan ümitli olmak beklemek

Şahsen ben ilk 1 yıl gelir ve gider başa baş geldi diyebilirim. 2.Yıl ise kar bırakmaya başladı fakat şirkette çalışsa idim daha fazla kazanırdım. 3.Yılın içindeyim ve şirkette alacağım maaşı bazen geçiyor bazen aynı seviyelerde oluyor. Kısaca ilk 3 yıl bir şey beklememek gerekir. Tabi bu yazdıklarım şahsım için geçerlidir.

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Bu konu çok görecelidir.Kesin bir yorum yapmak mümkün değildir.Birinin durumu diğeri için baz alınmamalıdır.Kısa zamanda portföyü oluşturup artıya geçende vardır,yerinde sayanda,gerileyen de hatta kapatan da..
    o yüzden herkesin durumu kendine özeldir..
    eneral bunu beğendi.
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

Alıntı Tahsin Kurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konu çok görecelidir.Kesin bir yorum yapmak mümkün değildir.Birinin durumu diğeri için baz alınmamalıdır.Kısa zamanda portföyü oluşturup artıya geçende vardır,yerinde sayanda,gerileyen de hatta kapatan da..
    o yüzden herkesin durumu kendine özeldir..
    Çok doğru söylemiş üstad.Benim meslekte 13.senem çok defter aldım bürolardan bizden gitti defter falan derken tanıştığım meslektaşlarda şunu gördüm 50 yaşında olupta 30 mükellefi 2 çalışanı olanda var 400 mükellefi olup 20 kişi çalıştıranda... Bu işlerde öncelikle bilgi çevre ve şans çok önemli

Buro isinde cevrenin cok onemli oldugunu dusunuyorum.ben bağımlı calisma taraftariyim

meslekte yeni değilim esasen ama çok zor zamanlardan sonra belge almaya hak kazandım; belgemi al(a)madım henüz! bunun dışında uzun süredir çalıştığım bürodan ayrılıyorum; bir zaman sonra bürodaki iş çok rutine dönüyor ve yaptığınız işin size bir artı (+) sağlamadığını düşünmeye başladığınızda orayı terk etme ihtiyacı içine giriyorsunuz. hoş çalıştığım yer ayrılmamamı istiyor ama bunun için de somut ve iyileştirici bir adım yok. piyasanın çok altında çalışan ve mutsuz bir personel, iş veren için " işim yapılsın da ne olursa olsun." düşüncesinin ötesine gidemiyor.

şu halde de iş aramaya devam etmekle birlikte ilanlardaki durum umutsuzluğa sevk ediyor insanı. uzman der lise mezunu ister.. uzun yıllar çalışan olsun der ama x-y-z.. programlarını çok iyi! bilmemizi de bizden bekler. nasıl öğreneceksek! kısacası uzunn bir aradan sonra kendi isteğimle işsizim gibi geliyor buradan bakınca.. her konuda olduğu gibi çevre ile işi götürenlerin olduğu bir meslekteyiz.

başa dönecek olursak parçalı bulutluyuz..
    mobidic bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)